Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 523
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 18 655
Дъщеря ми ще стане на 12 през лятото. Скоро сподели, че не би сложила къси панталони ако преди това не махне космите по краката. Не бих я оставила да се притеснява и да ходи с дълги дрехи в жегите. Не споделям мнението, че трябва да се достигне определена възраст за обезкосмяване. Няма още цикъл.

# 601
  • Мнения: 1 013
Какво мислите за правене на вежди, маникюр и пр. разкрасителни процедури от 13 год. момичета?
Важни са ми мнения, за да знам само аз ли съм задръстена.
Маникюристката ми каза, че непрекъснато прави нокти на 12-13 годишни.

# 602
  • Мнения: 19 351
Моята още не се интересува от такива неща, но и аз не ходя на маникюр и вежди, та няма откъде да види. Иначе понякога иска да я лакирам.

# 603
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
На моята девойка първия цикъл беше малко преди да навърши 11 год /преди 5 месеца/. Косми махаме отдавна, тъй като ходи на плуване. В началото ѝ ги махах с лентички под мишниците и по краката но не издържа на болката и сега действа със самобръсначка. На тригълника също си ги бръсне тези отстрани, които биха се подали от банския Simple Smile. Мустачките за сега маже с обезцветяващ крем. За маникюр в салон мисля, че е рано, въпреки че тя има желание Simple Smile.

# 604
  • София
  • Мнения: 4 587
Няма цикъл, но има косъмчета...
Ходи на плуване и ги маха. Мишници - бръсне, крака - кола маска. Ползва veet ленти за краката, много добре се справя (честно казано ме изненада).

Навремето, майка ми милата, не ми даваше и аз хич не се чувствах добре по тоя повод...
Затова аз не се дърпам. Радва ме това, че тече комуникация. Засега.

левскарката, малка е за мен...
Но ме вижда, че съм с лак и иска и тя. За коледа я заведох на маникюр. Хареса ѝ, но сме се разбрали,че не може да е през седмица на лак. Моят довод е, че е малка и че ще има време и за това.
Уговорката, че от време на време, по някой повод, може.
Скоро не се е сещала да иска...

# 605
  • Мнения: 852
За вежди съм 100 % за, твърде много подигравки отнесох докато получиx чаканото разрешение и един кофти инцидент с депилатоар. Маникюр без лак защо не или пък някакъв розов, ненатрапчив цвят? Вижте все пак и съученичките й, скоро предполагам ще е в гимназия и там атаките ще са най-жестоки, ако не се вписва.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 11:24 от bebolilina

# 606
  • Мнения: 9 415
Нито вежди си скубя, нито си правя маникюр. Дъщерята сама си слага лак на ръцете и краката, дори си рисува мотиви и си прави сама прически с дългата коса. Разбрали сме се само през ваканциите да слага лак на ръцете. Иначе има и безцветен и с цвета на кожата. За косми въобще не говорим. Явно все още тук при нас (Германия) никой не подпира особено по този въпрос. В 7 клас е, на 12 г.

# 607
  • Мнения: 4 804
Абсолютно против правенето на вежди, лекото оцветяване със сенки по тях, може. Струват ми се малки още. Лак да, лек и ненатрапчив, за поводи с рисунки също.

# 608
  • София
  • Мнения: 2 849
За мен е рано преди 17-18 г. за грим, маникюр и скубане на вежди. Грозно ми е дете на 12 с дълги нокти, не ми харесва. Моята малката е на 12 и е абсолютно дете. Голямата тези дни ще направи 16, ами и тя още е далече от тези работи. И не говоря за някакви свити деца, и двете са контактни и бих казала популярни в средата си. Не виждам причина зорлем да ги правя да изглеждат по-големи, че са хубавки и не искам да привличат излишно внимание все още. Има време за всичко. Като пораснат, сама ще поощрявам и стимулирам всякакъв вид гласене, аз самата съм от типа жени, които без лек грим не излизат и до магазина.

# 609
  • Мнения: 18 655
Грим започнах да слагам в 6 клас, тайно разбира се. Лятото срещу 7 клас се обезкосмих, както мога. Вежди нямам спомен кога започнах да оформям, със сигурност на 16 вече я бях свършила тази работа. Някъде там започнах да поддържам по-дълъг маникюр. Като изключим един период със сини сенки на сините ми очи и шарена коса с модерните тогава спирали, нямам кой знае какви изстъпления. Така че скоро очаквам пуберката да изяви подобни желания.

На маникюр едва ли ще се наложи да ходи, защото у дома имам всичко необходимо и освен това съм доста по-добра в щадящия ноктите маникюр от средно-статистическа маникюристка. Бих завела обаче на козметик за обезкосмяване и оформяне на вежди поне първите пъти.

# 610
  • Мнения: 31 371
Бих позволила всякакви козметични процедури, ако са с мярка. Не ограничавам от грим, обезкосмяване и насърчавам старшно постоянни грижи за кожата от всякакъв тип с козметика. Не е желала да ходи на маникюр или да си скубе веждите, но ако/когато пожелае ще я заведа лично при доказани професионалисти. Разрешавам и да разполага с всички мои парфюми и гримове както пожелае. Не спирам, но интерес голям не виждам засега. Сестра и обаче на 4 е първа в гримирането и лакирането.

# 611
  • Мнения: 852
А защо маникюрът трябва да е дълъг, за да е маникюр? Къси и добре оформени нокти, почистени кожички е страхотен маникюр +/- един телесен/розов лак. И, наистина, може и вкъщи. И още +1 за това, че като се прекалява със забраните, тези съученички всички тайно се гримираха, разгримираха и преобличаха в момента, в който стъпят в гимназията. Аз си начесах крастата с гримирането докъм 10 клас с черен молив, спирала, розови сенки и гланц. Оттогава само за специални поводи. Докато имам колежки, които явно си наваксват пропуснатото с нелеп вечерен грим на лекции и в офиса.
Сестра и обаче на 4 е първа в гримирането и лакирането.
Сладкишка! Heart Eyes

# 612
  • Мнения: 22 503
Маникюр спокойно може и вкъщи да се поддържа. С телесен цвят лак или нещо в бледо розово.
Като цяло не разрешавам ходенето с лък на училище, но понякога ме издебва и се лакира и отива така.

Обезкосмяване не е пожелала още. Есента я питах дали иска да пробваме с епилатора,но тя отказа защото щяло да я боли.

# 613
  • Sofia
  • Мнения: 310
Ох, добре че споменахте космите. Моята дъщеря на 12 г. също казва, че много й пречат, най-вече когато е в цикъл. Също така ме пита как щяла да отиде на плаж така, защото леко се подават от банските, само тя си ги вижда. Аз си мисля, че е рано от сега да започне да ги маха. Вашите дъщери на тази възраст махат ли ги?

Помагам й да ги маха под мишници и интим с крем за деликатни зони. По краката и ръцете са тънки все още и не чак толкова тъмни. Маникюр не иска и не правим, разрешавам ако даде зор само лятната ваканция и то заздравител - телесен цвят или бледорозов.
Като знам как това с космите ми е било много противно и колко съм искала да ги махам, а е било тема табу, както и въпросите със съзряването...и колко въпроси съм имала и не съм смяла да питам...

# 614
  • Мнения: 1 635
Моята дъщеря след 2 месеца ще стане на 12 год. Маникюр не иска, защото все още си гризе ноктите (което мен ме побърква Smiling Imp). Понякога, като не е на ущилище си ги лакирва, много рядко на краката. Под мишниците се обезкосмява със самобръсначка, но те там косъмчетата и едвам се виждат. Краката си обезкосмява от миналото лято (но само лятото, когато и се виждат, зимата - не). Триъгълника си подстригва сама с ножичка (но също много рядко, като се сети Laughing).

Сега имам и питане, ако можете да ми дадете съвет:
За първи път и дойде мензисът м.септември - много обилен, продължи 7 дена. После прескочи 2 месеца. Дойде и декември и януари (пак много обилен и пак 7 дена, но без болки), февруари пак прескочи. Но забелязвам, че от около два месеца има много силно бяло течение - не всеки ден,  но почти, гащите и постоянно вечер бяха изцапани, сега си слага всекидневна превръзка. Та въпросът ми е: трябва ли да се притеснявам и да я водя на лекар или е от хормоните, както четох. При вашите момичета случвало ли се е?

Общи условия

Активация на акаунт