ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 160
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 892
Светкавица- усмихна ме 😀;  споделям твоите ценности. МС тоже си беше за чисто “4” по ИИ заедно с голяма група от класа в 7-ми. И въпреки че момчетата (предимно) си бяха съвсем ОК с тази оценка, накрая госпожата беше решила да им повишава оценката и им беше дала да оцветяват предмети / по шаблон; на набора му се беше паднало “яйце”😜

# 301
  • София
  • Мнения: 12 004
JoyJoyJoy
А на другите Том и Джери или Мики Маус им се падна? Laughing

# 302
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Рисуването е пълна скъб.
Скрит текст:
Първи час по рисуване тази година - задачата била да рисуват известна личност, вероятно е имало и допълнително условие, което не разбрах. Моят син решил, че ще рисува Левски. Не знам къде и каква снимка е гледал, но като ми показа творбата, от там ме гледаше един образ, който имаше много по-общо с Делян Пеевски, отколкото с Левски. Dizzy Face Госпожата му казала, че пише само шестици, а неговата не е за 6. Просто не виждам как изобщо ще изкара някаква оценка по този предмет. Joy
Не знам дали има друг случай като нашия. Миналата година по музика - първи срок 5, втори - 5, за годината - 6. Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 19:46 от Adora Belle Dearheart

# 303
  • Мнения: 892
Sanaka - това много сложно ми звучи... Но, шегата настрана, ме хвана яд, като ми каза че оцветявали с “професионалните моливи” на своя съученичка, която любезно им раздала в зависимост от всеки “проект”.

# 304
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Моята с рисуването е скарана, теорията все ще я научи. В 6 и 7 клас сестра й рисуваше рисунките,  а тя само носеше да оцветява в час Simple Smile)
Наборката най-сетне влезе в колектива, учителят по фвс я вербува за скок височина за училищните игри,  можело и без тренировки,  че тя е 6 от 7 на басейна Joy
Иначе ви чета,  нещо ме е хванал поредния Меркурий, а и имам разни притеснения...

# 305
  • Мнения: 815
И според мен рисуването, музиката, дори физическото, трябва да са глътка въздух за децата. Да има дисциплина в час, да. Но часовете да са занимателни и ориентирани към творческо развитие. До четвърти клас Нети беше скарана с рисуването, а после се отприщи. Тази година не им изискват никакви материали по предмета. Попитах какво правят по време на час, а тя отговори, че господинът им е трябвало да следва психология. Joy Говорят на различни теми, обсъждайки нарисувани картини и авторите им. Който иска, просто прави скици с молив. Листовете, които донесе вкъщи, ме шокираха. Никога не сме говорили за изобразително вкъщи. Но, тези листове, наистина ме впечатлиха. Отидоха в папка яслено-градински- училищни творби на Невена ( и Дея има такава) Joy .

# 306
  • София
  • Мнения: 1 210
Adora, много се смях с рисунката на сина ти. Къде е Левски, къде е Пеевски. Joy
Ама аз да не се смея много, защото едва ли има друг инвалид като мен на тема рисуване. Нищо не мога да нарисувам и голям зор виждах като бяха малки децата и като ме караха да им рисувам нещо. Особено малкият много навътре го приемаше и само го разплаквах детето, че вместо конче, му рисувах нещо като мечка. Като ми кажеше "Мамо нарисувай ми горичка", се изприщвах, защото знаех, че моите неумели опити ще го доведат до истеричен рев. Добре че идваше сестра му на помощ и спасяваше окепазената от мен горичка. Интересно, че дъщеря ми рисува красиво и точно и рисунките й винаги са били на показ в училище. Да се неначудиш откъде, но със сигурност не го е наследила от мен.

# 307
  • София
  • Мнения: 2 768

Добре, че все още никой не се е сетил да изнамери помагало и учебна тетрадка по физическо.
Аа Светкавица, не дърпай дявола за опашката, нищо чудно Мон да ни четат и утре да обявят някое нововъведение 😁
Шегата на страна, обаче си има амбициозни родители, които не приемат друга оценка освен “6”. В 5 клас на родителската станах свидетел на предложението на такива към учителя по физическо, щом като някои деца не могат да покрият норматива за 6 , да въведе тестове по физическо, та белким да вържат шестицата🙄😁😜😜

# 308
  • Мнения: 815
И в моите ученически години си имаше нормативи по физическо, но някак си по-постижими, или така ми се е струвало. Няма да забравя обаче, часовете по безопастност на движението. Единият норматив се състоеше в това, да се мине определено разстояние с колело на зиг заг между колчета. Да, ама за деца като мен, които не умееха да карат колело, си беше цяло изпитание. И до ден днешен, не съм се научила да карам колело. Като кажа на някой за това, ме гледа втрещено. Joy

# 309
  • Мнения: 561
Гледам те втрещено.Joy

# 310
  • София
  • Мнения: 5 362
Аз пък не мога да плувам.

# 311
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
jenap, в това отношение е чист майчичко. Техниката ми на рисуване е като на 5 годишно.Joy

petenka1983 не може да кара колело, Игривата слива -да плува, аз - да рисувам (и други работи не мога де). Някой друг? Може и в кръг да седнем. Joy

# 312
  • София
  • Мнения: 532
Здравейте, аз съм Bis и аз съм супер зле с карането на колело. Joy

# 313
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз винаги съм твърдяла, че не мога да карам колело , докато не се качих на първото колело на децата (не с три гуми) и установих, че всъщност мога.
Малко ми беше, но се получи.
Мога да плувам, но не плувам много.

Много беше смешно това с Делян Пеевски.
А пък да нарисуват известна личност ....- пак добре се е справил.

Да рисувам можех някога (гените на мама), но остана в детството. Сега обичам с разни арт дейности да се занимавам, но не и да рисувам.

Дрънкам, щото ме ядоса тийнката. Аман вече. Добре, че мъжото поддържа хубавото винце.

# 314
  • София
  • Мнения: 6 182
О, и аз неможех да карам колело до 30+ годишна. Обаче ММ, каза "да ги нямаме такива" и бам подарък колело...с огромни гуми, а аз съм късокрачко. Едва се научих, но всеки път ме беше шубе. Като се появиха децата се упражнявах на техните малкоцолажни колеленца и даже взех да изпитвам удоволствие. Но практиката си е практика да карам с една ръка или без ръце е мисия невъзможна.

Общи условия

Активация на акаунт