Частни училища - информативна тема 30

  • 32 429
  • 749
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 19 289
Аз съм ок да си чистят стаята, масите, столовата, но не и тоалетните. Дори да ползват ръкавици препаратите, които се вдишват са много силни. Сигурно така пазят повече, но каквото и да си говорим, тоалетните чинии не са най-хигиенният избор.
В нашето училище при големите наистина има проблем с чистотата. При малките никога нямаше оплаквания от децата за разлика от старата сграда.

# 541
  • Мнения: 3 939
Аз нямам проблем да си поддържат чиста класната стая, но тоалетните? Кое е това училище?
От гледна точка на хигиена, точно клекалото е много по-удачно, особено за по-малки деца, които не мислят къде сядат.

# 542
  • София
  • Мнения: 7 276
За мен е много странно да нямат тоалетни блокове и тоалетни чинии в тоалетните.

# 543
  • София
  • Мнения: 17 259
Оказва се всъщност, че седалките все пак са по-хигиенични, слушах някакъв Tedtalk навремето, посветен точно на тази тема. Не помн подробности обаче, трябва да го потърся.

# 544
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 725
Училището не е в България...за толкова години не съм виждала чистачка, децата чистят сами. Явно ги учи да не цапат.

# 545
  • Мнения: 5 634
Пак !?  ще кажа кажа, че не одобрявам децата да чистят училището като цяло и тоалетните в частност (освен двора понякога). Това си е работа за у дома.

# 546
  • София
  • Мнения: 17 987
Не мисля, че в нашите условия това с чистенето на тоалетни сработва/ възпитава нещо( с резерви съм и за чужди условия, но за там се въздържам). Най-голямото недоволставо на родители, което съм чела/чувала в годините за фалиралите "Евростар Иванови", е свързано  не с безумното товарене и огромните летни домашни, а баш с това чистене на тоалетни от малки до големи. И то не от един човек са отзивите. Няма значение дали това чистене  е  било като наказание за нещо несвършено, за някакво провинение или  като редово задължение. Откъде накъде спазващо чистота и имащо хигиенни навици дете ще чисти мизериите на друг? Идеален вариант е тоалетните да са с автоматична функция на почистване след всяко ползване. Завърта се тоалетната чиния, пуска се препарат, подсушава се. Едва ли е кой знае каква инвестиция,  особено в ЧУ. Че и хигиенистките тогава няма да се налага да чистят всякакви нечистотии, а само ще мият и бършат подове/мивки.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 17:32 от пенсионирана русалка

# 547
  • Мнения: 6 292
Мале за този Иванов това не го бях чувал, но останалото, което съм чувал, а като се прибави и това, ами има защо да са фалирали. И нито секунда не бих си държал детето в училище, в което го карат да чисти тоалетните. Въобще не знам как може да има такива училища и освен това по Закона за закрила на детето това би трябвало да е наказуемо.

Фу, не погледнах заглавието на темата, бях се зарекъл в тази тема да не пиша вече и то си остава това де, ще го оставя този пост за довиждане.

# 548
  • София
  • Мнения: 2 141
Тоалетните клекала в Свети Георги и мен ме изненадаха много. В събота бях в спортната им зала на едно мероприятие и много ми хареса - голямо, широко, светло помещение, с хубави седалки, съблекалните и също бяха хубави и чисти, имат дори сешоари. Само тоалетните ме изненадаха, но пък бяха чисти дори в края на деня.

# 549
  • Мнения: 59
Извинявам се, че се включвам така от нищото, но понеже последната тема за чистенето малко ме провокира, реших да ви пратя следната статия: https://www.indiatoday.in/education-today/featurephilia/story/st … 227619-2018-05-06 (резултат е от случайно търсене по темата)

В Япония децата сами си чистят училищата. Оказва се, че не е навсякъде, но е нещо нормално. За нас може да е нещо гадно и неприемливо и да очакваме някакви малцинства и имигранти да свършат тази работа вместо нас, но някъде другаде това да си почистиш и да пазиш чисто е част от културата.

# 550
  • Мнения: 5 868
Да пазиш чисто - да. Това е част от възпитанието. Но да чистиш тоалетни... Хайде няма нужда. И в статията се говори за почистване на собствената класна стая. При нас и в момента си почистват стаята, ако има боклуци, чистят си дъската и т.н.  И това не се представя като голямо постижение.

# 551
  • София
  • Мнения: 1 569
Това за Япония се върти от години в интернет. Как не ви омръзна. И да,  в нашето училище, децата си почистваха стаите до 4 клас (обиране на боклуците, които са си хвърляли по земята). Но да чистят тоалетни и за мен не е приемливо., особено с дрехите, с които седят по цял ден там.

# 552
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Някой има ли представа изпитите за Св. София след 1 клас какво представляват? Да кажем за 3 клас? Материалът на ниво училищни знания ли е или на ниво - състезания? Имате ли познати деца, които са се включили на по-късен етап, а не още от ПУК?

# 553
  • Мнения: 5 868
Много високо ниво на училищни знания.  И по БЕЛ, и по Мат. Мисля, че даже имаше една логическа задача. Това за след 1 клас. По английски просто кажи за кой клас ще се кандидатсва за да ти кажа кой е последния минат учебник.

# 554
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Много високо ниво на училищни знания.  И по БЕЛ, и по Мат. Мисля, че даже имаше една логическа задача. Това за след 1 клас. По английски просто кажи за кой клас ще се кандидатсва за да ти кажа кой е последния минат учебник.

За 3 клас.

Общи условия

Активация на акаунт