Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ноем. 2019, 15:43 ч.

Душ кабина

• 1 148
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
Ми не знам, не ни се налага посред душа да излизаме да се разхождаме мокри. Но и да стане нещо подобно, то по пода ще има капки, мокри стъпки и някакви малки локвички, но през сифона изтича само течаща вода (в голямо количество), а под на капки и мокри стъпки не се влияе от сифон - стъпките не се стичат, а си стоят докато изсъхнат или бъдат забърсани. Т.е. все опираме до мопа Grinning

Както и да е, тук всеки си е с мнението и никой никого няма да убеди - който както си е свикнал, това защитава. Писах не за да убедя някого, а защото видях крайно мнение относно едно съвсем нормално решение.

Всъщност, пред душ зоната си постиламе и едно килимче за баня. Супер е - лесно се пере, почти няма нужда от сушене, попива всичко и банята си е суха Grinning

П.П. Единствената наистина сериозна причина за сифон в сухата част е защитата от наводнение при спукана мека връзка. Но за сега съм поела риска, още повече имам опит със спукани връзки (на бойлер). Не руква вода изведнъж с пълен дебит, а първо почва да капе и лека полека се усилва. Има време да се забележи преди да са станали големи щети.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 11:11 от Черна станция

# 31
  • Видин
20 години съм живяла с голяма баня с вана и душ кабина и със сифон само в кабината.  Нямах търпение да направим ремонт, за да оправя това "недоразумение" за мен. Сифонът в сухата част е точно до тоалетната в ъгъла на банята и като влезеш, трябва да го търсиш с поглед, за да го откриеш. Това, ако ти се занимава да търсиш сифон Grinning. Та, толкова дълго мих тоалента на сухо, че ми беше дошло до гуша. Сега едно обливане с душчето и след половин час сухо, чисто и свежо. Пукала се е два пъти мека връзка на мивката, бойлер е протичал, с моп си е мъка. сега и пералнята ми е там, просто си е задължително да имам втори сифон.
Понеже съм живяла и така и онака,  от тук нататък никога не бих се лишила от сифон с сухата част.

# 32
Зори, +1. При мен втория сифон е под мивката и човек трябва да се наведе, за да го види. И във отделната тоалетна имам сифон в единия заден ъгъл. Върху него стои поставката с четка за тоалетна въпреки, че решетката му е с декорации и е красива. Е удобство си е и страхотно улеснение.

Общи условия

Активация на акаунт