СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 214
  • 792
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 922
Дидева, благодаря за напомнянето ! Аз да си напиша, понеже не считам, че е проява на лош вкус или обидно за някой, ще продължа да си пиша за училищата с кодовите им имена от Набор 2004. Четох тогавашната седмокласна тема и зная историята с възникването на тези нарицателни. Кефи ме и нямам намерение да се поддавам на цензура. Освен това пиша и в тази и в осмокласната тема, в която тези "партизански " имена са известни, както и розмарина и белото. В момена съм втора поредна година "същинска"/ не ми идва друг дума, извинете/ седмокласна майка, а по съпричастност ми е трета година. Донякъде това си е един "таен" клуб на заинтересованите. Не пиша много, повече чета. Когато пиша, то е защото имам какво да споделя. Не искам да обидя някого, но така се чувствам. Ще продължа с Пералните, Конското, Прогресивното, Бузема и т.н. Лека вечер!

# 586
  • София
  • Мнения: 6 361
ще продължа да си пиша за училищата с кодовите им имена от Набор 2004. Четох тогавашната седмокласна тема и зная историята с възникването на тези нарицателни.

би ли я разказала тази история, моля?

казаха ми една версия, според която това "кодиране" на имената на гимназиите било с цел да не се разбира от страничните читатели за какво става дума и да не се повишавал интересът към избраните училища - съответно, да не се вдигал балът.
вярно ли е това или има друга, по-лицеприятна причина? от думите ти съдя, че май е вярно. идеята за "таен клуб" на избрани, в който само някои разбират за какво става дума, е доста .... кофти.

# 587
  • София
  • Мнения: 7 056
ще продължа да си пиша за училищата с кодовите им имена от Набор 2004. Четох тогавашната седмокласна тема и зная историята с възникването на тези нарицателни.

би ли я разказала тази история, моля?

казаха ми една версия, според която това "кодиране" на имената на гимназиите било с цел да не се разбира от страничните читатели за какво става дума и да не се повишавал интересът към избраните училища - съответно, да не се вдигал балът.
вярно ли е това или има друга, по-лицеприятна причина? от думите ти съдя, че май е вярно. идеята за "таен клуб" на избрани, в който само някои разбират за какво става дума, е доста .... кофти.


😂
Не съм ги чела тези теми, но вярвате ли, че в публичен форум, може да съществува такова съзаклятие? Сериозно?!?
Joy

# 588
  • София
  • Мнения: 922
Целта не е да се отритнат останалите, а като под сурдинка да се споделят трепети и тревоги, не за да се игнорират другите, а по-скоро като "да не дърпаме дявола за опашката" . "Волдемор" е идея на Санака, и не само, и то точно по тази причина,която описах по-горе. "Бузема" възникна като пълна противоположност на СМГ, "Прогресивното" - Дидева може да напише пак, какво означава НПМГ (може би ще сбъркам Blush- "Национални Прогресивни Математичеси Генийчета"), Мария Луизиана дойде от един цитат на Санака за шивашкото и т.н. Участващите в темата си стават много близки за този период, за това пиша за "таен клуб", макар, че това е смешно да се твърди в един обществен форум. Стига се до фрази и изрази, които действат не точно като парола, а като асоциация на хора, които доста са съпреживели заедно. В тези "кодове" има смисъл ,и не толкова, но свързват набор 2004 и след това набор 2005. Т.е. има приемственост и стремеж за достигане на тона, който се поддържаше в седмокласната тема на 2004. Все още са ми много близки, макар и да не пиша при тях. Много помощ, подкрепа получих от тях и от Дидева, когато имах нужда, и не само аз! За това ги уважавам и тази приемственост ми харесва!

# 589
  • Мнения: 47 981
Съпреживявала съм един път 7 клас и някак си също не подкрепям изпадането в крайности. На децата им е достатъчно натоварено, изтрещели родители с таен клуб не допринася кой знае колко в ситуацията
Също и като не са "наши", а пренесени имената, някак не е същото.
Иначе не ми пречи. Който както иска да ги пише. Чак пък цензура

# 590
  • Мнения: 6 926
Историята е следната: Набор 2004 беше най-якият набор "евър". Те бяха с изключително чувство за хумор и беше удоволствие да се четат. Всяко от имената се роди от разни разговори, които дори да бъдат цитирани в момента няма как да допринесат същото въздействие, което са имали тогава. Какви тайни заговори в отворен форум?!? И аз съм писала тук с шега, че фег е гадно и никой да не го гледа, като всички знаят, че това е желанието на детето ми. Бива ли толкова сериозно да гледате на нещата? Изобщо не се замислям дали тук пиша аег или пералнята, то зависи от настроението ми, за какво пиша и на кого отговарям. Що си правите живота сив? Я по-ведро, може ли да ви е повод за ядосване, че някой вика на смг Бузема във форум? Лично аз предпочитам тук да чета и да се разтоварвам, предпочитам да има шеги, предпочитам да не ми правят забележка когато се шегувам без да съм обидила никого. Когато някой пита нещо сериозно винаги му се е отговаряло сериозно. Но тук би било тъпо да има само сериозни въпроси и отговори. Има тема за промените в мон, която беше замислена като такава, там е разбираемо някой да се скара за шеги, но тук в отчетната, ми е нелепо.

# 591
  • Мнения: 3 491
Joy

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 08:57 от Amanda.D

# 592
  • София
  • Мнения: 2 437
Пак ли се започна! Всеки е свободен да пише както си иска и каквото си иска в един обществен форум и не виждам това какво пречи на другите. Не сте ли писали в бебешките теми в "Родени през 2006"? Ами там не се пишеше само за бременност и бебета. Какви страхотни срещи сме си организирали майките - първо бременни, после и с децата. С някои от тези майки продължавам да общувам не само виртуално, но и реално и се зародиха истински приятелства. Нещо такова се случва и със сегашните осмокласници и деветокласници (чета и двете теми) и това за мен е чудесно.

# 593
  • Мнения: 3 815
А, може и да има някои от 3-та група на детската градина, нищо не се знае😀

# 594
  • Мнения: 6 587
Тук атмосферата започна да става тегава.
Малко като в детската градина- искат да играят децата заедно, ама всеки иска да е по неговите правила играта.

Ми дайте да пуснем накрая една анкета, в какъв вид да се движи темата  и да няма сърдити.
Седмокласен - спамо чат или  тема -само с информация свързана със седми клас.

# 595
  • Мнения: 11 671
Като ви чета започвам да се съмнявам, че съм писала в набор 2004.
И какво означава най-якия набор евър. Просто напрежението тогава изби в закачки.
От участващите в разговора зависи накъде ще се завърти и дали ще се спази добрия тон.

На мен са ми смешни кодовите наименования. Не ги помня твърде, просто защото Софийските училища не са ми приоритет.

Има достатъчно време и този набор да открие своите закачки Grinning

# 596
  • Мнения: 1 951
На мен, като повече страничен наблюдател, ми е интересно и забавно това с кодовите имена, не ми пречи ни най-малко. Въпреки, че съм във форума от 2005-та година, с интензивно участие до скоро, не съм участвала в нито една наборна тема свързана с училище. Това, лично мое желание, към момента оценявам като грешно взето решение. Осъзнавам, че ако поне малко бях надниквала в училищните теми сега нямаше да ми е толкова трудно и неизвестно как се преминава през седми клас без да изпадам в паника и излишни тревоги. В момента това е темата и вие сте хората, които имам желание и ми е хубаво да чета. Не пиша, именно защото чувствам, че не може да нахлуя разко с бутонките сред хора, които имат "връзка" градена с години, споделят трепети с години, трябва си време Simple Smile
Но ви чета с удоволствие, радвам се, че ви открих. По-добре късно отколкото след като изкукуригам към юни месец. Освен това, не съм споменавала досега, но плановете ни са да се местим в София след края на тази учебна година. Просто ще работя там. Така че не знам дали ме разбирате, но съм в много голямо напрежение  Laughing И имам милиони неизвестни, свързани с училищата, тревоги и  с кристалната преценка за нивото на подготовка на моето дете, което прави още по-неясно бъдещото му училище в София. Ако си оставахме тук, в Плевен, щеше да е лесно. С евентуалният резултат от НВО може да учи в тукашните "елитни" паралелки. За София... мисля, че само мога да мечтая за конското, Бузема и двете перални. Но каквото сабя покаже и честта майко юнашка.
Та така...
Не розмарин ами не знам какво би ми било от полза Crazy

# 597
  • Мнения: 3 048
Следенето на седмокласните теми от другите набори ми напомня един виц.
Доктор преглежда пациент и през цялото време повтаря: "много хубаво". Накрая пациентът пита: "Докторе, кое му хубавото?", а той отговорил: "Радвам се, че ги нямам аз всички тия болести."

Аз проследих миналогодишната, накрая изкъсо. От балкона е забавно, особено софийските класирания бяха сериал от всеки жанр по малко. Участието изнервя явно. Grinning

Както Дидева напомня, и това ще мине. Всичко е полезно. Да се оплаче някой например, че си говорят много постове за графика в Междучасие е все едно да не ни споделят майките тестовете, щото ще се почувстват оспамени тези дето ги имат вече. На мен ми е любопитно и често полезно споделеното за децата и техните училища и уроци. Както каза Red, уютно е тук.

# 598
  • София
  • Мнения: 9 110
Леле, Мария, ти от 2004-ти набор ли четеш седмокласната тема Stuck Out Tongue Winking Eye ? Ти си голям ентусиаст Hug .
Аз пък умишлено я избягвах, за да поема глътка въздух между кандидатстването след 4 клас и това след 7-ми.
Младежът е толкова натоварен, че направо не знам къде да вместваме пробните и дали е по-добре да ги оставим за по-нататък или и сега да се яви на един по математика (понеже на български и без друго ще е записан от школата).
Все учи до 11+ вечер и не смогва.
Не е като да не се подмотва на моменти. Но то си има нужда и от малко изключване. Не може след 8 часа в училище за се прибере и веднага да започне пак.

# 599
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ема се записа на състезание по БЕЛ в понеделник САМА!!!!! Flushed Съобщи ми го пост фактум. Досега такова нещо не се е случвало.

Уроците от Междучасие ще ги изпусне и пак ще досаждам да ми пращате какво са взели. Утре Ема е рожденичка и за подарък заминаваме днес на СПА за уикенда. Цялото семейство имаме нужда от почивка.
Михайлова й е върнала 1 преразказ на "По жътва" - като цяло е добре, но има забележки. Интересно ми е за "Занемелите камбани" какъв ще е резултатът.

Общи условия

Активация на акаунт