"Супер се получи!" - "Няма да повторя!" - изпитани ремонтни съвети

  • 46 937
  • 513
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Има ли затоплящи се седалки?

Препоръчайте моля тоалетни чинии. Rimless?

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 15:26 от Doris

# 316
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ако не ти се чака да се затвори сам капака, просто го натискаш.
Има затоплящи се седалки, но са скъпи. Rimless тоалетните чинии при нас също са много скъпи.

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 16:05 от Polar bear

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
Удобни са тези капаци,от много години сме с такива,но има модели които трудно се намират ако се наложи смяна.

# 318
  • Мнения: 351
От 5 години ползваме вградено казанче Грое, тоалетна чиния марка SEREL- турска)+плавно затваряне на същата марка. Всичко беше комплект на промоция в Баня стил и до сега не сме имали забележки. Плавното затваряне е много удобно и може,ако не ви се чака да си го бутате с ръка. Наистина се свиква с него и когато сме на гости без такава седалка, често предизвикваме трясъци😀.
 А за котлоните и аз да се изкажа: зависи колко готвите. У нас 4 са ни и не съжалявам. Дори и да не ги ползвам всички едновременно, много по-лесно е да придърпаш горещата тенджера или тиган на съседния студен котлон, вместо да търся подложки за горещо, съдове всякакви ми се събират( имаме и овална форма на единия котлон), нищо не чакам и не пренареждам. Готвим и аз и ММ дори едновременно - той неговата кухня ( чужденец е) , аз например нещо от нашата.

# 319
  • Мнения: 11 573
Не знам кава е тази мода с двойка котлони. Това хората го поставят в разни хотели, къщи за гости, хостели, университетски общежития. Ама за жилище, което се обитава постоянно не ми е понятно защо се прави. Разбирам го единствено ако наистина няма място или просто хората не обичат и не умеят да готвят или пък са много заети и нямат време за готвене и слагат там някой котлон колкото да се каже, че има.

# 320
  • Мнения: 39 232
Не мога да кажа, че е мода. Всеки си има приоритети и държи на тях.

# 321
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Така е, главно поради липса на място се слагат двойки. Аз пък не мога да разбера тази мода с 'хоризонталното' разположение. За мен няма никакво преимущество, даже недостатъците са повече.

# 322
  • Мнения: 68 581
Не на всеки животът му се върти около яденето и готвенето.
Човек яде, за да живее..а не живее, за да яде ! 😉😉

Не го раззирам и аз това да висиш целодневно прав около печката..докато се сдобиеш с разширени вени.

# 323
  • Мнения: 40 744
И аз не вися права до печката с часове, но това не пречи да искам да ми е удобно когато все пак го правя. Големият плот си е класика, малкият е компромис и има своето място в определени случаи, но си е компромис.

# 324
  • Мнения: 4 659
Интересби мнения. Simple Smile Понякога тук се разиграват такива дискусии на теми, върху които не се бях замисляла изобщо.
От поне 15 години имаме плавно падаща седалка, голямо удобство, аз негативи не мога да намеря, само плюсове. Единственото е наистина, че като свикнеш така, тряскаш чуждите седалки. Чак се чудя хората как не си ги чупят. Grinning
За котлоните, с 4 съм. Супер удобство също. Плюсове - слагам горещи тави от фурната, имало е случаи включвам 3 наведнъж, не живея, за да готвя, но обичам домашната храна и доста се налага да готвя по тази причина. Имам 2 двуфазерни ли са (досега не знаех как им се вика, тук го прочетох) и 2 по-малки котлона. Единствен минус - само единият двуфазерен ми е кръгъл голям, другият ми е продълговат, а аз винаги готвя в големи съдове и сякаш бих искала да са повече големите, кръгли котлони.

# 325
  • Мнения: 39 232
Ми, че аз горещите тави си ги слагам и върху плота..... После се изправям и лежерно подлагам подложка. 

# 326
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Соред мен е правилно двузонен или двузонов.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Когато слагах двойка котлони, идеята ми беше да спестя място за плот и като цена бяха по изгодни.

Сега се замислям сериозно дали в крайна сметка да не сложа четворка като се доизреже плота. Да не говорим, че искам да го сменя този тъмен плот и гръб със светли.

Спират ме такива половинчати ремонти на стара кухня, а за нова денег нет Simple Smile

# 328
  • Мнения: 68 581
И аз много искам да сменя плот и гръб...тъмни са, черни. Отчитам го като голямя грешка...както и това че за тях послушах ММ. Никога вече 😆...но късно го научих този урок 😜

# 329
  • Мнения: 13 184
За тоалетната - ние сме с аква блейд и сме много доволни. Лесно се чисти, водата минава отвсякъде. Исках римлес, но четох за хвърчаща вода при пускане и въпреки че с някаква добавка се оправяло, се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт