Кафеавтомат - заслужава ли си? /тема 2/

  • 41 025
  • 729
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 297
Нещо съществено, ако може, не висок клас, нисък клас.
Какво е по-доброто на тези от 2к спрямо тези от 1к?

# 541
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Изработка, качество. Иначе като начин или принцип на работа аз не виждам разлика.

# 542
  • Мнения: 604
При 90% от машините на пазара кафето се екстрахира в подобна пластмаса, другото са дисплеи, управление, начин на подгряване на водата и парата.

# 543
  • Мнения: 8 244
Аз пък само да попитам - на кому е нужна вкъщи супер машина от висок клас, с много екстри. Интересно ми е колко точно използвате всичките екстри? Аз пия кафето си чисто, например. И още нещо, след като ги пускат машините с 40-50% намаления, явно цената въобще не е реална.

# 544
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Има хора които искат точно такива. Екстрите: то главната екстра е контейнер за мляко, другото се върти около него. Аз го използвам на моята.

# 545
  • София
  • Мнения: 38 587
И на мен ми се иска контейнер за мляко... Сега трябва да си го топля допълнително, че като го извадя от хладилника и "убивам" кафето.
Да ви питам:
Колко градуса е кафето от автомат? Някак ми се вижда не достатъчно топло.

# 546
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 746
Според настройката. По принцип на моя бойлера му е на максимум 98.

# 547
  • София
  • Мнения: 38 587
Аз нямам настройка за това. Обаче като пипна кафето веднага и спокойно мога да си държа пръста - сигурно е някъде към 60-70 гр.

# 548
  • Мнения: 8 244
Аз нямам настройка за това. Обаче като пипна кафето веднага и спокойно мога да си държа пръста - сигурно е някъде към 60-70 гр.

Толкова и трябва да е. Преди няколко странии дадох линк, в който е описано колко трябва да е температурата на водата в машината , на кафето, налягането, количеството кафе за перфектното кафе.

# 549
  • Мнения: 604


Толкова и трябва да е. Преди няколко странии дадох линк, в който е описано колко трябва да е температурата на водата в машината , на кафето, налягането, количеството кафе за перфектното кафе.

Това за кафеавтомат ли, защото за класическа машина нещата варират доста, ако едно кафе иска 90 градуса, за друго трябват 96, после идват налягания и количество на кафето, за чисти арабики трудно става достатъчно наситено кафе с под 14г суровина.

# 550
  • Мнения: 8 244
Чакай малко, да се изасним - ти кафе ли пиеш или провеждаш експерименти в лаборатория? Щото не знам да можеш с обикновена машина да си настройваш температурата, например. Да не говорим, че дори партиди на едно и също кафе се различават. Къде ти отива удоволствието от пиенето на кафе? Ама си философствай де, лошо няма.

# 551
  • Мнения: 604
Чакай малко, да се изасним - ти кафе ли пиеш или провеждаш експерименти в лаборатория? Щото не знам да можеш с обикновена машина да си настройваш температурата, например. Да не говорим, че дори партиди на едно и също кафе се различават. Къде ти отива удоволствието от пиенето на кафе? Ама си философствай де, лошо няма.

Ами не знаеш, но има, дефинирай удоволствие, че ме заинтригува.

# 552
  • Мнения: 11 648
Чакай малко, да се изасним - ти кафе ли пиеш или провеждаш експерименти в лаборатория? Щото не знам да можеш с обикновена машина да си настройваш температурата, например. Да не говорим, че дори партиди на едно и също кафе се различават. Къде ти отива удоволствието от пиенето на кафе? Ама си философствай де, лошо няма.

Ами не знаеш, но има, дефинирай удоволствие, че ме заинтригува.
От какво толкова си заинтригуван? В собствения ти форум няма ли удоволствия?

# 553
  • Мнения: 604
petiaivanov не пишете по темата, да имате нещо да споделите по въпроса Кафеавтомат - заслужава ли си? А мен не ме мислете аз обичам да участвам в голям брой форуми и така от 20г.

# 554
  • София
  • Мнения: 38 587
Сега си пуснах кафе и проверих пак - доста си е топло, всичко е ок.

Общи условия

Активация на акаунт