От Великобритания до България – Превоз и закупуване на поръчките ни – 19

  • 41 401
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 3 158
Здравейте! Кой превозвач ще ми препоръчате, за да получа пратка от Германия до Варна.
Габиели https://www.uktobg.com/

# 511
  • Варна
  • Мнения: 181
Здравейте! Кой превозвач ще ми препоръчате, за да получа пратка от Германия до Варна.

Аз ползвам Gabieli/uktobg:)

# 512
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Може ли някой да ми каже от къде трябва да си видя IP адреса от GGBG. Ще поръчвам с посредник за първи път и не съм запозната. Благодаря Ви.

# 513
  • Мнения: 5 174
Може ли някой да ми каже от къде трябва да си видя IP адреса от GGBG. Ще поръчвам с посредник за първи път и не съм запозната. Благодаря Ви.
IP адреса не ти трябва със сигурност. Wink
Има подробно упътване как и какво https://www.ggbg.bg/pages/kak-da-porychate

# 514
  • Мнения: 18 268
Argos доставя ли до адреса на ггбг?

# 515
  • Мнения: 298
Кой превозвач ползвате за Гросърита?

# 516
  • Мнения: 1 167
Въпрос към ползващите ГГБГ и Еконт за страната - изпратиха ли ви последния курс?

# 517
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Питам тук, защото няма къде другаде. Simple Smile

Някой сеща ли се за фирма, извършваща превозвачески услуги от Австралия? Може и да е чуждестранна. Намирам някакви фирми в нет-а, но не знам доколко са надеждни. Например, тази, само че цената за шипинг ми излиза космическа, като пробвам да я сметна с дадения в сайта калкулатор.

# 518
  • Мнения: 383
Въпрос към ползващите ГГБГ и Еконт за страната - изпратиха ли ви последния курс?

Не , не са. Имам две пратки , които чакам и ме мотаят вече почти две седмици! Имам пратки от 27.10  и от 4.11. Миналата седмица им звънях, вчера също. Едно и също оправдание като по учебник ми казват, че били затрупани с пратките и имали много работа. Аз бях дотук с тях, имам още една пратка , която съм поръчала до техен адрес в Англия, и след това въобще не смятам да се занимавам с тях. Първо ми обещаваха, че до вчера съм щяла да си получа пратките, след като нищо не дойде до обяд им звъннах, и ми казаха, че до сряда (утре) със сигурност трябва да ги получа. Толкова ми неприятна цялата ситуация, не обичам да се разправям, възможно най-учтивия и добър подход търся винаги, но това е просто недопустимо!

# 519
  • Мнения: 18 993
Питам тук, защото няма къде другаде. Simple Smile

Някой сеща ли се за фирма, извършваща превозвачески услуги от Австралия? Може и да е чуждестранна. Намирам някакви фирми в нет-а, но не знам доколко са надеждни. Например, тази, само че цената за шипинг ми излиза космическа, като пробвам да я сметна с дадения в сайта калкулатор.

Ами нормално да е скъпо от там, едва ли могат да ползват собствен превоз както е с камионите из Европа Simple Smile

# 520
  • Мнения: 1 167
И аз все още не съм си получила пратката от курса от 08.11. Звънях им вчера, казаха, че я изпращат по Еконт, статуса се промени в техния сайт, отивам в Еконт днес в 9 часа Simple Smile "нямате пратка за получаване, госпожо". Наистина вече ни правят на луди от ГГБГ.

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Ами нормално да е скъпо от там, едва ли могат да ползват собствен превоз както е с камионите из Европа Simple Smile

Може би не си ме разбрала... Разбира се, че не ползват техен транспорт (фирмите, които съм споменала, работят на съвсем различен принцип), но реалната цена на изпращане чрез пощите не е такава, като посочената в сайта на конкретната фирма-посредник. Явно изкуствено надуват цената, без това да е упоменато някъде. Нямам против да вземат комисиона, но нека е официално обявена и отделно от цената на транспорта.

# 522
  • Мнения: 10 195
Екзотиките са скъпо удоволствие Simple Smile Най-вероятно правят групажи с контейнери, складове, персонал, митнически формалности, застраховки и т.н.
И какво общо има пощата - като е вариант, вземи го по пощата?
То и в БГ една картичка по пощата е 60 ст. Ама по куриер е поне 3-4 лв.
Толкова ли го няма това чудо другаде, че Австралия чак..

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
Нямам никакъв проблем с екзотиките. Wink Постоянно купувам редки стоки от държави, намиращи се извън ЕС, и плащам прескъпи доставки (когато се налага).
Мисля, че дадох достатъчно подробна информация за казуса, та не виждам смисъл от неориентирани въпроси. Пощите имат голяма роля в случая, защото въпросната фирма ги ползва, за да ти препрати пратката до България (и то – с най-евтината възможна услуга). Не се занимават с групажи / организиран от тях транспорт, митнически въпроси и не поемат никаква отговорност, ако пратката ти се загуби по пътя. При това положение, не виждам смисъл да се ползват такъв тип услуги и съвсем резонно попитах дали някой в темата знае за чуждестранни компании, които работят на принципа на българските превозвачи – GGBG, а и други родни фирми, например, доставят от САЩ, но на съвсем прилични цени: 20-30% от стойността на стоката + определена сума на килограм за транспорт. Но пък доставката ти е сигурна, няма вероятност пратката да се изгуби и не трябва да се занимаваш с митнически щуротии, защото всичко е предварително оправено от самата фирма. Така нямам нищо против.
Ако артикулът беше наличен някъде другаде, дали щях да си създавам ядове да го поръчвам точно от Австралия, и то – от продавач, който не изпраща извън страната, как мислиш? Simple Smile
Както и да е, де, аз мисля, че вече намерих вариант, така че темата е приключена, но дано откъслечната информация послужи на някого друг. Мисля, че такива казуси са много интересни за хората, търсещи гъвкавост, при процеса на доставка от нетрадиционни дестинации.

# 524
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 503
Blаck Cat, точно издирвам фирма, която предоставя услугата транспорт на пратки от Америка, като се плати ДДС на тях, защото искам да съм спокойна и да не се притеснявам, че ще имам разправии с нашите пощи. Би ли споделила такава фирма?

Общи условия

Активация на акаунт