ЮЛИ 2020

  • 23 677
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 205
Здравейте мамчета , поизгубих се няколко дни , но тъпия вирус го хвана и детето сме си с него у дома и е малка лудница , все му е скучно и искам внимание , което е нормално.
ОТносно болничните надявам се да скърпя положението някак , пък и имам доста отпуски да ползвам , може да ги пусна и така да избутам .
Аз пък до скоро бях с едно постоянно гадене , ама леко , теест в корема и пълна апатия, обаче от вчера следобед сякаш изведнъж ми светна и днес съм си супер, дали е нормално , нещо взех да се вкарвам във филма, а чак в края на месеца съм на преглед. Нищо чудно да мина утре през АГто че мира не ми дава това чувтво мое
П.С. Манди за протокола за първа страничка от Хасково съм Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 1 254
Kaylinn, къде си? Какво стана със зацапването насред чужбината?

impresita, страхотни новини за сърчицето! И аз нямам търпение, чакам вторник...

PenkaBelcheva, симптомите се появяват и изчезват, ако нещо не е наред си мисля, че със сигурност ще се усеща. Но за твоя сигурност си мини през АГ. Аз имам дни, в които забравям, че съм бременна и други, в които нон-стоп нещо ме ръчка в корема и боде.

Мен не ме мъчи запек, но малко са ме налазили едни газове хахаха

А знаете ли, вчера тайно пробвах един клин за бременни в H&M Smiling Imp Не си го взех, де... Обаче от време на време малко разглеждам дрехи за бременни и разни бебешки неща. Ама така - със страх и си викам, тооооооолкова е рано още, къде си тръгнала. Ама то си е цял нов свят от неща за купуване!

# 182
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен на всички бъдещи мамчета🤗. Казвам се Гергана на 28 години от София и това ми е първа бременност. Последен ден от месечния ми цикъл бе на 04.10.2019, по приложенията които имам ми показва предполагаем термин 10 юли 2020.
На 1.11.19 си направих тест и за мое щастие се показаха  две чертички. Аз съм доста нетърпелива и веднага си направих и кръвен тест и даже записах час при АГ. На 7.11.19 докторката каза, че не може да потвърди бремеността, та затова ще се отложи до следващия ми преглед след 21 дни /по нейни препоръки/. На ехографа ми показа точица🤭🙂 моята точица... Надявам се всичко да е наред.
Сомптоми: болезнени гърди, промени в настроението, придърпване ниско долу, но за кратко и отминава.
Приемам още преди да забременея фолиева киселина, а след прегледа и по 2 таблетки Утрогестан вечер. Нямам търпение до следващия ми час за да разбера, че точица е там и се развива нормално🙃🙂🤗

# 183
  • София
  • Мнения: 382
impresita, честито сърчице Heart

PenkaBelcheva, това със симптомите е напълно нормално. И аз имам дни, в които се чуствам като болна и дни, в които забравям, че съм бременна. Понякога това "сутрешно" гадене ми е дори на някакви приливи и отливи  Smile и както съм добре, след 5 мин ми иде да припадна.
Аз се чудех как да го направя с тия болнични, но ми беше толкова зле, че накрая казах на работодателя и си взех 6 дни отпуска до прегледа ми. Много добре приеха новината, омайват ме да си работя и да не излизам дълъг болничен.

Манди Портокалова, аз само гледам и проучвам - то не са люлки, стерилизатори, активни гимнастики и прочие. Как да изберем количка и какво да гледаме - ами то това си е цяла наука Scream .


Момичета, изпитвате ли вълчи глад или липса на апетит? И какво най-много ви се яде? Cake
Аз май нямам много апетит - избягвам месото Flushed и наблягам на сирене и поне литър два вода с много лимон Flowers Lemon

# 184
  • Мнения: 205
Може ли и на мен някой да ми пише за групата в фейса

# 185
  • Мнения: 193
impresita, честито сърчице Heart

PenkaBelcheva, това със симптомите е напълно нормално. И аз имам дни, в които се чуствам като болна и дни, в които забравям, че съм бременна. Понякога това "сутрешно" гадене ми е дори на някакви приливи и отливи  Smile и както съм добре, след 5 мин ми иде да припадна.
Аз се чудех как да го направя с тия болнични, но ми беше толкова зле, че накрая казах на работодателя и си взех 6 дни отпуска до прегледа ми. Много добре приеха новината, омайват ме да си работя и да не излизам дълъг болничен.

Манди Портокалова, аз само гледам и проучвам - то не са люлки, стерилизатори, активни гимнастики и прочие. Как да изберем количка и какво да гледаме - ами то това си е цяла наука Scream .


Момичета, изпитвате ли вълчи глад или липса на апетит? И какво най-много ви се яде? Cake
Аз май нямам много апетит - избягвам месото Flushed и наблягам на сирене и поне литър два вода с много лимон Flowers Lemon
Аз нямам никакъв апетит нон стоп ми се гади вчера сутринта и вечерта повръщах ,както и днес на обяд днес съм на по филийка хляб и сол ,защото за каквото и да си помисля за хапване ми се повдига.Водата също ,ако пия една глътка к ми се гади пробвах вода и лимон ,но и това не се получава.Сега пробвам с чай.Дано скоро да отмине.

# 186
  • Мнения: 312
На мен всеки ден ми прилошава, но имам чувството, че като съм на работа е най-зле положението Grinning Днеска цял ден съм по улиците и ми прилоша само 4-5 пъти, но хапнах малко крекери и се оправих и беше за кратко. Като цяло си закусвам, обядвам и вечерям разнообразно, но по-малко, че иначе ми става зле на стомаха. Вече забелязвам и как някои неща, които многооо съм яла преди бременноста сега не мога да ги погледна Grinning Чай, ябълки и ядки. Това пиех и ядях в големи количества, а сега особено чаят не мога да го гледам. А и най-хубавото е, че не съм яла сладко и не ми се яде. Дай боже така да е през цялата бременност, но надали Grinning При вас, момичета как е? Има ли храни, които сте обожавали преди да забременеете, а сега да не може да ги гледате Grinning

# 187
  • Varna
  • Мнения: 57
Моят официален преглед мина, видяхме го и чухме сърчице. Само че пулса е 100 и доктора каза, че бил малко по-слаб от колкото трябва и иска следващия петък отново да ме прегледа. Отговоря си точно на 6с2д.

# 188
  • Мнения: 34
Здравейте, мамчета! Казвам се Цвети, на 27г. съм и живея в София. Терминът по приложение ми е 11.07. След малко съм на преглед, а иначе разбрах още на втория ден на закъснението, защото се опитваме от 3-4 месеца и веднага щом ми закъсня си направих теста Simple Smile
Успех на всички и здрави бебета!!!

# 189
  • Мнения: 211
Тоолкова се вълнувам,чакам да влезна на преглед,да видя точицата-чудо❤❤❤
Аз до момента нямам нещо което да ми се яде или не.Не ми става лошо все още,нито от миризми нито от вкусове-засега.
Взимам си редовно сурови ядки,знам че са много полезни!
Иначе все още кашлям и най-лошото е че съм заразила и детето и тя сега е на антибиотик.Най вероятно ще почиваме още една седмица.
Като мине прегледа ще пише,дано Боже всичко е наред.

# 190
  • Мнения: 193
Аз не можех без сладко ,а сега не искам да го видя.😁 Утре и аз съм на преглед и дано всичко да е наред и чуем сърчицето все пак в 7 г.с. трябва да се чуе.Надяваме се всичко да е наред.

# 191
  • Мнения: 34
И на мен не ми е лошо, което е супер! Само ми се спи доста - вечер си лягам в 10 и сутрин в 7:30 не мога да отлепя... 😴 Седмицата, в която трябваше да ми дойде, бях доста гладна, но сега се нормализираха нещата. Въпреки това имам чувството, че вече съм напълняла - коремът ми е подут дори когато съм гладна
Скрит текст:
Хей, момичета. Много съм развълнувана и мааалко ме е страх от днешния преглед. Стискайте палци всичко да е наред 👶👶👶
Стискам палци, Цвети! Simple Smile Дано всичко е наред! После кажи как е минал прегледа.

Хора, аз надничах в разни онлайн магазини за бременни и сега всичко ми е в реклами за бременни LaughingLaughingLaughing

Днес мисля да почна да надничам за нещо за стрии, че като гледам гърдите ми как са хвръкнали, май трябва да се започне мазането. Отдавна искам да пробвам козметиката на Руми Илиева, някой отзиви дали има?
С предишната бременност ми се нацепи цялото дупе Sad Беше като географска карта! Но с годините се позаличиха нещата. Тогава не съм се мазала стриктно, но сега мисля да се заема сериозно.

За казването на работодател, нямам отношение. Аз си имам фирма и съм си сама в нея, та съм си казала вече, добре го приех LaughingLaughingLaughing

Благодаря ви за отзивите за първата страничка, постарах се. Може и още, ще я пълним постепенно.

Хубав ден от мен! Nature Sunny
Аз за стриите знам, че маслото от шипки е най-добро, защото молекулата му е много малка и прониква по-дълбоко в слоевете на кожата. Малко е скъпо (20лв за 50 мл), но пък за сметка на цигарите, за които вече не давам пари, си заслужава ☺

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 03:13 от AnMary

# 192
  • Мнения: 2 024
Кейлин,  как си? Мислим те тук да знаеш.
Днес бях на преглед и ембрионът си има тупкащо сърчице. Трябва да започна да пия аспирин, но фраксипарина, назначен от следящото ме АГ, директно го отхвърли. На ехографа видя и киста в левия яйчник 67мм, щях да падна.
Нещото, което ме притесни, макар той да не каза, че крие някаква опасност, е т.нар."сплескан плоден сак". Видя, че имам и контракции, за които и не предполагах даже. Взе ми секрет за мико- и уреаплазма, а на своя глава си пуснах тромбофилиите. Със смесени чувства съм от прегледа- хем се радвам, че точката има сърчице, хем ми е притеснено заради всичко казано и открито, а от друга страна наближава 8 седмица и тръпки ме побиват.

# 193
  • Мнения: 211
Момичета и аз съм малко объркана от прегледа си.Каза че отговаря на 5г и 5 дни,няма сърдечен ритъм,но каза че жълтото тяло ми е кистозно,(не произвеждам достатъчно прогестерон)изписа ми 2×2 утрогестан вагинално.Пускам утре тсх,пълна кл картина и куп други кръвни.
Още утре трябва да посетя ендокриноложката защото  точно преди бреченност бях с много високи антитела и каза при бременнос да отида да ми изпише нещо за понижаването им.Още ми изписа и Аугментин и сироп за кашлицата.Абе направо незнам.
Другият четвъртък съм пак на АГ и дано чуем сърд ритъм и да е по добре прогестерона

# 194
  • София
  • Мнения: 1 254
МамаНаПринцеса, все пак, добре че отиде за второ мнение! За контракциите не ти ли изписа но-шпа? Нямам идея какво значи сплескан сак... Кога ще ходиш пак? И как така другия АГ не е видял 67 мм киста?!

nikolova_03, възможно е да не види сърдечен ритъм в 6та седмица, особено ако куца ехографа, примерно. Навсякъде пише, че към 7ма седмица вече ясно се вижда, не се притеснявай!

woohoo, айде! с твоя преглед какво става?

Кайлийн, дано всичко да е наред с теб!

Общи условия

Активация на акаунт