Иде Коледата вече, лази майското човече! - Тема 3

  • 19 724
  • 751
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 51
Момичета,
Ориз, макарони предлагате ли и на кои фирми 🙄
Леща червена ли само с или без зеленчуци?
Беба на 9м

Ориз тепърва ще предлагам, вчера взех от ДМ био ориз- млечен. Макарони имам на Хип и на Плазмон- харесват се. Оранжева леща също мисля да включвам към менюто като добавка към зеленчуково пюре, имам на Крина оранжева, белена леща.

# 436
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Ехоо какво става, какъв е този застой Simple Smile. Вече си мисля, че аз нещо съм направила и не получавам известия 🤔.
Ние с малката се гледаме вкъщи самички,. тя си лази все още назад, иначе в проходилката вече е мн бърза и обикаля стаите. Имаше една огромна афта под върха на езичето, но мазах с едно гелче и мина за два дена Simple Smile. Сега въвеждам телешко ооо май това е при нас...при вас какво става Simple Smile?

# 437
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Здравейте!

 Моето момче проходи няколко дни преди да навърши 10м. Пуска се, прави няколко крачки и тупва на земята. За 10тината дни откак го прави не е задобрял много Laughing ... да не кажа хич. Ежедневието ми се състои в пазене да не се пребие някъде. Вече крачетата му са в синки, а от вчера има и синина на дясната буза. Къде се е праснал така и не разбрах.
 Тази седмица бяхме на консултация за 10м. и се оказа, че е наддал 100гр.. Все се надявах да са повече, че миналия месец пък не беше наддал и грам. Иначе хапва мъжката. Имаме 3 заместени хранения от по 200-220гр. и 3 кърмения, явно трябва да заместя и 4тото хранене вече. От днес е записан и на кухня, че се видях в чудо да мисля какво да му готвя. Сега поне ще има малко по-голямо разнообразие.

Толкова от нас за сега ... ааааа щях да забравя. По едно време започна да спи по 2 часа на обяд и ми беше голям кеф. Това вече е в историята! Върна се на 2 спанета през деня от по 40-50 мин Sad

# 438
  • София
  • Мнения: 856
И аз да се отчета 😁 вчера бяхме На консултация- на 10 м+1 седмица е 73 см и 9500 гр. Бая качва хем започна да се движи. Вчера сестра му уж го пазеше докато готвя и нашият се метнал от спалнята. Нацелил и ръб някакъв и снощи не знам кой рева повече-аз ли, кака му, той ли 😞 И преди е падал, но такава цицина и синка не бях виждала.
Лошото е, че тепърва ще се пребива, защото е доста безрасъден ли, смел ли. Пуска се от някъде, за да се хване за друго, клати се, абе ужас. Не мога да го оставя и за минута. Днес уж си играеше в детската и поглеждам отишъл на леглото на кучето, взел му одеалото и се омотал. Щях да повърна. Кучака спи, гушка и смуче това одеалце. Прала съм го преди 2 дни, но два дни кучешки лиги не е малко. Като влизам в тоалетната го слагам в проходилата, от нея още не излиза.

# 439
  • Мнения: 18
Номера с проходилката и ние го правим, когато съм в тоалетната и банята или просто не мога да я наблюдавам за малко.
Аз пък забелязах, че малката когато ходи с наша помощ все още си изкривява едното краче. И съм малко притеснена честно казано

# 440
  • Мнения: 255
Здравейте и аз се чудя къде се изгубихте .. то е ясно , че по цял ден нямаме време :д
Ние на 18 ти бяхме на консултация 9700 , 74 тежичък си е.. бяга с този паяк като луд е вече и от него иска да излиза , иска да го държа да си върви , не обича да пълзи и най после имаме зъб чакаме втори .. аз изчаквам със заместването на закуската , че кърмата ми ще понамалее драстично , но скоро почвам вие как разнообразявате закуската , какво давате ?

# 441
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз съм заместила почти всички хранения и кърмата хич не намалява с тия нощтни похапвания по 4-5 пъти.
Закуска давам кисело мляко с бисквити, баница, филийки с яйце и сирене, овесени ядки. Искаше ми се и попара, ама не я хареса за разлика от баткото, а кус куса го притеснява все още явно. Мисля
да му дам макарони тия дни, предполагам , че ще му допаднат повече.

# 442
  • Мнения: 2 836
Аз съм заместила почти всички хранения и кърмата хич не намалява с тия нощтни похапвания по 4-5 пъти.
Закуска давам кисело мляко с бисквити, баница, филийки с яйце и сирене, овесени ядки. Искаше ми се и попара, ама не я хареса за разлика от баткото, а кус куса го притеснява все още явно. Мисля
да му дам макарони тия дни, предполагам , че ще му допаднат повече.
Може ли дс помоля нс лични или тук малко идеи за храненията (обедни, следобедни), че започвам да се изчерпвам...
Бебка е с 4зъба, 5ти се очаква всеки момент... Но не иска да дъвче и това е то 😐
С какви проходилки сте или паяци (паяците на много места се отхвърлят/забраняват)

# 443
  • София
  • Мнения: 4 011
Не съм против проходилките аз даже ги намирам за полезни в много ситуации, за жалост нямам удобно пространство и сме само с бънджи. Вече обаче и него не ползвам, че вчера видях как се повдига основата от бясното подскачане и всеки миг може да се обърне.
За сутришните съм написала, за обяд давам напоследък гювечета. В едно малко гювече днес направих чушка, сладък картоф, тиквичка, малко домат, зелен лук и копър и зехтин няколко капки, куркума малко също сложих. Пека във фурната, и така го правя с различни зеленчуци. През три дни, че едно гювече ми стига за толкова. Към него добавям или жълтък или месно пюре. Мисля да пробвам пълнени чушки тези дни (ако не иска намачкани, пак ще пасирам). Леща с киноа и зеленчуци давам понякога. Риба с картофи и копър, пилешка супа със сухарчета, грахова крем супа с броколи. За следобедна закуска направих щтруделотиквеник + няколко фурми за сладост. Също и мъфинчета може с банан и фурми.

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
А да ви попитам давате ли вече белтък? Кога мога да започна да го въвеждам? Понеже ditmade беше писала че дава филийка с яйце и сирене за закуска, цяло айде ли даваш или само жълтъка?

# 445
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен Simple Smile
Ние също се гледаме сами в къщи. Вече имаме цели 6 зъбчета 😄
Мляко само сутрин и вечер пие вече. За закуска давам попара и от ден два пробвах кисело мляко с бисквити,добре се прие ,но кус кус не иска да яде. На обяд яде предимно супи всякакви .
Проходилката вече не я иска понеже го ограничава от някой места ,а той иска навсякъде. Държим се и върви ,пуска се и сам пази равновесие ,но крачки все още не прави. Предполагам скоро ще почне .
Баницата как я правите дайте идеи за закуски ,че аз се изчерпах вече 🤷♀

# 446
  • София
  • Мнения: 4 011
А да ви попитам давате ли вече белтък? Кога мога да започна да го въвеждам? Понеже ditmade беше писала че дава филийка с яйце и сирене за закуска, цяло айде ли даваш или само жълтъка?
Специално за филийката е, само жълтък, както и за баницата. Обаче давам разни кексове, в които има и белтък или питки, ако съм правила, също давам. Там е едно айце за 15-20 питки и концентрацията не е голяма.

# 447
  • Мнения: 5 563
И аз да се отчета. Бяхме на консултация. Пламен е на 9+++, 10.500кг, 77-78см. Лази като стрела, изправя се, ходи по мебелите или като се държи за мен. Опитва се да се пуска сам, но още не успява да запази равновесие, но важното е, че прави опити вече. С 2 избили зъба и още 2 на път. Онзи ден го подстригахме за първи път. След 2 седмици ще го записвам на кухня /държавна/. Леко е настинал от няколки дни има само секрет в носа, но се чувства добре. Социалните му умения не мога да преценя колко са напреднали. Казва баба, мама,  айде, не, тата. Разбира като му говоря: когато го извикам идва, когато го питам къде е снимката на баща му я показва, познава животните (коте, куче, пате, крава, конче). Създадохме си ритуал за четене на книжки преди лягане, много му харесва. В момента съм в търсене на лятна количка. Ако имате опит, споделете. Simple Smile За храненето, имаме 4 заместени и 1 АМ само. Притеснявах се да не би да наддава много, но приличал на баща си висок и едър. Аз давам белтък, педиатърът препоръча щом ще го записвам на кухня, където дават белтък да му слагам мъъъъничко към жълтъка. Няма реакция. Останаха ми кисело и прясно мляко да му дам и сме готови, но да оздравее и тогава. Всичко, което е опитал, му харесва. С изключение на рибата, но мисля, че лятото като си хапваме риба на скара, понеже мъжа ми влиза за риба, ще му хареса повече. Дълъг отчет стана, но аз отдавна не съм писала. 😀 Използвах зимата да поработя малко, а майка ми да гледа малкия. И сега си продължавам с работата, ученето и детето. Чакаме вече тати да се върне от кораба и да си почиваме.

# 448
  • София
  • Мнения: 856
Аutumn magic, бих казала, че момчето ти е доста напред. Моят не показва нищо на картинка колкото и патета и кучета да показвам.
Лятна количка ползвам тази
Много е лека и маневрена, но няма пълно легнало. Той пак си спи в нея, но ако сме за по-дълга разходка си ползвам чикото.
Другото, което не ме кефи на тези летните е липсата на място за багаж. Кошът отдолу си е направо декоративен 😁 1-2 играчки и е пълен. Но то няма как количка да е 4-5 кг и да е с чанта и кош. Нооо ако имаш възможност горещо препоръчвам Макларън. Даже и по-скъпите от моята, защото те имат напълно легнало, а сега идва лято и ще спят по заведенията дечицата 🤣

# 449
  • Мнения: 179
Минавам да де оплача. Вадиха ми мъдрец  долен (много долен), а на беба й избиха още две зъбчета долу. Сега чакаме другите две отгоре, че 4те тръгнаха заедно. И тъкмо си викам до някой друг ден ще ми мине, ще й мине и на беба и малко спокойствие.. и тя си отваря устата и гледам и кътниците надути?!?! Дали е възможно? Направо се побърквам с тия зъби вече. Яденето е страшна борба, спането също.
Иначе моето умниче постоянно сочи нещо и иска са му назовавам името на предмета. Вече знае кое е картина, балон, часовник, лампа, крокодил(плюшен), сешоар. Като й кажа къде е .. и тя го показва. Маха за здравей и чао, и на робота(прахосмукачка) маха всеки път като го види..голяма любов. Целува картинки с бебета Grinning  любовчийка ♡ .
Утре я записвам на държавна кухня. Направо ми става лошо с това непрестанно готвене. Малко рахат да видя и аз с кухнята (дано не е бълвоч).

Общи условия

Активация на акаунт