В момента чета ... 62

  • 45 513
  • 741
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 630
Приключих "Глад" на Алма Катсу - много ми хареса! Не знаех нищо за историята, която е базирана на действителен случай и сега ще се разровя да прочета.

Продължавам с "Останалите" на Том Перота. Тук прочетох за нея и сериала, ще пробвам и двете.

# 196
  • София
  • Мнения: 6 210
О, да, "Глад" беше готино попадение и за мен Simple Smile

Аз съм в началото на "Ирландецът" на Чарлз Брад. Взех си я от промоцията на Сиела и миналия петък тъкмо я започнах с идеята, че съм подсигурила четивото за уикенда, когато установих, че липсват двайсетина страници.
Свързах се с издателството - реагираха на секундата, предложиха ми да я върна и ми изпратиха нова.

# 197
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Венка, да кажеш как е цялостно "Ирландецът", като я приключиш. Чудя се дали да не я пропусна и да гледам само филма Simple Smile

# 198
  • София
  • Мнения: 6 210
Ще споделя, Лу, но нататък, защото съм наистина в началото. Дано си струва, много ми се иска да е интересна Simple Smile.
В моите книжни заповеди челното място заема "Първо книгата, после филма, ако изобщо решиш да го гледаш" Joy. Много малко са добрите адаптации по книги, но тук имаме такъв звезден състав, че очакванията са разбираемо високи.

# 199
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Венка, обикновено и аз съм на този принцип Simple Smile

Обаче, ако не беше проектът на Скорсезе, изобщо никой нямаше да преиздаде книгата. Така че съм скептична в случая Wink

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 13:33 от Лу

# 200
  • Мнения: 1 153
Чета "Останалите" на Том Перота и ми иде да се обеся. Такава скучна книга не бях хващала от "Тебеширеният човек". На 15% съм, надявах се да стане нещо интересно, а то, ни тръпка, ни нищо. Зарязвам я.

# 201
  • София
  • Мнения: 6 210
Леле, Лу, аз пък си мислех, че книгата е толкова добра, че Скорсезе се е заинтересувал, но и твоята логика има своите основания Smile. Тогава не бързай, аз напоследък чета малко по-бавно, но все ще я прочета и ще споделя.

# 202
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А, нямам бързане аз - в момента чета две книги, едната е 500 страници, другата - 800+ Sweat Smile

# 203
  • Мнения: 9 567
Чета "Останалите" на Том Перота и ми иде да се обеся. Такава скучна книга не бях хващала от "Тебеширеният човек". На 15% съм, надявах се да стане нещо интересно, а то, ни тръпка, ни нищо. Зарязвам я.
Аз се мъчих до 50% Laughing Много ми е мудна и на мен. За да си оправя настроението прочетох след нея "Убиеца Андерш и неговите приятели" на Юнас Юнасон, а сега съм на "Убийства в Манхам" на Саймън Бекет.

# 204
  • Мнения: 13 783
Чета "Останалите" на Том Перота и ми иде да се обеся. Такава скучна книга не бях хващала от "Тебеширеният човек". На 15% съм, надявах се да стане нещо интересно, а то, ни тръпка, ни нищо. Зарязвам я.

Такава е Цялата. Аз като я четох дори се чудех как да направили сериал по тази книга ( гледала съм го ), защото в нея няма действие като действие. На мен не ми дотегна, има разни философски мисли, аналогии и изводи за човешката природа. Различна е и апокалиптична по своему . Стана ми интересно и как са измислили продължение на сериала което го няма в книгата.

# 205
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ще се повторя, но сериалът е в пъти по-добър от книгата Grinning

Чудесна работа на сценаристите с такъв изходен материал.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 1 194
Сезоните са 3. А само първият сезон ли е по книгата?

# 207
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Сезоните са 3. А само първият сезон ли е по книгата?

Даже не може и да се каже, че целият първи сезон е по книгата. Базиран е на нейни идеи, но е по-различен и доста по-разширен откъм психологически внушения. Кастът също е на жестоко ниво. Вече втори и трети съвсем нямат общо с литературния първоизточник. За мен трети е леко разводнен. Първи и втори сезон са силните.

# 208
  • Мнения: 2 213
И аз споделям,че трети сезон беше вече пълна гола вода,а първи го изгледах на един дъх.

# 209
  • Мнения: 1 153
Чета "Останалите" на Том Перота и ми иде да се обеся. Такава скучна книга не бях хващала от "Тебеширеният човек". На 15% съм, надявах се да стане нещо интересно, а то, ни тръпка, ни нищо. Зарязвам я.

Такава е Цялата. Аз като я четох дори се чудех как да направили сериал по тази книга ( гледала съм го ), защото в нея няма действие като действие. На мен не ми дотегна, има разни философски мисли, аналогии и изводи за човешката природа. Различна е и апокалиптична по своему . Стана ми интересно и как са измислили продължение на сериала което го няма в книгата.

Поне става ли ясно защо, къде са изчезнали? Ако не, да не се хабя да чета, а да започвам Завърналите се.

Общи условия

Активация на акаунт