Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 40 725
  • 729
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте, може ли мнение за тези машини:
https://www.amazon.de/-/en/appliances-SES875-Espresso-Machine-St … p;sr=8-1&th=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07MY2H1JY/ref=ox_sc_saved_titl … R8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B00BS7RFA2/ref=ox_sc_act_t … R8XB7XF&psc=1

Имам една малка Делонги с ръчака, но искам да си взем нещо по-качетвено.

Освен това за мен е важно дръжката да не е от алуминий и с пластмаси вътре, според вас горепосочените дали са с такива?

# 181
  • Мнения: 9 515
защо? какво не ти харесва в твоята? да ти кажа делонги с ръчка си е чудесен вариант, особено в комбинация с мелачка.

# 182
  • Мнения: 604
Вариант 3 е с месингов бойлер и ръкохватка + ел.контрол на температурата, препоръчвам.

# 183
  • Мнения: 301
На мен всичките кафета от автоматичните машни са ми като вода. Единствено тези които работят с капсули правят хубаво кафе. Но скоро циркулираше някакво клипче из нета, какви отровни съставки съдържали капсулите. То аз не че ще купувам такава машина, но в приятели са ни черпили и много ми хареса кафето.

Това е защото не използвате правилното кафе с автомата, определено кафето е от значение, ако пиете масовката от магазините е нормално да ви е като вода.....

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Страхотен резултат имам с Кимбо Арома интенз. Каймак, плътност, всичко..даже намалих малко силата на кафето.
Сега си взех на Лаваца 100 процента арабика и определено е по-слабо, което е супер за бременността ми Simple Smile каймак има, но не като при Кимбото.

# 185
  • Мнения: 449
Аз съм си доволна от моята автомат Делонги , от една година я използваме . Настроила съм смилането на кафето и интензивността на вкуса , както и да е максимално горещо .
Използваме само кафе на Лаваца Crema - кафявия пакет и Лаваца Rosso - червения пакет . Супер си е кафето Hug

# 186
  • Мнения: 10 256
На мен всичките кафета от автоматичните машни са ми като вода. Единствено тези които работят с капсули правят хубаво кафе. Но скоро циркулираше някакво клипче из нета, какви отровни съставки съдържали капсулите. То аз не че ще купувам такава машина, но в приятели са ни черпили и много ми хареса кафето.

Това е защото не използвате правилното кафе с автомата, определено кафето е от значение, ако пиете масовката от магазините е нормално да ви е като вода.....

Само Лаваца сме ползвали и Или. Но гледаме и да не било мазно.

# 187
  • Мнения: 301
На мен всичките кафета от автоматичните машни са ми като вода. Единствено тези които работят с капсули правят хубаво кафе. Но скоро циркулираше някакво клипче из нета, какви отровни съставки съдържали капсулите. То аз не че ще купувам такава машина, но в приятели са ни черпили и много ми хареса кафето.

Това е защото не използвате правилното кафе с автомата, определено кафето е от значение, ако пиете масовката от магазините е нормално да ви е като вода.....

Само Лаваца сме ползвали и Или. Но гледаме и да не било мазно.

Опитайте Lavazza Tierra Intens и ще видите разликата!

# 188
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Аз поръчах това кафе преди няколко дни (в зелена опаковка е, нали), но имам още малко от старото, и нямам търпение да  го пробвам Simple Smile

Имам един въпрос относно коментари по-назад в темата. Не веднъж се споменава, че за хубавото кафе най-важна е мелачката. В тази връзка - какво прави едни мелачки различни от други?

# 189
  • Мнения: 3 290
Кои са специалните/хубави кафета за автомат?

Аз поръчах това кафе преди няколко дни (в зелена опаковка е, нали), но имам още малко от старото, и нямам търпение да  го пробвам Simple Smile

Имам един въпрос относно коментари по-назад в темата. Не веднъж се споменава, че за хубавото кафе най-важна е мелачката. В тази връзка - какво прави едни мелачки различни от други?
Мели равномерно, това е целта. Колкото по-скъпа/хубава мели по-равномерно. Изглежда смешно, но не е лесно.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 19:50 от bubanka

# 190
  • Мнения: 10 256
Dominator, определено ще пробвам тази Лаваца предложена от вас. Дори я поръчах вече он лайн, че я няма при нас по магазините. Ще дам отзвук определено дали намирам разлика от досега ползваните.

# 191
  • Мнения: 604
Някой попита за кафемелачки,
ето кафемелачка за вграждане в кафеавтомат примерна:


И примерна истинска домашна кафемелачка, нарочно избрах снимка до популярна кафемашина:


Не е нужно да си специалист за да се види, че първото е пълен майтап, колкото да има.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
CFBG, това не означава, че кафето е лошо. Зависи човек какво кафе обича и на какво е свикнал. Аз бях много раздвоена когато получих моя автомат, но сега съм много щастлива, че го задържах. Има зърна с които получавам наситен вкус и хубав каймак и такива, които не са толкова задоволителни. Преди години имах ръчка, и там е така.

# 193
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Благодаря за информацията за кафемелачките. А млените кафета, които продават - "идеално ли са смляни"? Би следвало всеки производител да се стреми да предлага най-доброто, но може би не е така. Никога не съм имала представа за тези детайли.

# 194
  • Мнения: 40 752
Да де, ама само експерт дегустатор ще хване разликата. Oсвен това повечето хора не искат тази натурия в кухнята си.
Не отричам, че има разлика, но за повечето хора тя е неуловима (само си помисли, че Нова Бразилия има 50% дял в пазара на кафе, пък ми кажи как мелачката ще го оправи това кафе).

Общи условия

Активация на акаунт