Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 20 055
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 414
В тия дни точно за това си мислих. Ние вече оздравяхме, минахме и през двата типа- А и Б. Каката като е на училище просто няма как да се предпазим, а и тя не иска да носи маска не можела да диша с нея Sad. А сега с този коронавирус ме е страх и ваксината Sad

# 391
  • Мнения: 4 967
Ние още не сме сложили ваксината след годинка, защото беше болен, после грипна епидемия, сега втора и ме е страх. Отделно мъжът ми работи на летището, уж слагат маски и ръкавици, ама все пак ми е притеснено. Първия път точно той ни лепна някакъв мното гаден и упорит вирус. Не искам да ги отлагам, но ми се струва, че за сега е по- добре да изчакам.

# 392
  • София
  • Мнения: 1 635
На нас ни се наложи да отложим Синфлорикса, защото беше болен и на последната консултация помолих вместо нея да сложим ММР-а, защото ми се струва по-важна. Докторката ми каза да го пазя повечко поне 10 дни. Трябваше да ме видите как избягах с "писъци" от една площадка онзи ден като видях едно детенце да се разхожда с кърпичка и да си бърше носа. JoyJoyJoy Още два дни и ще съм по-спокойна.

# 393
  • Мнения: 2 109
Много ме е яд и мен, че не сложихме МПР вместо Синфлорикс. На 18 март трябва да ходим. Мен не ме притеснява толкова дали ще се разболее в къщи, а как да замъкна здраво дете в поликлиниката. Като нищо ще се върнем с вирус.

# 394
  • Мнения: 1 333
И аз го умувам това с ваксините. И ние отложихме Синфлорикса, беше хремав. Уж на 11.03 трябва да сложат него, а Април - тая за морбили. Ама така ми е притеснено с тея грипове и тоя коронавирус. Чудя се дали да не отложим.

# 395
  • Мнения: 307
И ние пропуснахме Синфлорикс, защото беше болна,после грипна ваканция имаше, после баща ѝ беше 2 седмици болен и вчера отидохме за ваксината. Педиатърката обаче каза че е по-добре да бие МПР, защото имунизацията е с предимство пред реимунизацията, след като ѝ е дошло времето. Сега ще тръпна в очакване на някаква реакция. Странното е че педиатърката твърди че точно с тази ваксина има най-малко реакции от нейните пациенти, а аз пък бях чела тук във форума,преди време,че тя се понася най-трудно. Ще видим, ще се моля всичко да е наред. Не съм от най -вярващите,но да Ви кажа честно,след като успях да износя това дете до 38г.с. и спешното раждане след това приключи успешно, май започна да се надига една вяра в мен. Grinning
Наистина има втора вълна от грипа, ние почти сме се изолирали, не сме се виждали с повечето близки доста време,ама ще го преживеят някак. Даже не ми пука как всъщност. Трябва да си пазим децата. Не ми се искаше да отлагаме още ваксината, защото така или иначе ще я сложим,а малката все повече разбира и се дърпа.
За коронавируса- неизбежно е. Ще има и у нас. Успокоявам се с факта,че болестта протича по-тежко при възрастни хора. Дано все пак успеят да ограничат заразата и хората под домашна карантина наистина да са под домашна карантина.
Имаме си график долу -горе. Моята също е от ранобудните, но и си ляга около 9-10 вечерта.

# 396
  • Мнения: 1 252
Вчера биха на дъщеря ми МПР ваксината, другата ще е в началото на април. Надявам се да няма реакции, ще я пазим повече тези дни. Ако детето ми е здраво, както и всички вкъщи, ако няма обявени грипни епидемии не планувам да отлагам ваксини, предпочитам да приключим с тях.

# 397
  • Мнения: 396
Здравейте момичета , първо се извинявам за тъпите въпроси които ще задам , нещо съм изпуснала някъде.
Ще попитам за ваксината против морбили , до колкото прочетох не е задължителна , по желание и препоръчителна . Като ви чета и доста ще я правят.
Как става , обаждаш се на личния лекар и казваш че искаш и вие ли си я закупихте или лекаря и само платихте и колко струва?
Мисля да се обадя на ЛЛ и да поговорим , но исках да се допитам първо до вас . 😊

# 398
  • Мнения: 2 109
Задължителна е и се прави на 13 месеца.

# 399
  • София
  • Мнения: 9 111
Да не би да бъркаш с тази за варицела. Тя е по желание. Купуваш си я. До скоро я нямаше внесена, но вече може и да я има. Нямам идея кога е подходящо да се постави (като възраст).
Морбилито си е задължителна. Има два приема - на 13 месеца и на 12 години, ако не бъркам (понеже скоро я слагахме на баткото).

# 400
  • Мнения: 382
Ваксината против морбили е от задължителните. Ние я сложихме във вторник и както и с предишните, два дни беше кисел. Ще видим другата седмица дано да няма температура или обрив. И на мен ЛЛ ми каза,че досега почти никой не му се оплакал и неговите пациенти я понасяли много леко. Дано!

# 401
  • Мнения: 396
Благодаря ви момичета , нещо явно съм се объркала или не разбрала при ЛЛ защото на малкия му биха ваксината на 13 месеца , но се понесе доста леко без Т и обрив вече минаха 11 дни . ЛЛ също каза че тази се понасяла най - леко . 😊

# 402
  • Мнения: 3 275
Честно да ви кажа, най-добре бях като не знаех нищо за ваксините. Не че сега се интересувам, но около мен има голяма паника с ваксините. И в комбинация с това, че съм уж по-мъдра, започнах и аз да се тревожа. С каката дори не знаех имената на ваксините. Сега знам само ротарикс и морбили. Това морбили ни предстои на 5 март и се наплаших напоследък. То и името му е гадно Simple Smile

# 403
  • София
  • Мнения: 1 635
Хахаха, Неви, умрях да се хиля с поста ти. То не е само морбили. Ваксината е срещу рубеола, морбили и паротит. Все гадни болести, които не ги искаш по децата. Няма да имате никакви проблеми, сигурна съм. Иначе те разбирам и аз съм по-страхлива от преди. Hug

За варицела мисля да сложа следващата година като порасне малко детето и няма други ваксини в календара, но и преди да го пусна на градина. Аз я карах преди няколко години и не искам да си спомням. За възрастните е много гадно.

# 404
  • Мнения: 4 967
Признавам си, че и аз не им знам имената и избягвам да чета, точно защото съм страхлива Disappointed Relieved
Имам братовчед, на 40 кара варицела, каза че едва е оцелял. Та се замислям и аз.Оф, тези да минат първо.

Общи условия

Активация на акаунт