Има ли място за всички на площадката

  • 9 428
  • 399
  •   1
Отговори
# 165
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Това са деца, бе хора! Деца!
Не сте длъжни, разбира се, да ги забавлявате, просто напускате терена и толкоз. Развалили му били играта- чудо невиждано. Не са дошли вкъщи у вас да ви досаждат. Може ли да има толкова тесногръд народ?

# 166
  • София
  • Мнения: 11 538
Не знам златно яйце ли отглеждам, но не го спирам да ходи при хората и въобще не ми пука кривите лелки как го приемат! Който е дошъл на площадката ще търпи деца.

Това е похвално и говори много за вас. Е такива майчици, които наистина си мислят, че всички наоколо се умиляват от отроците им, са ми любими.
И май не четете, не са били на детска площадка.

И защо те да напускат терена? За втори път питам - къде са родителите на бебетата, които разчитат чужди хора да забавляват златните яйца?

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 12:58 от Не се сърди, човече

# 167
  • Мнения: 11 578
И дай заради тия две аз да обикалям и си търся друго място. Щото им е позволено да ходят по чуждите пейки и досаждат. ДОСАЖДАТ!
Аз вече и паднали деца рядко вдигам.
Паднало, реве, родителя търчи от другия край.
Като е обществено мястото- ходи си след него, не очаквай друг да ти върши задълженията.
Тия двете ги черпихме и с по един бонбон, пакетиран. Дали някой дойде да види непознат човек какво им дава..

# 168
  • Мнения: 1 873
Не знам златно яйце ли отглеждам, но не го спирам да ходи при хората и въобще не ми пука кривите лелки как го приемат! Който е дошъл на площадката ще търпи деца.

Това е похвално и говори много за вас. Е такива майчици, които наистина си мислят, че всички наоколо се умиляват от отроците им, са ми любими. Смешни сте, честно. И дразнещи.
И май не четете, не са били на детска площадка.

Доста по-жалки са тия толкова вкиснати и изнервени хора, които не могат да понесат две тригодишни да поиграят с тяхното дете.
Не очаквам никой да се умилява от детето ми, но площадката / градинката е за всички и нямам причина да го държа далеч от другите деца като прокажено сакън да не им развали играта. Айде бе. Както казах - който държи да играе САМ отива някъде където няма други хора!!! Нелепо е да очкавате, че някой ще се съобразява с вашата кривотия.

# 169
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Вижте, няма как да променим света. Хора всякакви. Номерът е да не задълбаваме в излишни драми. Не мога да се дразня от всяка безотговорна майка в парка, на улицата, в градината, на площадката. Просто ги избягвам. Другото е гонене на вятъра.
Двцата с нищо не са виновни, че са се родили в семейна среда с принципи, различни от нашите.

# 170
  • София
  • Мнения: 29 035
Точно щях да напиша, че те даже на детска площадка не са били, и гледам, че miamim го  е написала.

Аз нито на площадка, нито извън нея забавлявам чуждите деца. Не ми е приятно и не го правя. Отишла съм да заведа моето дете да играе, не за друго.

# 171
  • Мнения: 1 873
Точно щях да напиша, че те даже на детска площадка не са били, и гледам, че ти си го написала.

Аз нито на площадка, нито извън нея не забавлявам чуждите деца. Не ми е приятно и не го правя. Отишла съм да заведа моето дете да играе, не за друго.

Че кой те кара да ги забавляваш? Не може ли просто да не им обръщате внимание щом ви дразнят толкова?
Но да се драматизира така от една съвсем нормална, глупава случка е просто нелепо...

# 172
  • София
  • Мнения: 29 035
А, точно това правя – не им обръщам внимание. Понякога помага, друг път – не.
За драматизирането съм съгласна. От доста страници на темата се чудя как може толкова да се драматизира, че Иванчо не дал играчката си на Драганчо, ама... Драматизиране да има.

# 173
  • Мнения: 6 186
Е такива майчици, които наистина си мислят, че всички наоколо се умиляват от отроците им, са ми любими. Смешни сте, честно. И дразнещи.
Чак пък умиление .. не е за всеки, но определено както чета има "майчици" като в буркан. Само те и тяхното дете, другите са низши, маловажни, някакви си досадни същества, дето ги преследват и дразнят златните.
Винаги са ми били забавни тези теми, има известна доза градация.

# 174
  • Мнения: 11 578
A-L-I-N-A- малко глупав пример ще дам.
То е все едно да си седиш на пейката, пиеш си кафе, и през две минути да минава по някой просяк да моли за стотинки.
Ни на кафе ще се насладя, ще почна да се изнервям. Аз си почивам, и нямам нужда от досадници в свободните ми два часа за навън. Само че едните са малки, другите- големи.

# 175
  • София
  • Мнения: 11 538
Моля тези, които нямат против да забавляват чужди деца, да кажат къде излизат. Да дойда и аз с моето златно яйце да им го оставя за .... колкото си искам, ще седя далеч настрани да си пия кафето докато те и техните деца забавляват моето.

# 176
  • Мнения: 46 636
Аз се възхищавам на тези, чиито едногодишни разбират, че не трябва да пипат играчките на другите. Моето на доста по-късен етап в развитието си го осъзна и не е защото не му е повтаряно. Честно казано не съм срещала досега такова дете.
С какво възрастните са по-по-най в това отношение от децата? Ти реагираш също като дете - не си даваш колата, не я споделяш, пазис си собствеността, важна ти е. А аз казвам - това е просто кола, защо не искаш да я споделиш с мен? Обаче очакваш децата да си споделят играчките защото...? защо? заради идеята, че са ангелчета или че точно твоето дете заслужава другите да си споделят играчките с него?
Разликата е в последствията и отговорността. Ако с твоята кола, оръжие, документ и т.н. бъде извършено нещо, ти носиш отговорност за случилото се. Ако едно дете спука балона на друго, няма последствия.
В случая не искаме от децата си да си дават акта за раждане, който може да бъде повреден или лекарсвата, които могат да навредят, а играчка.
Всъщност даже няма значение дали я дава, негово право е да не си я даде. Просто казвам защо за мен не беше проблем детето ми да си дава играчките.

Скрит текст:
Възрастните по-рядко носят играчки, иначе не съм забелязала да не си ги споделят. Огледайте се по морето, примерно, често има наредени хора във водата, подмятащи топка. И винаги приемат, ако някой иска да се включи. Едно време с вестниците и списанията във влака - редовно се разменяха м/у непознати хора. Игри на карти и т.н.

Не мисля, че някой очаква от друг да му забавлява детето. Става дума за нормални отношения, проява на възпитание и любезност. Като да дойде някой и да каже добър ден, да седне на пейката и да обмените 2-3 думи. Ако не искате да продължите, дискретно си четете нещо, слагате слушалки и т.н. С това показвате, че не желаете. Но една усмивка и Добър ден са минимума. Все пак никой не ви е дошъл в дома да ви притеснява, на обществено място сте, ако искате изолация трябва да го покажете, тактично.

# 177
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Аз не мога да разбера защо се чувствате задължени да забавлявате чуждите деца? Не, не сте задължени. Следователно, ако не ви харесва, не го правите. Просто е. Няма да накърните чувствата и достойнството си, ако напуснете терена.
Малко ли са ви другите проблеми, че да се дразните от тригодишни, проявили интерес към нещо ваше? На бас, че децата ви след 5мин са забравили ситуацията, но вие продължаватв да си го слагате на сърцето. Защо?

# 178
  • София
  • Мнения: 11 538
А защо ние да напускаме терена? Защото вас ви няма, а децата ви са при мен и ме гледат в чантата и искат играчката на моето ли? Подозирам, че сте от тези, които не са около децата си.

# 179
  • София
  • Мнения: 29 035
Синът ми не разбираше, че не трябва да пипа чуждите играчки без позволение до... Хм, опитвам се да се сетя възраст, не мога, но беше до по-късно. Затова аз бях там и го спирах. Имаше някаква драма, нищо фатално.

Не става въпрос за възрастни, които се лепват за теб, че да им кажеш "Добръ ден" и да сложиш слушалките, а за деца. При тях слагането на слушалки не върви.

Вики Тейлър, да, защо трябва с детето ми да се махаме, след като ние не досаждаме на никого?

Общи условия

Активация на акаунт