Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 146
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 614
Здравейте, бременна съм за първи път, в 6 г.с. Имам установен хомозигот Pai 4G/4G. И с тримата гинеколози, с които говорих, казват да взимам по 1 натаспин вечер. Мислите ли, че това е достатъчно? Чета доста страшни неща за тази мутация, а бремеността е чакана с години и много изстрадана. Може ли да ми препоръчате изследвания за кръвта и специалист от Варна, към когото да се обърна?

Здравей Simple Smile Д-р Красимира Желязкова е много добър гинеколог,занимаващ се с тромбофилия.Аз лично не съм при нея,моята мутация е 4G/5G и имам два аборта преди това.Аз съм на фраксипарин и аспирин.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 484
Аз съм с 4G-4G и терапията ми е Фраксипарин/Клексан всеки ден и аспирин протект през ден. Без терапия имам спонтанен аборт в 12+4 заради пълно отлепване на плацентата.

Потърси д-р Константинова, генетик, във Варна е, чувала съм добри отзиви за нея. На първа страница на темата има подробна информация и контакти.

# 92
  • Мнения: 1 980
Здравейте, момичета. Днес пуснах някои изследвания, сред които и витамини. Как ви се виждат стойностите? В 11 г.с. и 6 дни съм.
Витамин В12          297.5       pmol/l     145 - 569    
Фолиева к-на         36.32       nmol/l     8,83 - 60,80    
25-OH-VitD3             23.95       ng/ml        
Препоръчителни нива: >30ng/ml
Достатъчност: >20ng/ml
Пия Неофолик мета по 1т. на ден и приемам вит.Д. Хетрозигот по MTHFR съм, но нямам мутация в гена за Б12.
Искам да попитам и друго. Вече на три изследвания процентният показател за лимфоцитите ми е нисък. Гинеколожката каза, че ако продължава така, ще ме изпрати на хематолог. Процентният показател за неутрофили пък е повишен. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобен проблем? Това ми е днешното ДКК:
 NEUT (ANC)            5.86      G/l    1,70 - 6,80  
 LYMPH                    1.03       G/l    1 - 3,30  
 MONO                      0.32      G/l    0,20 - 0,90  
 EO                            0.08       G/l    0 - 0,40  
 BASO                       0.02       G/l    0 - 0,20  
 NEUT %                   80.10      %     42 - 68  
 LYMPH%                14.10      %      22 - 48  
 MONO %                  4.4      %            1 - 14  
 EO %                         1.1      %            0 - 4  
 BASO %                     0.3                    0 - 2
От хемостазеологията фибриногенът ми е леко завишен.
INR                                                     1      NA     0,8 - 1,2     
Протромбиново време            92.7   %             70 - 120     
APTT                                            28        sec      25 - 40     
Фибриноген                                        4.73     g/l         2 - 4

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 17:26 от Forest rain

# 93
  • Мнения: 1 845
Здравейте,момичета!
След прекратена първа и чакана 7г. бременност в края на 4 месец,заради симдром на Едуардс,се подготвям за първи замразен трансфер,но имам нужда от помощта ви 🙏🏼
При проследване на бременността се наложи да посетя няколко известни д-ра,които устоновяваха обратен кръвоток,но никой не обръщаше внимание на назначеното ми лечение за тромбофилия,от тепродуктивния ми. Даже някой от тях ми се накараха,че с тези показатели изобщо не съм за клексан.
Моля ви за мнение-каква трябва да е терапията ми при дай боже следваща бременност?
Терапията до сега ми беше след трансфер клексан 0,4.

Благодаря ви предварително и нека 2020г. бъде най-щастливата и късметлийска за всички тук!

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 5 939
Пия Неофолик мета по 1т. на ден и приемам вит.Д. Хетрозигот по MTHFR съм, но нямам мутация в гена за Б12.
Би ли споделила кой е генът за Б12 и как разбра/кой ти го каза?

Devilche, аз съм със същите мутации като твоите (но без ПАИ) - аз съм Хетерозигот Ф2 Протромбин и Хомозигот MTHFR 1298. Още нямам терапия, първо защото още не съм бременна, и второ още не съм направила всичките ми назначени изследвания. Ще ги направя чак на 13-ти и след резултатите ще се свържа с доцента за коментар. Тогава мисля, че ще съм горе-долу наясно каква би била терапията ми по време на бременност. Обещавам да пиша.

Ще се радвам и ти да пишеш, ако ти променят терапията.

Да, и мен един хематолог се опитваше да ме убеди, че с тези мутации нямам нужда от терапия по време на  бременността, само ако има залежаване.... Това моето било просто предразположеност, а не болест Scream .

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 10:09 от Brin de muguet

# 95
  • Мнения: 367
Здравейте, момичета! Включвам се в темата с въпрос към тези, които са на Фраксипарин 0,4. Аз бях на Фракси, но заради алергия минах на Клексан. Останаха ми 18 инжекции. Ако някоя от вас иска да й ги изпратя, моля да ми пише на лични.

# 96
  • Мнения: 2 523
Генът за Б12 е 66А>G(MTRR)

# 97
  • Мнения: 1 669
Момичета, тромбоцитите падат ли ви до 150 от Фраксипарин?

# 98
  • София
  • Мнения: 7 484
Девилче,
имаш хетерозиготна мутация по фактор 2 протромбин - това е също толкова рискова мутация, като фактор 5 лайден.
Като добавим и двата хомозигота, положението изобщо не е безобидно.
С високорискова мутация Паскалева би трябвало да ти обърне внимание и без да си бременна.

# 99
  • Мнения: 1 845
Девилче,
имаш хетерозиготна мутация по фактор 2 протромбин - това е също толкова рискова мутация, като фактор 5 лайден.
Като добавим и двата хомозигота, положението изобщо не е безобидно.
С високорискова мутация Паскалева би трябвало да ти обърне внимание и без да си бременна.
Много ти благодаря, Дели!
Ще пробвам още утре да си запиша час за Паскалева.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 5 939
Девилче, на мен утре ми е часът при Паскалева, ще споделя какво ми е казала.

# 101
  • Мнения: 1 845
Девилче, на мен утре ми е часът при Паскалева, ще споделя какво ми е казала.
Много ще съм ти благодарна!
Успех 🤞🍀

# 102
  • София
  • Мнения: 1 213
Здравейте, момичета!
Имам бърз въпрос - В какви стойности ви държат Анти Ха? Къде е най-оптимално, към горна граница ли? Ако е малко над нея проблем ли е?

# 103
  • София
  • Мнения: 7 484
Ако е над референтните граници, вероятно трябва да се промени дозата.

# 104
  • Мнения: 215
Момичета, трябва да си направя изследване за хомоцистеин, но до момента съм приемала фолиева киселина Мета, знаете ли колко време след спирането на приема и трябва да се изследвам за реален резултат

Общи условия

Активация на акаунт