Има ли място за всички на площадката

  • 9 429
  • 399
  •   1
Отговори
# 270
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Не мисля, че има две мнения по въпроса, че малки деца не бива да се оставят без надзор от родител.
В такъв случай какви са тези призиви други деца да изпълняват задълженията на родителите на малките деца?

Кой призовава към подобно нещо?
Аз не общувам с децата ви. Те идват и се навират. Не им обръщам внимание, ама няма кой да си ги дръпне.
За пръв път чувам за деца, които се навират при непознат, без да им обръща внимание. Просто наистина ми е чудно.

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 15:47 от AnMary

# 271
  • Мнения: 1 873
Аз не общувам с децата ви. Те идват и се навират. Не им обръщам внимание, ама няма кой да си ги дръпне.
За пръв път чувам за деца, които се навират при непознат, без да им обръща внимание. Просто наистина ми е чудно.

Разбира се, че не се навират. Но може нещо да им стане интересно и да го загледат за малко. Ако не им обърне внимание ще си тръгнат. Смятай колко трябва да си крив, че да те дразни подобно нещо?! Ми те и хората, с които се разминаваш по улицата може да те погледнат. Аз като ви казвам, че такива хора е по-добре да не излизат от вкъщи...

# 272
  • Мнения: 11 578
Ще му направя два пъти боц, колкото да му се зарадвам и обърна малко внимание, и продължавам с четенето.
То, вече, ако почне да ми дърпа слушалките или книгата, щото му е интересно- ще се ядосам.

# 273
  • София
  • Мнения: 29 035
Скрит текст:
Не мисля, че има две мнения по въпроса, че малки деца не бива да се оставят без надзор от родител.
В такъв случай какви са тези призиви други деца да изпълняват задълженията на родителите на малките деца?

Кой призовава към подобно нещо?
Примерно за примерите с люлките – как трябвало да се люлеят по-внимателно, защото до тях има малко дете. Това малко дете не е тяхна отговорност, а те не вършат нищо лошо като се люлеят на люлка.

Доколкото помня от съвсем конкретната ситуация при Дари, двете деца се завираха при нея и детето ѝ.

# 274
  • Мнения: 6 186
Алина, осмислянето е най-малкият проблем. Големият е, че са едно поколение децата. Винаги е имало различия, но това ми отвя перчема. Въобще не съм и подозирала, че така се възпитават деца - никому длъжни, единствени и недостижими. Същите такива, които години по-късно водят и война по пътищата .. вероятно. Защото и там - всички у лево и да се пазят, идва Фитипалди.
А всъщност извода, който си направих от темата е, че лицемерието цари по площадките. Гледаш ги едни мили родители, весели, щастливи, а то какво било ...

# 275
  • Мнения: 1 873
Ще му направя два пъти боц, колкото да му се зарадвам и обърна малко внимание, и продължавам с четенето.
То, вече, ако почне да ми дърпа слушалките или книгата, щото му е интересно- ще се ядосам.

Е, разбира се, че не е нормално да го оставят да ти дърпа слушалките. Чак такова нещо не ми се е случвало. И да не е на секундата, майката или който е с него ще реагира...
Случвало ми се е бебета да правят опити да ми бръкант в чантата (най-нормалното нещо на света), казвам "тук няма нищо за теб" и толкова. Нито ми пречи, нито ме дразни, нито съм попадала на такива родители, които ще го оставят да продължи да бърка...

# 276
  • София
  • Мнения: 29 035
Алина, осмислянето е най-малкият проблем. Големият е, че са едно поколение децата. Винаги е имало различия, но това ми отвя перчема. Въобще не съм и подозирала, че така се възпитават деца - никому длъжни, единствени и недостижими. Същите такива, които години по-късно водят и война по пътищата .. вероятно. Защото и там - всички у лево и да се пазят, идва Фитипалди.
А всъщност извода, който си направих от темата е, че лицемерието цари по площадките. Гледаш ги едни мили родители, весели, щастливи, а то какво било ...
А на други всички са им длъжни...
–да им пазят децата;
– да им обръщат внимание;
– да не носят играчки
– да не се люлеят силно
...

# 277
  • Мнения: 11 578
Слушалките не може да дърпа, играчката- може. Брей.

# 278
  • Мнения: 1 873
Алина, осмислянето е най-малкият проблем. Големият е, че са едно поколение децата. Винаги е имало различия, но това ми отвя перчема. Въобще не съм и подозирала, че така се възпитават деца - никому длъжни, единствени и недостижими. Същите такива, които години по-късно водят и война по пътищата .. вероятно. Защото и там - всички у лево и да се пазят, идва Фитипалди.
А всъщност извода, който си направих от темата е, че лицемерието цари по площадките. Гледаш ги едни мили родители, весели, щастливи, а то какво било ...

Точно! И аз разбирам защо масово децата са толкова асоциални, агресивни, груби и саможиви. Ми то с такива родители дето целият свят им е крив, всичко ги дразни и говорят с такава неприязън и досада за другите деца, как няма и децата да са такива. Те попиват това поведение и приемат другите деца като дразнители, то пада едно пазане на безценните играчки, една злоба, агресия.
Какъв човек трябва да си та толкова да те дразни едно бебе, проявило интерес към играчката на детето ти?
И как пък няма да си кажа на детето "недей да гледаш има ли някой около теб, люлей се като изтървана, пък ако блъснеш някой или се пребиеш, голяма работа, тя люлката е затова, да се забавляваш"

Дари, кой е казал, че може да се дърпат играчки? Като дърпа го учиш как  да си поиска по-цивилизовано. Просто отнема малко време. Дърпащи деца на 2,5-3 години определено не правят добро впечатление.

# 279
  • София
  • Мнения: 29 035
Разбира се, че люлката е за люлеене. Пързалката е за пързаляне, катерушките са за катерене... И това ли не може?

# 280
  • Мнения: 1 873
Разбира се, че люлката е за люлеене. Пързалката е за пързаляне, катерушките са за катерене... И това ли не може?

Ако искаш да я уча и да върви като кон с капаци и да не вижда какво става около нея? Люлее се, пързаля се, катери се, но се съобразява с околоните. Както и те с нея. Както и на улицата, междудругото. Още малко ако видим бебе и да го настъпим. Айде няма нужда чак толкова.

# 281
  • София
  • Мнения: 29 035
Че какво несъобразително има в дете, което се люлее на люлка?

# 282
  • Мнения: 11 578
Аз се отказвам от спора.
Пък нека съм агресивна и лошо гледаща лелка и майка, несподеляща играчки. Joy

# 283
  • Мнения: 1 873
Че какво несъобразително има в дете, което се люлее на люлка?

Пиша последно по въпроса с люлката, че няма смисъл: ставала съм не веднъж свидетел на ситуации, при които малко дете се засилва към люлката и преди майка му да успее да го стигне всички деца (поне над4-5 години) са спирали люлката! Което е най-нормалната реакция, а не да блъснеш детето щото майка ти ти е казала, че не е твоя отговорност! Слава Богу, че не са се засилвали към люлки, на които се люлеят вашите деца.

# 284
  • София
  • Мнения: 29 035
Майката, която би трябвало да е до детето си, не го стига? Че къде блее?

Общи условия

Активация на акаунт