Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 31 087
  • 782
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 42
Да, утре съм на преглед, но и това “утре” изглежда далече, когато си притеснен. А при таласемия не трябва ли желязото да е високо? Много ми е странно от какво при мен се е вдигнал хемоглобинът?

# 481
  • Мнения: 572
Странно наистина от какво може да ти се е вдигнал хемоглобина? По принцип нивата спадат при бременност. Пиши какво се е случило на прегледа, какво ще ти каже лекаря.

# 482
  • София
  • Мнения: 64
Да, утре съм на преглед, но и това “утре” изглежда далече, когато си притеснен. А при таласемия не трябва ли желязото да е високо? Много ми е странно от какво при мен се е вдигнал хемоглобинът?

То и таласемията има различни видове със своите проявления, зная, че при бета версията хемоглобинът се качва , но не и желязото, все пак като посетите утре, ще ви насочат,  вероятно до ден два и едни изследвания ще Ви пуснат и ще се открие проблема! Не се безпокойте, има решение, а тези няколко дни не са фатални!

# 483
  • Мнения: 955
Аз от няколко месеца боря ниско желязо. Хемоглобина ми е ок, но желязото си е все на или под долна граница. Има вариант и да не се усвоява, поради гастрит или друга причина. Поне така ми обясниха на мен.

# 484
  • Мнения: 42
Благодаря за отговорите, момичета. Честно казано много се притеснявам от таласемията, защото четох, че ако и бащата има е доста страшно, а човек явно може да има без да знае. Опитвам се да мисля положително и да не полудея до утре.

# 485
  • Мнения: 137
Здравейте отново много е кофти когато никои не отговаря ... аз съм се още толкова притеснила писах по рано за лека парализа на дясната страна на лицето...бях на невролог каза ми да вляза утре в болница за системи много ме е страх за бебчо какво ще ми вливат и изобщо как ще протече ...Моля ако някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем да сподели моля 😞

# 486
  • Мнения: 182
Тука никой няма да ти отговори нищо за парализа-предполагам че никой от четящите не е получавал
Ама това не значи че е нещо крайно и повод да умирашот страх
Стегни се
Щом лекаря е казал - отивай в болница
Там знаят какво да вливат и няма по никакъв начин да ти дадат нещо, което да увреди бебчо
Имах вяра на лекарите

# 487
  • Мнения: 42
Спокойно, щом знаят, че си бременна,  няма да ти дадат нещо, което би било опасно за бебето. Неврологът какво каза, каква е причината за парализата? Аз бих се свързала и с АГ и бих му разказала подробно какво ми е казал неврологът, за да чуя и неговото мнение. Но всичко ще е наред, спокойно Simple Smile

# 488
  • Мнения: 349
Сестра ми получи такава парализа на половината лице, казаха и тогава преди 10 години че е от бременноста, роди си нормално и бебето(което е на 10) е голямо момче вече, за жалост обаче тази парализа и остана.. Така и до ден днешен.

# 489
  • Мнения: 137
Спокойно, щом знаят, че си бременна,  няма да ти дадат нещо, което би било опасно за бебето. Неврологът какво каза, каква е причината за парализата? Аз бих се свързала и с АГ и бих му разказала подробно какво ми е казал неврологът, за да чуя и неговото мнение. Но всичко ще е наред, спокойно Simple Smile

Каза , че най-вероятно е от студа ...свързах се и с моята АГ тя каза Еми добре щом трябва влизай нищо друго...Аз просто се притеснявам за лекарставата понеже така ми бяха изписали едни да пия преди за настинка и една друга доки ми вика абе как може това да ти дават та ти си бременна ...за това не знам на кой да вярвам вече

# 490
  • София
  • Мнения: 87
Да попитам.... на някой от вас дали се е случвало да изпитат тъпа болка по време на бременност под дясната гърда в 24 г.с съм .....? 🙁

# 491
  • Мнения: 349
Аз в момента съм с тъпа болка ама по скоро в ребрата и отзад гърба, много е неприятно аз съм в 32 седмица Sad(Май малкия няма място за него и от това е при мен..

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте.Кожата на корема ми потъмня,сякаш имам тен..Нямам я онази линия,просто самата ми кожа стана кафява.Нормално ли е?

# 493
  • София
  • Мнения: 546
На мен ми потъмня зоната около пъпа, освен че си имам кафявата линия, имам и няколко кафяви петна и по гърдите. Надявам се да изчезнат след раждането.

# 494
  • Мнения: 275
Да попитам.... на някой от вас дали се е случвало да изпитат тъпа болка по време на бременност под дясната гърда в 24 г.с съм .....? 🙁
Аз имах такъв проблем към 20та седмица, но болката беше силна и разкъсваща при движение, а като лежах неподвижно беше тъпа.

Общи условия

Активация на акаунт