Има ли място за всички на площадката

  • 9 431
  • 399
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 62 595
защо да споделят? Ти споделяш ли колата си на паркинга с всеки, който иска да я покара? Децата обичайно си пазят собствеността.

# 121
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
За мен е нелепо да се сравняват отношения между деца и такива между възрастни. Това са просто едни играчки. Аз съм над тези неща.

# 122
  • София
  • Мнения: 29 035
В момента и ние нямаме драми с чуждите играчки, но и не намирам за правилно несподелянето. Както написах и преди- всеки има своята истина и възпитава според своите виждания.
А аз не намирам за правилно неуважението на чувствата на детето. Ако детето не иска в този момент да даде играчката си, това е негово право. Или ако не иска да я даде на конкретно дете. Не намирам и за правилно издърпването на играчка от ръцете му (това е чиста агресия).

П.П. За теб, за мен, за други възрастни, камиончето за 10 лв е само играчка. За 2-годишно дете това е любимото съкровище.

# 123
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
О, това с издърпването и аз не го толерирам.

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
С какво възрастните са по-по-най в това отношение от децата? Ти реагираш също като дете - не си даваш колата, не я споделяш, пазис си собствеността, важна ти е. А аз казвам - това е просто кола, защо не искаш да я споделиш с мен? Обаче очакваш децата да си споделят играчките защото...? защо? заради идеята, че са ангелчета или че точно твоето дете заслужава другите да си споделят играчките с него?

# 125
  • Мнения: 3 439
защо да споделят? Ти споделяш ли колата си на паркинга с всеки, който иска да я покара? Децата обичайно си пазят собствеността.
Защото ще се превърнат в скотове, бездушни машини, подвластни на вещите. Споделянето е отношение към другия.

# 126
  • София
  • Мнения: 62 595
Също като възрастните, нали? И стигаме до фундаменталното - възрастните са същите деца като децата, само че успяват да си придадат по.благовидни оправдания да не си дават играчките.

# 127
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
С какво съм по- различна ли? С това, че аз умея да владея импулсите отработвам емоциите си. Нервната ми система е зряла и завършена.
Освен това споделянето е отношение, добродетел.

# 128
  • София
  • Мнения: 29 035
С какво възрастните са по-по-най в това отношение от децата? Ти реагираш също като дете - не си даваш колата, не я споделяш, пазис си собствеността, важна ти е. А аз казвам - това е просто кола, защо не искаш да я споделиш с мен? Обаче очакваш децата да си споделят играчките защото...? защо? заради идеята, че са ангелчета или че точно твоето дете заслужава другите да си споделят играчките с него?
Абсолютно съм съгласна с това. Моите играчки са финансово по-скъпи, това не е причина да проявявам високомерие към евтините играчки на малките хора.

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
Владееш импулсите си до момента, в който някой не поиска да му шернеш колата си, знаейки, че той може да я блъсне. Тогава хич не владееш импулсите си, а му отказваш. Да, под предлог, че точно тогава ще пътуваш някъде, но отказваш, защото не искаш да си споделяш колата.

# 130
  • Мнения: 3 439
Нямам такава вещ.

# 131
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Дами, всеки има своята истина, уважавам мнението ви. С това ви пожелавам лека вечер Simple Smile

# 132
  • Мнения: 9 876
Като ви чета се чудя с каква упоритост сами си създавате драми.

Най-фрапантният ми случай е, когато моето дете си играеше абсолютно само на площадка. Изведнъж отнякъде долетя една откачалка, влачейки своето дете, буквално. Избута моето, сложи на негово място своето, което изобщо не искаше да стои там. Не си замълчак, особено като я чух да обяснява на новодошлите си приятелки как моето било обсебило някаква игрушка и не давало достъп на другите??! деца.
Общо.взето неадекватните родители създават напрежение.

# 133
  • Мнения: 18 808
В други теми съм писала, че носим играчки за другите деца, понеже детето така или иначе играе само с чужди играчки Grinning Казала съм, че ако иска чуждите, ще трябва да дава от своите, това е положението.

# 134
  • Мнения: 30 802

Но нямаш проблем да считаш за правилно едно дете да бъде разплакано предварително, в дома си, защото не са му дали да вземе любимата си играчка?


У дома ще се разплаче един път, а после след 3 дни вече ще му е рутина да оставя играчката. Носейки я навън, може да има и 20 ситуации с дърпане на ден. Има специално място в ада за родители, позволяващи такива ситуации. Не мислите ли за другите майки, че и на тях им е омръзнало 389 пъти на ден да казват не!

Или ти е по-яко да разплачеш 20 чужди деца и да изнервиш 20 майки, само и само твоето да не ревне веднъж в учебна ситуация...

Общи условия

Активация на акаунт