СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 692
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 222
Хоп, троп и аз в темата. Понеже се изморих да викам и му казах, да реши къде иска да учи и ако иска да е в топ 10 на училищата да се стяга, ако ли не да не се изнервяме цяла година. Да видим какво ще се случи на пробния.
Да препоръчате очен лекар, че се оплаква че почнал трудно да вижда, какво пише на дъската.

# 76
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Моята госпожица се е класирала за 2-ри кръг на състезанието по БЕЛ, на което ходи (не че аз или тя знаем кое е точно) Simple Smile
По някаква абсолютно незнайна причина учителката по биология й е казала, че трябва да ходи 2 часа седмично на допълнителни уроци по биология в училище, за да се яви на ...олимпиадата по биология! Fearful Ема няма нито интереси в тази област, нито някакви особени познания, нито пък време! Обаче учителката не дава и дума да се каже за отказ, дала е декларация да попълним..притеснявам се, че ако упорито откажем, ще се отрази негативно върху оценките й.

# 77
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Явно има група по проект и няма желаещи и тя по този начин иска да си събере групата.Ако наистина не ви е нужна оценката какво значение има колко ще е-аз предпочитам детето ми да има 4 или 5,вместо да си губи времето с нещо ,което не го интересува. Ами ако в дните когато ще се провежда детето е на школа по англ език,която е вече платена какво правим?,

# 78
  • Мнения: 6 925
Браво на Ема! Предполагам става въпрос за Стъпала на знанието (на 7.11 се е провело). Хубаво е, че то е по формата на нво (25 въпроса и преразказ). Пак браво на детето!
Това за биологията е много неприятно. Особено като видях теста, то си е изтезание. Малко е натоварващо психически да трябва да се откаже и детето да се притеснява от реваншизъм, нищо, че оценката е без значение. Това си е тормоз. Аз така изтръпвам да не се появи коледен концерт с хора. Там измъкването е трудна работа и е съмнително дали ще е без последствия.

# 79
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Да, вероятно е точно така. Ще помислим семейно през уикенда и ще решим какво да правим.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 190
Е, моето някак успяло да се запише доброволно на тази допълнителна биология. Нямам идея защо. 🙄
А за "онези" термини не разбра защо се шегувам. Учили ги били. Или поне част от тях.
Е, нищо, аз дочетох теста до края, и за мое щастие попаднах на Тарантула Блонди, та това внесе мир в душата ми. 😁
ПП: И в нашето училище имаше някакво състезание по БЕЛ, и ние не разбрахме как се казва, но беше на 4.11. Та добре че сте вие - току що питах; класирала се била.

# 81
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Да, в понеделника след балотажа беше състезанието. Изумително как се е записала сама, явила се е, класирала се  е и все още не знае за кое състезание.

# 82
  • София
  • Мнения: 7 190
Едно към едно.
Не разбирам обаче защо на никого не му е станало ясно на какво се е явил.
Това, дето го каза Мария, верно е обявено на 7.11, та не знам дали е същото.

# 83
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Joy Може за 2 кръг да разберат кое е!

# 84
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Да не е това http://mnogoznayko.weebly.com/10501072108310771085107610721088.html -пише че се провежда до 8ми.

# 85
  • Мнения: 21 455
Joy
Многознайкото с крадените задачи.
Миналата година прегледах няколко класа по математика. Сбирщайн от ХП, ЧХ и други популярни състезания. Не знам как авторите на оригиналните състезателни теми още не са ги погнали. Освен да са си платили за ползване на задачите. Една авторска нямат. Всичко е взето от други стари състезания.

# 86
  • у дома
  • Мнения: 7 140
А има ли такса за участие?
При нас не се провежда-линка ми беше попаднал и съм го запазила,да не би на моето да му се доправи тест,пък аз сакън да нямам готовност.но не съм отваряла темите.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 190
Имаше такса, нещо като 5.50.
На това прилича по-скоро, да.
Нещо не останах с впечатление да е особено сложно, нито пък е било продължително като време.

# 88
  • Мнения: 6 925
Red, gadamer, ама вие в едно училище ли сте? Аз съм проспала този момент.

# 89
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Ами не знам дали е едно и също училището, май не е ставало дума досега кой къде е. Аз само за СМГ знам за Ния, други деца не знам къде учат.

Общи условия

Активация на акаунт