Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 377
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 051
Eдно време така перяхме пердетата - накисвахме ги във вода със сол и после в пералнята
с праха за пране. Не мога да кажа имаше ли ефект от цялата тази процедура, но и праховете
не бяха кой знае какви.
Само веднъж си поиграх по този начин. Моя приятелка все така си практикува, но гледам
пердетата ѝ посивяха, пожълтяха с времето, плачат за нови, а тя си въобразява, че светят
от белота с тая сол.
Новото си е ново - пране с хубав препарат и се радваш на чисто, свежо и бяло.

# 436
  • Мнения: 9 855
Момичета, аз съм тази с бялата лакирана маса, с мастилото.
Доместос почисти петната и от мастило, и от куркума. За 2 секунди. Нищо му няма на лака, а аз съм толкова щастлива Wink

След това и мивката се отърва от петната от куркума, с които се сдоби заради свекърва ми. Мивката е такава- не знам как се казва, затова снимам. И петното го няма Simple Smile)
А също да докладвам и з рафта с подправки под шкафа, до хладилника. Бяхме го обсъждали преди Wink

# 437
  • Мнения: 9 776
Някой чистил ли е коректор от дреха? Синът ми капнал на три места суитчъра си, почти черен на цвят, и като се прибра от училище ми вика: Няма изпиране! Явно някой там му е казал. Пробвах само с вода и гъбичка, не стана. Пуснах в пералнята - петната така си стоят. Пробвах след това с магическа гъба без препарат - избледняха, но са там. На ръкава са, много не ме притесняват, но ако мога да ги махна, добре дошло. С Тест гел ще пробвам, но ако някой предложи друго изпитано, да сподели.

# 438
  • Мнения: 40 752
Перманентен маркер със същия цвят Simple Smile

# 439
  • Мнения: 9 776
Перманентен маркер със същия цвят Simple Smile

Май, май най-добре. Униформен суитчър е, и ще го ползва още месец-два. Догодина ще трябва нов. Може и с петната да си го доизноси.
Flowers Four Leaf Clover

# 440
  • Мнения: 40 752
Това не беше майтап. Изпитано е.

# 441
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Готвих във фурната, но явно е преливало и сега като я пуснах, почна да дими, стана облак и няма проветряване. Гледам да не пълня много съдовете, но случило се е. Изчистих, но какво мога да постеля на фурната, така че, дори и да прелее нещо, да го събера и изхвърля, а не да стържа загоряло? Мислех си за алуминиево фолио, но сега прочетох, че може да се запали. Някакви идеи?

# 442
  • Мнения: 13 184
Ако се съмняваш, че ще прелее, сложи отдолу тавата на фурната с малко вода, но не на самото дъно.

# 443
  • Мнения: 10 256
Така де, ама печивото остава сурово отдолу. Питките ми преливат редовно и подлагам тава с вода. После са сурови отдолу.

# 444
  • Мнения: 16 871
След като си навлякох беля с едно изкипяло сладко от сливи, така хубаво разлято и загоряло, за следващата доза бях сложила ал.фолио. не се запали.

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
Някой чистил ли е коректор от дреха?
Течните основно са два вида - на водна и на спиртна основа.
Тези на водна основа и идея си нямам как се чистят (имам си една омазана униформена риза), но ако е на спиртна основа - с ацетон. Изпробвано

# 446
  • Мнения: 9 776
Това не беше майтап. Изпитано е.

А, знам, споко. Ползвала съм за туй-онуй. Знам, че спасява положението.

Течните основно са два вида - на водна и на спиртна основа.
Тези на водна основа и идея си нямам как се чистят (имам си една омазана униформена риза), но ако е на спиртна основа - с ацетон. Изпробвано


Ще пробвам. Не го знам този на каква основа е бил. Изхвърлих го.
Благодаря!

# 447
  • Мнения: 4 206
Ако се съмняваш, че ще прелее, сложи отдолу тавата на фурната с малко вода, но не на самото дъно.
Аз само с тава отдолу готвя на фурна, но е с вентилатор.
Ако фурната е без вентилатор май е неприложимо.

# 448
  • Мнения: 5 900
Лазаня, от тази полуготова от Лидл, пека като слагам алуминиевата тарелка върху парче алуминиево фолио,за да не капе върху фурната. Това при печене върху скара на някакво ниво. Нищо му няма на фолиото на 200°.

# 449
  • Мнения: X
Вземете на сина си коректор-писалка или лентов. Няма начин да се разлее и да стане инцидент. Поне от тук нататък.

Общи условия

Активация на акаунт