Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 62 494
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 394
При нас нещата започват лека, полека да се случват! Simple Smile
Купихме най-накрая кухнята по проекта на Икея. Най-накрая! Ура! Yum
Обадиха ми се за потвърждение на часа, като бях запазила няколко възможности. Казах им да не ми се обаждат за потвърждение повече, ако не са сигурни в следните неща:
А) проекта да е наличен все още и да може да се отваря в програмата *(2х се случи да не може да влезем в проекта изобщо повече)
Б) всички елементи от проекта да са налични за покупка.

В неделя отидохме и бяха предначертали проекта *(за пореден път!) и... до последният болт бяха ми запазили всички компоненти от композицията на кухнята! Simple Smile
Та запазихме дата за доставка за тази събота. Ако сме готови с помещението - а дано! ще монтират кухнята *(друг майстор, защото преди 02.03. няма свободни часове за монтаж кухня) тази неделя.

В момента в движение вече имам чуденки, след като всичко е купено, дали да слагаме от тези белите гърбове
-стенни панели или плочки беше по-добре, все пак. За тези говоря:
https://www.ikea.bg/rooms/kitchen/kitchen-worktops/kitchen-splas … ve-litsa/80396399

Има ли някой опит с такива и как стоят в действителност и поддръжката би ме интересувал като под въпрос също.Thinking

# 76
  • София
  • Мнения: 23 156
Ние имаме такива за гръб.
На мен ми харесват.
Лесно се почистват, лесно се монтират.
Ползваме ги шеста година.

# 77
  • София
  • Мнения: 9 394
Благодаря за бързият отговор!
А какъв цвят са вашите?
Ние сме заложили на бяло. Но като сметна само те колко оскъпяват сумата и за монтажа... почвам да премислям плочките като алтернатива.

Другото, което ме смути, при споменаването на плочки пред консултантката на Икея, че според нея поставянето им става след пълното инсталиране на кухнята... Много ми е странно, как върху плота от дърво, ще се мажат тия плочки, ама....

# 78
  • София
  • Мнения: 23 156
Бели са нашите. Двулицеви са, от другата страна за с цветя.
Ние сами ги монтирахме, лесно е.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравейте, дами. Предстои ни цялостно обзавеждане на апартамент, струва ми се, че почти всичко ще е от Икеа. Имам, обаче, няколко върпоса за кухнята. Извинявам се, ако вече им е отговорено, порових се из старите теми, но не открих...
Най-важният ми въпрос - височината на кухнята може ли да се регулира? Говоря за височината на плота и съответно шкафовете под него. В момента кухнята ми идва ниска и след 20-30 мин около плота започва да ме боли гръб. Та височината регулируема ли е или има стандарт?
Втори въпрос - ако плотът не е от Икеа, то остава ли гаранцията на шкафовете? Интересувам се за плот от камък.
И последно, всички дървени плотове от Икеа ли изкскват допълнителна периодична обработка?
Благодаря ви много за отговорите:)

Има и формация за тези неща не по темите, но в сайта на икеа.
90 см е височината на шкафовете. Няма как да се регулират вече произведени издения с точни размери, които ние само си купуваме.
За гаранцията - прочетете в сайта на ИКЕА. Има отделение, в което много подробно са описани тези детайли.
За плотовете - всички дървени плотове изискват поддръжка. Дървото си е дърво.

# 80
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Само да отбележа, че не всички "дървени" плотове са изцяло от дърво. Огледайте ги, защото повечето са с дървено покритие само, отголу пак е ПДЧ.

При нас шкафчетата са 90см + 3,6см плот. Висока съм 175см и ми е супер на височина.
Ако плотът не е от Икеа пак ще имате гаранция на шкафчетата стига да не са разпробивани вътре от вас.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 15:50 от Mikkey

# 81
  • Мнения: 198
Здравейте, дами. Предстои ни цялостно обзавеждане на апартамент, струва ми се, че почти всичко ще е от Икеа. Имам, обаче, няколко върпоса за кухнята. Извинявам се, ако вече им е отговорено, порових се из старите теми, но не открих...
Най-важният ми въпрос - височината на кухнята може ли да се регулира? Говоря за височината на плота и съответно шкафовете под него. В момента кухнята ми идва ниска и след 20-30 мин около плота започва да ме боли гръб. Та височината регулируема ли е или има стандарт?
Втори въпрос - ако плотът не е от Икеа, то остава ли гаранцията на шкафовете? Интересувам се за плот от камък.
И последно, всички дървени плотове от Икеа ли изкскват допълнителна периодична обработка?
Благодаря ви много за отговорите:)

Аз принципно само дебна темата за полезна информация Flushed, но в случая мога да се включа като източник на такава - ние поръчахме нашата кухня миналата седмица и понеже всички в къщи сме високи, имаме същия проблем с височината на шкафовете. Консултантът ни обясни следното: самите шкафове са с височина 80 см, ако си купите плот с дебелина 4 см, стават 84. Оттам нанатък зависи от крачетата - има регулиращи се крачета с макс височина 10,5 см, ОБАЧЕ цокълът, който предлага ИКЕА е с фиксирана височина 8 см, така че ако крачетата се вдигнат максимално, ще има луфт. С 8 см крачета височината става 92 см, което не е малко. Предлагам да се разходите из ИКЕА с една рулетка и да видите дали височината на шкафовете там ви е удобна и оттам да прецените.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 340
Нашият плот е на височина 92,5 см до горния ръб. Цокълът отдолу не стига до горе, до долната страна на шкафовете, а има малък луфт. Но той изобщо не се вижда. Легнах на пода за тази снимка.

Отляво е шкаф, вдясно е миялната, тя е още по-високо. Дори и от много далеч не се вижда тази фуга.

Плочките и ние сложихме накрая върху плота.

По принцип бяхме предвидили ъглова лайстна между плота и стената, но плочките са фасетирани и решихме, че ще е грозно и трудно ще почистваме. Затова остана само с цветен силикон. В случая светлосив.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Предстои ни нанасяне в нов апартамент, който е на шпакловка и замазка, та трябва да си направя и кухнята. Имам въпроси, доволни ли сте от кухните на Икеа, колко време се чака, може ли да се направи проект по имейл, в сравнение с модулните кухни как са цените на Икеа, че не мога да преценя.

# 84
  • София
  • Мнения: 9 394
За проект по мейл даже не съм чувала, а и е немислимо. Пише Ви го човек с над 5 посещения за проект само.
Забравете за такава опция. Консултантите им са 3-4 души, преко сили. Не си представям със заетостта, която имат някой с мейли да се занимава. Нямат такъв мейл съпорт.
Цените на Икеа за модулни композиции от това, което видях за 2 години проучване, изчакване и огледи е най-изгодна. Референцията ми е към кухни Айко, ЕникомМ и Топал -цех за мебели в Негован, до София. Това, което взехме от Икея за 5866лв., ми го предлагаха във варинти за 8-9хил лв. без уреди на другите места.

Другото не мога да коментирам, понеже при нас монтажа е за тази неделя планиран. Още подготвяме помещението.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 394
Нашата кухня Икеа е вече факт! Simple Smile
Много съм щастлива! :happy:

Момчетата (бяха 2ма) дойдоха сутринта в 9 и вечерта в 18:30 бяха готови с всичко до последният детайл.
Вградиха фурната, котлона, абсорбатора, мивката и свързаха съдомиялната. В нашият случай свободностояща.

Наложи се 3 пъти да ходим до Икеа вчер, по време на течащият монтаж, за подмяна на дефектни вратички: ударени по време на транспорт, препакетирани вратички с дребни дефекти. Отделно имахме 3 излишни вратички  завръщане. Върнахме и гъвкавата връзка за абсорбатора със ф 150, при сечение на абсорбатора 125... Гледам че още 2-3 неща са заделили за връщане момчетата.

# 86
  • Мнения: 1 885
Снимки ще има ли?

# 87
  • София
  • Мнения: 9 394
Ще! Simple Smile

Извинявам се за лошата светлина. Останаха контактите само да се поставят и снимката е веднага след монтажа на кухнята:

Скрит текст:

# 88
  • София
  • Мнения: 2 340
Много приятна кухня! Със здраве и вкусотии да си я ползвате! Това до печката са плитки 40 см шкафчета, нали? Супер се е получило!
Страшно ми харесва и препратката на Bodbyn ecru с дизайна на вратите. Аз избирах вратите у дома по вратичките на кухнята. Simple Smile
А хладилникът къде е?

# 89
  • Мнения: 3 816
Чудна е станала кухнятяа! Със здраве да си я използвате и наслаждавате!

Общи условия

Активация на акаунт