Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 760
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 048
1100 лева беше. На миналия черен петък е била 975. Та имали нещо което да е качествено, по-евтино и с по-голяма гаранция?
Gorenje, A+++, 5 години гаранция. Произведена в Словения.

# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
1100 лева беше. На миналия черен петък е била 975. Та имали нещо което да е качествено, по-евтино и с по-голяма гаранция?

Ако бях на Ваше място бих се пренасочила към Samsung.

# 452
  • Мнения: 351
Коя сушилня е по- добре да се купи  с цена до 1100 лв.- Бош, Горене или Електролукс? Много ми харесва пограмата на електролукс за смесени, че е с капацитет 8 кг., но е само с 2г. гаранция. На всички други, които гледам микса е с до 4 кг. А как точно се суши например пране от пълна пералня ( 8 кг) блузи, дънки, цветни тениски, суичъри, чорапи? Може ли всички наведнъж в сушилня и на каква програма? То ясно и според материята, някои ще се изсушст, други май не.Ако трябва след изпиране да деля пране за сушене, то ми се вижда доста ангажиращо и да пускам на два пъти сушилня за една пералня.Аз деля прането на цветно и бяло. Т. е. как се процедира със сушилни, където програмата за смесено е с капацитет по- малко от прането, има ли нещо като допълнителни екстри, които биха помогнали и какво да гледам за този бюджет( 1100) . Знам за гаранцията, програми, барабан от неръждаема стомана. Четох за Бош и самопочистването, но за тях нямам бюджет.Също пералнята ми е АЕГ - може ли върху нея да се сложи напр. Горене или др. марка?
 Много стана, ама съм невежа по темата.Преди време бях поръчала( он лайн) едно Беко и тъй като беше последен ден от промоцията му с 5г. гаранция и беше неделя. Понеделника се свързват с мен по тел. от магазина ми съобщават, че документите за покупка ще са с дата понеделник, нищо, че съм направила поръчката в неделя. Та губя 5г. гаранция и аз се отказах тогава.

# 453
  • София
  • Мнения: 10 579
Такива - дънки, блузи, суичъри, клинчета, анцузи, пускам на памук.

Микс ползвам изключително рядко!

# 454
  • Мнения: 351
А когато е на памук всичко наведнъж слагате? Гледах,че всички сушилни, независимо от марка и модел, имат максимално количество на програма памук. А аз си мислех, че там се суши само чаршафи напр. и памучни и, че щом пише програма напр. завивки се сушат олекотени, вълна ( аз нямам де) - значи за вълнени и т. н.Аз съм си харесала един електролукс точно заради микса с голям капацитет и почти съм се САМОнавила за нея, въпреки малката гаранция. Но щом може и на други програми, това означава ли, че по- добре да избирам между Горене и Бош ( макар там бюджета да е за по- опростените им модели).

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Blago, помисли дали да върнеш WTW85550BY,  да вярно, моделът е от 2017 г., но доста прегледах в нета, не видях негативни коментари, защото и аз я взех, писах тук. За същите пари май наистина алтернативите са самсунг и горение. Иначе с малко отгоре има добри оферти home professional

# 456
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой може ли да сподели мнение за Сушилня Hotpoint-Ariston NT M11 91WK или като цяло за марката? Доволни ли сте? И има ли го това смаляване на дрехите, за което всички ми говорят

# 457
  • София
  • Мнения: 10 579
А когато е на памук всичко наведнъж слагате? Гледах,че всички сушилни, независимо от марка и модел, имат максимално количество на програма памук. А аз си мислех, че там се суши само чаршафи напр. и памучни и, че щом пише програма напр. завивки се сушат олекотени, вълна ( аз нямам де) - значи за вълнени и т. н.Аз съм си харесала един електролукс точно заради микса с голям капацитет и почти съм се САМОнавила за нея, въпреки малката гаранция. Но щом може и на други програми, това означава ли, че по- добре да избирам между Горене и Бош ( макар там бюджета да е за по- опростените им модели).

Да не ти кажа, че пускам всичко на супер сухо.
Нямам толкова капризни материи, които да искат отделяне. Ризи, рокли, панталони също там. Само по цветове деля. Имам плетени блузки, но не са вълнени, нищо им няма.
Ако нещо се свие, просто го преглъщам. Гледам да ми е удобно.
Чаршафи и кърпи пера отделно от другото пране. Суша пак на супер сухо.

Лятото е по-лесно, защото са по-леки материите.

Ако имам пералня (предимно тъмните ми са такива) с панталони, анцузи, клинове и някоя блузка - пускам на програма за дънки.

За модел и марка не мога да те насоча. Аз съм с Беко.

# 458
  • Мнения: 21 275
https://www.technomarket.bg/sushilni/aeg-t7dbe38s-09155322
Здравейте,моля за мнение за тази сушилня.

# 459
  • Мнения: 516
Когато слагам омекотител в пералнята, аромата след сушилня при мен се запазва. Но нали казват, че след време от него се получават наслагвания по кондензатора и честно казано гледам да не слагам всеки път. Но дрехите тогава почти нямат аромат. Купих си един спрей на Сано и пръскам малко преди да приключи цикъла. Ухае страхотно, но с омекотител аромата според мен е по-траен.

   Къде го пръскаш този спрей?А кърпички за сушилня някой ползва ли?Дали ароматизират добре?

# 460
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
   Къде го пръскаш този спрей?А кърпички за сушилня някой ползва ли?Дали ароматизират добре?

Вътре в сушилнята, върху дрехите. Ползвала съм такъв спрей на Сано и наистина добре мирише. Аз сега съм поръчала едни кърпички за сушилня на Ленор. Обират ли наистина статичното електричество тези кърпички? Мен това ми е най-важно и заради това ползвам омекотители. Но ако ще го спирам, ми се иска да намеря нещо, което също да върши работа...

# 461
  • Мнения: 3 028
И на мен най важно ми е статичното електричество както писах по-горе.Не не обират.Ползвала съм новите на ДМ,Ленор,сега и топката на д-р Бекман.Никакъв ефект.Имаше много лек /но все пак някакъв/само от старите кърпи на ДМ,но ги няма никъде и нямало да ги зареждат ми казаха.

# 462
  • Мнения: 250
Когато слагам омекотител в пералнята, аромата след сушилня при мен се запазва. Но нали казват, че след време от него се получават наслагвания по кондензатора и честно казано гледам да не слагам всеки път. Но дрехите тогава почти нямат аромат. Купих си един спрей на Сано и пръскам малко преди да приключи цикъла. Ухае страхотно, но с омекотител аромата според мен е по-траен.

   Къде го пръскаш този спрей?А кърпички за сушилня някой ползва ли?Дали ароматизират добре?
Спирам на пауза и пръскам вътре в барабана. А кърпичките от ДМ не вършат никаква работа.

# 463
  • Мнения: 50
Здравейте, какво мислите за този Bosch - https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtr85v10by

Това ми е максималния бюджет. Харесва ми че има 5г гаранция. Някой има ли отзиви?

Благодаря

# 464
  • Варна
  • Мнения: 6
Афродита имам програма завивки, но на тази програма след две пускания едно след друго олекотената завивка я доизсушавах със сешоар, затова за одеалото избрах друга програма, но със същия резултат.
Иначе съм с АЕГ 8 серия и най-вероятно изтеглихме куцата бройка на АЕГ сушилните в България.
Ние също взехме АЕГ 8ма серия и реших за тест да пусна олекотената завивка и покривалото на леглото. Но не открих програма за завивки. Пуснах ги на синтетични по подразбиране. След това и на последна степен на сушене. Пусках ги двете заедно и по отделно, но винаги остава някое влажно местенце. На коя програма ги пускате вие и как въобще се справяте. Приема се всякакви съвети 😁

Общи условия

Активация на акаунт