Карти Таро тема 22

  • 21 301
  • 728
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 769


Има много информация в интернет и е доста за обяснение накратко.  Ето една част, не е мое мнение, но ми допада и е доста добре казано.
" Пентакли  - водят до „игра” на власт, контрол над другите, поведение целящо демонстрация на сила. В партньорските отношения този дисбаланс може да се изрази пряко (в непрекъснат опит за контрол над любимия човек, което включва и манипулацията като средство) или косвено чрез опит за доминиране базирано на сексуалното привличане между партньорите."
Може ли дадеш линк към подробна информация за всички бои, тъй като и аз се интересувам. Затруднявам се в прочита на дворцовите карти и с това кога да ги разглеждам като обект или субект. Благодаря предварително!

На първа страница на всички теми назад има линкове за сайтове и информация за картите Таро.

# 376
  • София
  • Мнения: 973
a. nik благодаря!
Онзи ден теглих карти във връзка с моята приятелка и това, че усещам силна нужда да и помогна. Обаче нещо се обърках в четенето им. Ще помоля за съдействие
Картите са: Императорът, 2 Жезли обърната и 5 Мечове.
Моят прочит е, че се опитвам да окажа контрол, подавам ръка, която не иска да бъде хваната или нещо от този род ми се върти в главата. И накрая някой ще играе нечестно и ще се опита да се измъкне незабелязан от ситуацията? Така ли е? На прав път ли съм?
След дълго мислене, реших да изтегля нови три карти по същия въпрос, но се оплетох като пате в калчища Rolling Eyes
Картите са 10 Жезли, Жрецът и Рицар на Чашите.
Как ги виждате вие тези карти, защото на мен ми е доста трудно, може би защото не съм наясно с дворцовите карти...

# 377
  • Мнения: 4 769
a. nik благодаря!
Онзи ден теглих карти във връзка с моята приятелка и това, че усещам силна нужда да и помогна. Обаче нещо се обърках в четенето им. Ще помоля за съдействие
Картите са: Императорът, 2 Жезли обърната и 5 Мечове.
Моят прочит е, че се опитвам да окажа контрол, подавам ръка, която не иска да бъде хваната или нещо от този род ми се върти в главата. И накрая някой ще играе нечестно и ще се опита да се измъкне незабелязан от ситуацията? Така ли е? На прав път ли съм?
След дълго мислене, реших да изтегля нови три карти по същия въпрос, но се оплетох като пате в калчища Rolling Eyes
Картите са 10 Жезли, Жрецът и Рицар на Чашите.
Как ги виждате вие тези карти, защото на мен ми е доста трудно, може би защото не съм наясно с дворцовите карти...
Твоята приятелка наистина е в трудна ситуация, но по тези карти мисля, че няма да приеме или не желае твоята помощ и няма нужда от " морална" подкрепа. Тя ще се оправи.

# 378
  • Мнения: 128
Ще си промени ли П. решението, което обяви пред мен?
Питах картите, защото говорихме едно, а после след много кратко време заяви напълно противоположно решение. Действията нямат никакво логично обяснение и за това се допитах до Таро.
Колесницата, Крал Пентакли, Паж жезли, Рицар Мечове.
От тук само Колесницата ми говори за бързо задвижване на някакъв процес, но какъв ще е резултата не ми е ясно. Чела съм, че дворцовите карти дават развитие, но все още са ми много непонятни.
Ще бъда много благодарна да се включите с тълувания.

Момичета, понеже никой не се включи с тълкуване, аз продължих да мисля върху картите, като тръгвам в най-различни посоки и все повече се оплитам. Последното, което ми хрумна е, че Колесницата в комбинация с Паж жезли и Рицар Меча може да значи пътуване, но пък как е свързан с пътуване Крал пентакли идея нямам.
Моля за някаква обратна информация, ако някой може да се включи с мнение коя от посоките на моите разсъждения е по-правилна или може би със съвсем различно тълкуване.

# 379
  • Мнения: 604
Мили дами, обмислям закупуване на нова колода с по-добри изображения, тъй като в момента съм с колодата към книгата на Кристин Димитрова. Колодата е добра, но усещам липси в изображенията на малките аркани, което ме спъва в интерпретациите. Колебая се между класическата колода на Уейт или 'Таро на търсещия'. Като цяло май клоня към тарото на търсещия, тъй като освен по-детайлни изображения има и нещо като ключови думи под името на всяка карта, което още повече би ме улеснило в интерпретацията. Имате ли поглед над тази колода? Или ако можете да ми препоръчате някоя друга колода, която ви е впечатлила Flowers Hibiscus

# 380
  • Мнения: 43
Lori_ , и аз съм новак, но помислим по твоите карти, та мисля ,че здраво е хванал юздите,контрол, инат, егоизъм/Колесницата+Краля/ , това те обърква и ядосва,чакаш промяна/Колесницата+Пажа и Рицаря/,той също може би е гневен по Рицаря.Общо за Рицар Мечове-скарване, обида, ревност, налагане, гняв.Мисля, че за сега е подвластен на ината.А може би картите не дават отг. , а показват точно това ,което казваш-за кратко време, противоположно решение или че той е един незрял паж, който си въобразява,че върти парада и може да решава,командва и гневи. На мен лично, картите ми крещя-ревност.

# 381
  • Мнения: 128
Lori_ , и аз съм новак, но помислим по твоите карти, та мисля ,че здраво е хванал юздите,контрол, инат, егоизъм/Колесницата+Краля/ , това те обърква и ядосва,чакаш промяна/Колесницата+Пажа и Рицаря/,той също може би е гневен по Рицаря.Общо за Рицар Мечове-скарване, обида, ревност, налагане, гняв.Мисля, че за сега е подвластен на ината.А може би картите не дават отг. , а показват точно това ,което казваш-за кратко време, противоположно решение или че той е един незрял паж, който си въобразява,че върти парада и може да решава,командва и гневи. На мен лично, картите ми крещя-ревност.

Lola777, и на мен ми се струваше, че има ревност в тези карти, нещо неразумно е провокирало този човек да си промени решението, но като че ли не защото така мисли, а за да ме накаже по някакъв детински начин. А иначе неговия темперамент силно кореспондира с Крал пентакли, обича да налага контрол, нещата да стават по неговия начин и изобщо както ти се изрази "да води парада". Успокоителното в случая е, че доколкото знам Рицар меча има краткотрайно влияние.

# 382
  • София
  • Мнения: 973
Мили дами, обмислям закупуване на нова колода с по-добри изображения, тъй като в момента съм с колодата към книгата на Кристин Димитрова. Колодата е добра, но усещам липси в изображенията на малките аркани, което ме спъва в интерпретациите. Колебая се между класическата колода на Уейт или 'Таро на търсещия'. Като цяло май клоня към тарото на търсещия, тъй като освен по-детайлни изображения има и нещо като ключови думи под името на всяка карта, което още повече би ме улеснило в интерпретацията. Имате ли поглед над тази колода? Или ако можете да ми препоръчате някоя друга колода, която ви е впечатлила Flowers Hibiscus
Аз вчера ходих в Ринг Мол в книжарница Ориндж, имаха Таро на търсещия, но нещо не ме грабна, лично на мен ми се сториха някак бледи изображенията. Може самата колода да е така издадена, но определено не бяха мойте. Аз съм харесала една колода , но още не и е дошъл момента. В процес на учене съм, искам първо с колодата на Уейт да свикна и след това да си купя и друга

# 383
  • Мнения: 1 671
Тази колода е много хубава, от къде мога дада я взема?

# 384
  • София
  • Мнения: 973
Тази колода е много хубава, от къде мога дада я взема?
Мисля, че в България още я няма. Само чрез поръчка от ибей или амазон. Може да я потърсиш онлайн, но наистина е много красива

# 385
  • Мнения: 1 671
И аз от Амазон съм харесала, но има големи такси за доставка😊

# 386
  • Мнения: 6 166
Вземи си ги от английския амазон и си ги донеси с габко за 2 лв до България Simple Smile

Аз имам едно предложение. Две-три. Попрочетох постовете до тук и някои неща ми правят много лошо впечатление.

1. Може ли да не се пита за предвиждания за бременност, пол на дете, здравословни проблеми. а.ник го е обяснила много добре: Божа работа е това. Или от любопитство. Този коментар като го прочетох се замислих, така както пита някой от любопитство ще му хареса ли на този някой да го ошамарят от благодарност за люпитството или с други думи - ако не стане в няколко други теми да ти пророкуват щото си много специален, хайде и в тази да се пробваш.

2. Всеки втори пост е: имам въпрос, хвърлете ми карти, и ми ги разгадайте за без пари. От една друга тема, където една жена си записала час за астролог и нас ни ползваше за безплатна консултация, даже и наталната карта си я постна, стигнах до извода, че това е много използваческо и дава лоша енергия.

Вместо това - ако някой получи даром разчитане на картите си, моля да разчете картите на този човек или на някой друг. Така да се регистрира някой, за да му се гледа на карти въобще не ми харесва. Крайно използваческо е.

3. Понякога и аз имам нуждата друг да хвърли картите вместо мен, нещо като второ мнение, но в темата това се превърна в масова практика. Става ли да си вземат хората карти и поне да се опитат сами да си хвърлят трите карти и да ги постнат като снимка, както прави херцог. Не е толкова сложно. Или пък да отидат в съседната тема, където има цял списък с врачки, които ще го направят това, което те искат без да има чувство на използване, защото няма да е - искам ти, защото така.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 15:52 от Елфичка

# 387
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
а.nik Може ли да ми хвърлиш едни карти за работа, кандидатствах в държавна администрация. Дали ще спечеля конкурса?
От това, което аз тегля нищо не ми излиза като резултат или поне не виждам категорично отговора.
Благодаря.

# 388
  • Мнения: 128
Елфичка, съгласна съм с теб. Аз също бих искала в този форум да коментираме конкретно изтеглени карти, определени конструкции и подредби като всеки, който има желание да пише какво е неговото усещане какво говорят картите да го сподели, да обменяме идеи и в какви други насоки могат да тръгнат разсъжденията ни, а не просто "Имам въпрос, изтеглете ми карти."

# 389
  • Мнения: 4 769
lina2, най- добре публикувай твоите карти, а тук ще помогнем с мнение.

Елфичка, напълно съм съгласна с мнението ти и то съвпада напълно с моето. Благодаря, че го написа толкова точно!

Общи условия

Активация на акаунт