Изпитани сайтове за парфюми - 20

  • 51 226
  • 767
  •   1
Отговори
# 585
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
И аз ще снимам моите дъна - имам от Франция, от БГ физически магазин и от сайт.

# 586
  • Мнения: X
Ето ги моите. Малкият е 30 мл едп от БЗ - гравирано дъно.
Другият от сайт 50 мл - лепен етикет
Скрит текст:



И това е на приятелката ми - гравиран
Скрит текст:

Онзи от обявата в bazar е с етикет с бял надпис, шишето е безобразно. Но да, кутията има код! 😁

# 587
  • Мнения: 3 033
Аз мога в момента по спомен да говоря,защото парфюмите не са в мен ,но мисля ,че и двата са с лепени етикети на дъната-не гравирани....от къде пък идва сега тази разлика ?Вероятно зависи от пазара ,за който са предназначени.....

# 588
  • Мнения: 329
Преди време бях писал в темата за изпитани сайтове за парфюми, че имам съмнения за оригиналността на един парфюм, закупен онлайн от парфюми-шоп. Въпросният парфюм не е някакъв шедьовър, не е някакво уау, каквито по-често споменавате тук, твърде мейнстрийм е, но аз си го харесвам, особено в по-студените месеци, устройва ме... или по-точно би било да кажа "устройваШЕ" ме. Става въпрос за Calvin Clein Euphoria Intense men. Та... поръчах го преди известно време от парфюми-шоп и като дойде, нещо почна да ме гложди. Най-вече заради опаковката: първо, дойде леко измачкана, но хайде - може нещо да са я понатиснали при транспорта. Другото нещо, което ме усъмни е, че милилитрите на кутията бяха изписани: 3.3 FL OZ 100 ml, а аз си пазех една стара кутия на същия парфюм, върху която е изписано 3.4 FL OZ 100 ml. Също на старата кутия беше отбелязано Made in USA, а на тази от парфюми-шоп - Made in Spain. Трайност - никаква. По принцип точно този парфюм никога не е бил с някаква голяма трайност, но преди години ми издържаше около 3-4 часа. Както и да е - поливах се направо за да задържа нещо минимално като аромат и за 2 месеца и половина го изпръсках. Уточнявам, че аз колекции не правя и никога не разполагам с повече от 2-3 парфюма - изпръскавам един и купувам следващ или същия ако много ми е харесал. Та да не се изумявате как за 2 месеца съм видял сметката на 100 мл - все пак съм го пръскал всеки ден само него. Бях решил, че е менте това, което изпръсках и си викам сега за проба ще го поръчам от наистина изпитано място, проверено във времето, за което нямам никакви съмнения. Става въпрос за магазина на Венера, но физическия магазин, не сайта. Купувам откакто се помня оттам и досега никога не съм имал греда с тях. Та отидох вчера до Венера, купих същата Euphoria и първо сравних надписите по кутията - ами същата работа 3.3 FL OZ, Made in Spain. Трайност - половин час. Проекция - силно прибран до кожата. Явно това, което съм получил от парфюми-шоп не е било никакво менте, просто си е такъв парфюмът. Качеството е като на наливен парфюм. Преди време някой ми възхваляваше Рефан какви попадения имали и колко им били трайни водиците като ги наблъскаш с двойно повече капки и се подлъгах и взех 2-3 пъти различни аромати за проба. Трайността им беше между 20 и 40 минути - 1 час е много, та същата работа и с тази Еуфория. Лично аз повече забравям за Келвин Клайн като бранд. Имат хубави аромати, някои дори много хубави, но трайността е подигравка. Това са водички, които продават за 60-70 лв. не че е особено висока сумата, но за това качество, мисля че не си струва.

# 589
  • Мнения: 2 236
Денси, много ти благодаря, с удоволствие, но съм на почти 200км. от София.

# 590
  • София
  • Мнения: 3 913
Скрит текст:
Преди време бях писал в темата за изпитани сайтове за парфюми, че имам съмнения за оригиналността на един парфюм, закупен онлайн от парфюми-шоп. Въпросният парфюм не е някакъв шедьовър, не е някакво уау, каквито по-често споменавате тук, твърде мейнстрийм е, но аз си го харесвам, особено в по-студените месеци, устройва ме... или по-точно би било да кажа "устройваШЕ" ме. Става въпрос за Calvin Clein Euphoria Intense men. Та... поръчах го преди известно време от парфюми-шоп и като дойде, нещо почна да ме гложди. Най-вече заради опаковката: първо, дойде леко измачкана, но хайде - може нещо да са я понатиснали при транспорта. Другото нещо, което ме усъмни е, че милилитрите на кутията бяха изписани: 3.3 FL OZ 100 ml, а аз си пазех една стара кутия на същия парфюм, върху която е изписано 3.4 FL OZ 100 ml. Също на старата кутия беше отбелязано Made in USA, а на тази от парфюми-шоп - Made in Spain. Трайност - никаква. По принцип точно този парфюм никога не е бил с някаква голяма трайност, но преди години ми издържаше около 3-4 часа. Както и да е - поливах се направо за да задържа нещо минимално като аромат и за 2 месеца и половина го изпръсках. Уточнявам, че аз колекции не правя и никога не разполагам с повече от 2-3 парфюма - изпръскавам един и купувам следващ или същия ако много ми е харесал. Та да не се изумявате как за 2 месеца съм видял сметката на 100 мл - все пак съм го пръскал всеки ден само него. Бях решил, че е менте това, което изпръсках и си викам сега за проба ще го поръчам от наистина изпитано място, проверено във времето, за което нямам никакви съмнения. Става въпрос за магазина на Венера, но физическия магазин, не сайта. Купувам откакто се помня оттам и досега никога не съм имал греда с тях. Та отидох вчера до Венера, купих същата Euphoria и първо сравних надписите по кутията - ами същата работа 3.3 FL OZ, Made in Spain. Трайност - половин час. Проекция - силно прибран до кожата. Явно това, което съм получил от парфюми-шоп не е било никакво менте, просто си е такъв парфюмът. Качеството е като на наливен парфюм. Преди време някой ми възхваляваше Рефан какви попадения имали и колко им били трайни водиците като ги наблъскаш с двойно повече капки и се подлъгах и взех 2-3 пъти различни аромати за проба. Трайността им беше между 20 и 40 минути - 1 час е много, та същата работа и с тази Еуфория. Лично аз повече забравям за Келвин Клайн като бранд. Имат хубави аромати, някои дори много хубави, но трайността е подигравка. Това са водички, които продават за 60-70 лв. не че е особено висока сумата, но за това качество, мисля че не си струва.

Според мен, най-добро сравнение може да се направи, ако си закупите парфюма от така наречените представителни магазини - Дъглас, БЗ, Сефора, Прити шоп и т.н., защото със сигурност продуктите, които се продават в тях, са оригинални на 100%.

# 591
  • Мнения: 46
Преди време бях писал в темата за изпитани сайтове за парфюми, че имам съмнения за оригиналността на един парфюм, закупен онлайн от парфюми-шоп. Въпросният парфюм не е някакъв шедьовър, не е някакво уау, каквито по-често споменавате тук, твърде мейнстрийм е, но аз си го харесвам, особено в по-студените месеци, устройва ме... или по-точно би било да кажа "устройваШЕ" ме. Става въпрос за Calvin Clein Euphoria Intense men. Та... поръчах го преди известно време от парфюми-шоп и като дойде, нещо почна да ме гложди. Най-вече заради опаковката: първо, дойде леко измачкана, но хайде - може нещо да са я понатиснали при транспорта. Другото нещо, което ме усъмни е, че милилитрите на кутията бяха изписани: 3.3 FL OZ 100 ml, а аз си пазех една стара кутия на същия парфюм, върху която е изписано 3.4 FL OZ 100 ml. Също на старата кутия беше отбелязано Made in USA, а на тази от парфюми-шоп - Made in Spain. Трайност - никаква. По принцип точно този парфюм никога не е бил с някаква голяма трайност, но преди години ми издържаше около 3-4 часа. Както и да е - поливах се направо за да задържа нещо минимално като аромат и за 2 месеца и половина го изпръсках. Уточнявам, че аз колекции не правя и никога не разполагам с повече от 2-3 парфюма - изпръскавам един и купувам следващ или същия ако много ми е харесал. Та да не се изумявате как за 2 месеца съм видял сметката на 100 мл - все пак съм го пръскал всеки ден само него. Бях решил, че е менте това, което изпръсках и си викам сега за проба ще го поръчам от наистина изпитано място, проверено във времето, за което нямам никакви съмнения. Става въпрос за магазина на Венера, но физическия магазин, не сайта. Купувам откакто се помня оттам и досега никога не съм имал греда с тях. Та отидох вчера до Венера, купих същата Euphoria и първо сравних надписите по кутията - ами същата работа 3.3 FL OZ, Made in Spain. Трайност - половин час. Проекция - силно прибран до кожата. Явно това, което съм получил от парфюми-шоп не е било никакво менте, просто си е такъв парфюмът. Качеството е като на наливен парфюм. Преди време някой ми възхваляваше Рефан какви попадения имали и колко им били трайни водиците като ги наблъскаш с двойно повече капки и се подлъгах и взех 2-3 пъти различни аромати за проба. Трайността им беше между 20 и 40 минути - 1 час е много, та същата работа и с тази Еуфория. Лично аз повече забравям за Келвин Клайн като бранд. Имат хубави аромати, някои дори много хубави, но трайността е подигравка. Това са водички, които продават за 60-70 лв. не че е особено висока сумата, но за това качество, мисля че не си струва.

Ако си пазиш кутиите, виж кодът на формулата, ако е различен е реформулиран, но ако е еднакъв лошо...

# 592
  • Мнения: 329
О, аз вече нямам никакви съмнения за оригиналността. Просто, колкото беше нетраен навремето, сега са го разводнили още повече. За мен парфюм, който не може да издържи дори 1 час - просто не си струва упражнението, колкото и да е хубав ароматът сам по себе си - това ми беше мисълта, а не че се съмнявам за оригиналността.

# 593
  • Мнения: 2 259
Специално за Дъглас и БЗ не съм сигурна какво продават.
Бях се заинатила и направих един рисърч. Не пазаруват от фирмата-майка в Германия, а от където си изберат и имат цени, което за мен е изключително странно за верига. Купувала съм от Дъглас парфюм, който счупих и след 10 минути миризма в стаята нямаше.
Не твърдя, че продават ментета, а че нямате гаранция за произхода им в тези магазини.
За Сефора още не съм се разровила.

# 594
  • Мнения: X
С новите изисквания към ползваните съставки, все повече познати и обичани парфюми ще ни изненадват неприятно, и ще ни разочароват. Това се превърна в такава индустрия, че нямат сметка един парфюм да е много траен Wink

# 595
  • Мнения: 2 236
Пост от тема 9.
Чувствам се по същия начин, жалко, че не са споделени имената на парфюмите, но пък наистина е без значение.

endji123# 28528 март 2017, 17:18 ч.

Мнения: 109
И в двата сайта   Enzo.bg и Parfimo.bg парфюмите им са химера за оригинали  Simple Smile
Парфюмите им са с оригинални опаковки но пълни ментета .
 Моето мнение е, че продуктите са смесени, има ментета има и оригинални, зависи на какво ще попаднете. А за себе си вече реших - покупки на парфюми от тези 2 сайта - Никога.
По една поръчка и от двата ми бе повече от достатъчна.

# 596
  • Мнения: 20 473
Разбирам разочарованието ви, не е приятно да попаднеш на лош парфюм.
Но нека не се преиграва и емоциите да са в граница. Недоволни клиенти има навсякъде. Причините могат да бъдат много различни, относителни и комплексни. Чак да се заклеймяват тотално Парфимо и Нотино ми идва в повечко.
Има голяма вероятност да сте получила лошо съхраняван, транспортиран парфюм. И имате пълно основание да го върнете и то с право.

# 597
  • Мнения: X
ох иде ми да си откажа поръчката от нотино

# 598
  • София
  • Мнения: 3 925
На Нотино имам доверие на 100%, това е сайт, популярен в цял свят или поне в цяла Европа. Иначе имам Мон герлен EDP от Парфимо, който беше част от подаръчен комплект със спирала, и дори навън на открито в парка са ми коментирали колко е силен и колко се усеща. Поръчвайте подаръчни комплекти когато има такива опции, по-сигурни са според мен.
На Парфимо съм връщала веднъж, защото капачката на един тестер на Живанши беше не бяла, а прозрачна. Показах им снимки от Интернет как трябва да изглежда, макар че е тестер, приеха рекламацията.

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Аз да се оплача от Емаг днес им звънях да попитам защо не си получавам парфюма Elie Saab и ми ги надрънкаха едни получавало се там разминаване с наличностите в склада за кратко време до като отчете системата и аз явно съм улучила точно това разминаване и сега нямало и така останах си без парфюм Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт