Частни училища - информативна тема 30

  • 32 547
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 898
За сравнение, в СС няма такива домашни по Мат. И аз смятам, че след 3 клас Питагор и ПЧМГ са място за деца с интерес към математиката.

# 136
  • София
  • Мнения: 2 779
Хоуп, може би не съм се изразила правилно. Ясно е, че всички кандидатстващи в СМГ или ПЧМГ ги учат. Аз имах предвид по-усложнени от този тип.

# 137
  • София
  • Мнения: 67
Кръгове на Ойлер и принцип на Дирихле се учат в 3 клас.

Учат ги още във втори клас.
И чак такава бройка задачи нямат за домашно, натоварването според мен идва от подготовката за и участието в многото математически състезания.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 374
В Питагор имаха повече задачи за домашно, може би, защото бяха само за уикенда. В ПЧМГ домашните са по-малко, но са всеки ден. За уикендите не е по-голямо домашното, отколкото през седмицата. Единствено щерката мрънка за обема на лятното домашно.

# 139
  • Мнения: 8 243
Вчера Simple Smile Днес ще пише и учи по останалите предмети!

Някой беше питал каква е идеята на ОТ за математическата паралелка. Предполага,че е като на другите подобни училища. Подбрани деца и по-високи резултати накрая.
Лично мен ме влече системата на учене в ОТ. Изчетох и изгледах доста неща за нея. Имат добри резултати с по-амбициозните деца в 7 клас.
Миналата година от майка на 7 класник разбрах, че са забранявали децата да ае записват на курсове. Ако някое дете е имало нужда от допълнителни уроци са го викали събота и неделя.
В 5 клас почват втори чужд език по 4 часа на седмица. Но за математическата паралелка това са реално 4те часа допълнителна математика. Но за да не ощетяват тези деца вторият език могат да го учат след часовете.

# 140
  • София
  • Мнения: 17 282
Не може да са забранявали, Хоуп, как ще забранят да правя нещо с детето си в свободното ни време. По-скоро са работели допълнително, за да няма нужда от курс.
Иначе за математическата паралелка не мога да кажа нищо аз, за жалост, говорили са за това на РС, на която не бях аз, а мъжа ми и не разказа много. А и у нас нали ученици-математици няма, та хептен не сме подали ухо Grinning

# 141
  • София
  • Мнения: 7 277
Hope, догодина ли ще имаш 5-класник?

# 142
  • Мнения: 8 243
Hope, догодина ли ще имаш 5-класник?
Аха Simple Smile

Бъди - да може би не бях правилна в изказа си.
Но това,  че работят допълнително за мен е много положителен анонс.

# 143
  • Мнения: 1 114
Не разбрах ОТ предлагат прием в изцяло нова паралелка, или си профилират съществуващите от 4 за 5 кл.
Миналата за тази учебна година 4 за 5 кл. на нас ни отказаха директно среща под предлог, че нямат свободни места.

# 144
  • София
  • Мнения: 7 277
Хоуп, ще стискаме палци да изберете най-доброто училище Hug

# 145
  • София
  • Мнения: 17 282
Вече 2 години поред към настоящите 4 към 5 класове добавят един изцяло нов. Може би сте се обадили след като е бил сформиран вече.
Профилирането според мен ще е общо за външни и вътрешни деца, те и в момента си имат часове за напреднали математици, сборно от всички класове.

# 146
  • Мнения: 1 114
Много странно, чак изненадващо ми е😮
Миналата година стартирахме преглед на училища с възможен прием след 4 клас още преди края на календарната 2018г.
Бяхме набелязали ОТ, Азбуки, ТЕ и СС.
От четирите 3 имаха обявена приемна процедура на сайта, и кандидатствахме, а ОТ нямаха нищо, и цитирам съпруга си “бяха най-апокрифни”.
Той проведе няколко тел разговора с тях, и това което е получил като отговор е “няма места, при нас изключително рядко се освобождава, само ако дете замине в чужбина и т.н”, директорката му се е сторила доста високомерна.
Кога да е била тази процедура за цял нов клас се питам - съвсем в началото на учебната година ли? А и дори не му е разяснила примерно “имахме прием, но закъсняхте”

# 147
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
На мен ще ми е интересно ново инфо за КО ако има... някак само от Ежко се чува (и колеги Simple Smile )
Британика парк тепърва ще видим накъде ще върви. Доколкото разбрах ръководството и състава на Дрита ще останат три години, според договор. Интересно ми е къде са отишли напусналите деца, за които 1000 евра увеличение не е ок...
Много се радвам, че има нови хора тук. Или поне аз не ги познавам.

# 148
  • Мнения: 365
Частните училища във Варна са пълна трагедия- има училища с 7 деца в цялото училище.Или в Камчия - трагедия

# 149
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
На мен ще ми е интересно ново инфо за КО ако има... някак само от Ежко се чува (и колеги Simple Smile )
Британика парк тепърва ще видим накъде ще върви. Доколкото разбрах ръководството и състава на Дрита ще останат три години, според договор. Интересно ми е къде са отишли напусналите деца, за които 1000 евра увеличение не е ок...
Много се радвам, че има нови хора тук. Или поне аз не ги познавам.

В КО класовете са станали по 20 души, има доста желаещи, което пък значи, че не свалят звезди да се запишеш на всяка цена (за мен е голям плюс, че са честни, а не "всичко е цветя и рози при нас"). В пети клас голям % се местят към МГ и се освобождават места. Таксата е вече 9000 лв, защото включва месец юни с интензивен английски, може би трябва да се ъпдейтне първа страница.
Определено са сериозно училище и неслучайно съм ги сложила в "светата троица", те също се имат за ранга/типа на СС и Питагор.
Правят нова малка спортна площадка, имат избирателен час по религия и учат децата на ценности и уважение към всеки.
Като цяло изглежда английският и математиката им да са на доста добро ниво и са си "класически"/"академичен" тип училище.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 13:08 от Пипи2013

Общи условия

Активация на акаунт