Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 833
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Някой може ли да ме осветли относно електронните цигари..Били много на мода в училищата между тиинновете и сравнително *по-безвредни* от цигарите🙄.

# 91
  • Мнения: 15 654
За безвредни цигари раздавам безплатно здравословни шамари. И така, докато навърши 18. После, ако иска нека пуши
За купоните - мисля, че на 16 може при условие, че е до 12 ч. примерно. Късни купони не пак до 18.
Презервативи - и аз мисля, че 14 е рано, но пък и моя, както някой писа, е на 13 с акъл на 10 годишен. Но има деца, които наистина се развиват по-рано и може би е добре да имат в себе си

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Кви цигари, бе...? То и това остава ...да им купим електронни, че са безопасни Close
И аз бия за такова нещо...

# 93
  • Мнения: 6 486
16 - годишните би трябвало да са детайлно запознати с това що е то презерватив и за какво се ползва. Всъщност информацията за предпазване от забременяване и полово предавани болести би трябвало да е в главите им най-късно в началото на пубертета.

Наличието на презерватив в джоба не означава автоматично активен полов живот.

Цигари безвредни? Що за простотия?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Ставаше дума за 14 годишен...за 16 е ясно.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Он 10 годишен ме питаше да си взема ли презерватив за един лагер в Италия. Така не разбрах защо си е помисли, че ще му трябва.  До 14 беше много активен с момичета - приятелки, любови, писма, обяснения. Сега , на 16 , никакво момиче няма на хоризонта. Дори с приятелките си с които израстна, не поддържа връзка.
Не пуши и не близва дори бира. Негово си е решението, мисля заради спорта.
На купони също не ходи. Даже отказа да отиде на новогодишното парти с класа.Всеки ден излиза с приятели - тренира, разхождат се ,пият кола някъде, снимат.Прибира се до 9 часа.Понякога преспиват у един от приятелите или у дома. Но е рядко и са трима четирима приятели.

# 96
  • Мнения: 11
Във вашите училища организират ли екскурзии извън страната. В гимназията на моя тази година също има екскурзия този път до Испания и Италия. Когато беше в 8ми клас го пратихме до Англия, Франция, Германия и Сърбия и много му хареса, че цял месец не спря да ни се хвали. А за таз годишната сам си събра парите, чак не мога да повярвам...

# 97
  • Мнения: 9 152
Ох...темата за секса е сложна...
Моето разбиране е до брака да не се стига до секс...
Знам, че звучи доста необичайно, особено в днешните времена на всякакви контакти....
Пътуванията в чужбина в гимназиите тук се организират на два принципа. Единият е на обменен принцип( дете гостува в нас, а моето дете гостува там), а другият е екскурзия на класа. Страните, които съм чула до сега да се посещават са Франция, Англия, Испания, Финландия, Русия..

# 98
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Организират екскурзии из Европа.  Сдържана съм по повод тези екскурзии. Миналата година и той не пожела да отиде . Голямо пътуване, напивания и почти никакъв интерес към целта на пътуването. Освен всичко, заради кръста не му е удобно продължително пътуване. Ходил е в Италия и Германия доста пъти и по принцип няма големи мераци да пътува.
  Тази година обаче един от учителите - по география и история, искал да заведе доколкото разбрах само техния клас в Македония. Учителят е с енциклопедични знания и интереси и много им говори. Те го харесват и Светослав твърди, че са му любимия клас. По принцип се водят буен клас и не са долюбвани от останалите учители. На тази ескурзия иска да отиде.

# 99
  • Мнения: 4 602
Не съм казала че води полов живот, нито че го поощрявам. Написах че го уча да има предпазни средства и да използва такива. Смятам че е важно за здравето. А кога и какво ще стане никой не знае. Той е на 14 г, но е достатъчно развит. Затова е хубаво да знае какво да прави.
За електронните цигари - няма безвредни! Всички съдържат никотин, който е пристрастяващото вещество в цигарите. Пушила съм в продължение на 20 години и безвредни цигари не открих (изпробвала съм всичко на пазара). Накрая им се разсърдих и ги зарязах Joy

# 100
  • Мнения: 6 486
В 8-ми клас традиционно пътуват до Англия за седмица , задължително е. Големият ми ходи, малкият предстои да ходи. Далеч от идеалното пътуване беше, но е безценен  опит и преживяване за децата.
Моите не желаят да ходят на ученически обмен - нашето училище организира такъв във Франция. По желание е. Аз също нямам желание да приемам непознати деца в къщи.

Като цяло пътувания не им липсват. Точно обратното.

# 101
  • Мнения: 36
Успешна да е новата година и най-вече здраве и разбирателство да има между майки и синове! 😉
Презервативи и моят син си носи, по-скоро като демонстрация, че вече се чувства голям, отколкото за действително ползване. Отдавна сме говорили, че те са задължителен атрибут, както за предпазване на момичето от забременяване, така и от различни болести. И че секс за първи път се прави, не защото другите вече са го правили и за хвалба.
По отношение на цигарите аз съм много крайна като бивш пушач, отказал ги преди 10 години. Всичко е вредно - обикновени, електронни, водни, наргилета и др. До скоро си мислех си, че вече дори е по-модерно да не се пуши, но май не е съвсем така.
За купоните -  събират се по рождени дни, синът ми (15 годишен) е оставал и с преспиване, но само с деца, които отдавна и много добре познавам, както и родителите им, и с които многократно са били по лагери, също и с по-новите си приятели от гимназията, но в присъствието на родител в къщата.
Купонясва им се на тийновете, обаче😉

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мацки, преди около месец в училище са им раздавали презервативи по някаква програма, така че ако сте намерили в джоба не означава, че се ползват. Тъпото е, че нищо не са им казали, нито за предпазване от болести, нито за бременност, просто са отбили номера.Нашите са ги пълнили с вода и са се замервали, та колко им е акъла ще пропусна да спомена.
За цигарите и аз се карам. Пълнят си главата едно на друго, че вайпа е само водни пари и бил безобиден, но аз дума не давам да се издума.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Моят пак ме ядоса, понеже отново е забравил, че утре имат тест по Биология Confused Днес само какво ли ще му влезе в главата...направооо! Иначе отиде на плуване, а уроците на кой...? Уикенда и цяла вакация тъпя тука, а сега зор!

# 104
  • Мнения: 15 654
За много години на всички - много здраве и късмет на вас и вашите семейства Hug

Аз пък съм ядосана, защото класа на синковеца ги побъркаха от контролни последните две седмици преди ваканцията, а днес се оказа, че никоя учителка не ги е проверила през почивката. Сега тепърва щели да ги проверяват. То вярно, че и те са хора, и имат нужда от почивка, ама пък ваканцията беше 16 дни - толкова ли не можаха да отделят два дни да ги проверят. Ох, сигурно не съм права, ама много мразя да чакам оценки, а те да се бавят

Общи условия

Активация на акаунт