Всички ме насилват да имам бебе.

  • 28 516
  • 1 156
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 24 839
Не са глупости, а лични преживявания за някои от нас.
Колко лични да са за теб, след като нямаш деца, за да направиш сравнението?

Собствените си деца искаш заради себе си, а внуците искаш, за да не останат децата ти без да преживеят родителството.
Но, приказките, че обичаш внуците повече от децата си, обикновено са поза или начин да се измъкнеш от малоумния въпрос "кого обичаш повече"?
От друга страна, зависи от човека-ако е подчинил живота си само на децата и когато пораснат, няма с какво да запълни празнотата, се улавя за внуците.
Нагледала съм се на вечно готови баби, които се врат ежедневно в семейството на децата си, за да помагат. И са готови да изтърпят какви ли не команди и унижения, само и само да не останат насаме със себе си, с мъжа си и да се чувстват безполезни.
Жалка гледка.

# 1 141
  • Мнения: 2 039
Хората наистина имат различни приоритети,особено в по-късните си години.Преди младите раждаха на 20-25год и съответно бабите  бяха око ло50 г. т.е. още сравнително млади.Сега раждат на 35/37г. и е естествено бабите около 65 вече да нямат сили и желание да гледат малки деца.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 19 253
Много ме впечатли следният отговор на въпроса: "Защо внуците са по-мили на баби и дязовци от собствените им деца?"
Отговор:"Защото тези сега внуци, ще се грижат да родителите си в бъдеще, а пък тези родители са деца на бабите и дядовците."
Друг отговор защо се разбират добре баби и внуци: "Защото имат общ враг" Blush

Майка ми се държи точно по този начин, сакън да не се оплача от внуците. А после мрънка, че не звъня често

# 1 143
  • Мнения: X
Майка ми е към 70 годишна, да ми е жива и здрава, ама ходи на работа и гледа децата при нужда, та и това не е до възраст, а до човек, възможности, желание и т.н.

# 1 144
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
И до възраст е. Не всички 70-годишни нямат сили, но силите с възрастта имат свойство да намаляват.

Скрит текст:
Само да не стане като в една друга тема - според едва-две потребителки там пълна глупост било, че с възрастта се увеличавали репродуктивните проблеми, защото било пълно с 20-годишни с такива. Та да, има много 70+-годишни, които помагат за гледането на внуците (и майка ми беше така до 80 без малко), но не е възрастонезависимо явление.

# 1 145
  • Мнения: X
Съгласна съм, но тук има и желание, а можеше да го няма предвид възрастта и служебната ангажираност.

# 1 146
  • София
  • Мнения: 19 253
Майка ми се пенсионира на 55, аз евентуално на 64 по сегашните правила. Едното дете вече се надявам да има поне първолак, за другото - ще му е рано да има деца. Няма оправия...

# 1 147
  • София
  • Мнения: 24 839
Съгласна съм, но тук има и желание, а можеше да го няма предвид възрастта и служебната ангажираност.
Изместваме въпроса и почваме да разсъждаваме "по принцип".
Тръгнахме от твърдението, че родители, които не били си понасяли децата и едва са изчакали да пораснат, че да им се махнат от главата, не са привързани към внуците и не искат да ги гледат.
Което е глупаво да се твърди, според мен.

# 1 148
  • Мнения: X
Да, твърденията "по принцип" обобщават доста повърхностно и не вземат предвид конкретните обстоятелства, които дават цялостен вид на картинката. Аз съм си гледала и двете деца без грам баби и дядовци. Обаче, ако сега Говендър Мой реши да произведе някое бебе, няма никакъв шанс да откликна на молби за гледане на внученце. Малкото ми дете още не е навършило 14 години, т.е. имам си достатъчно работа с тийнеиджърка на главата, за да се отзова на молби за гледане на бебета. Освен ако не е нещо на живот и смърт, никакъв шанс. Минус хиляда.

# 1 149
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе аз не се заричам толкова, . защото съм си гледала и аз децата сама изцяло, майка ми отдавна не е жива и т.н.Обаче знам колко е гадно и май не бих го причинила съзнателно на щерките ми. Друго си е да можеш да разчиташ на мама. Сепак... не съм толко гадна... Ама дали ми се занимава - абсолютно не! Даже присъствие на деца ме напряга яко вече.

# 1 150
  • София
  • Мнения: 62 595
Между порасналите деца и внуците все има един помеждутък от години, в които потенциалните баби и дядовци живеят свободни. В един момент вече се появяват внуците реалните баби и дядовци им се радват и ги гледат, помагат. Въпросният синдром на празното гнездо е проблем след излизането на децата от гнездото и не се замества от внуците, защото често децата още не са родили внуците.

# 1 151
  • Мнения: X
И що така анонимно?

Демек могат да те тормозят доживот най-близките? Не стига, че са те създали без да те питат, а като капак да ти вгорчат животеца, от близост, не от друго.

Иначе съм много съгласна с първата част от поста ти. Ама не е лошо обясненията да са пред родата, на нас не дреме изобщо.

# 1 152
  • София
  • Мнения: 24 839
Между порасналите деца и внуците все има един помеждутък от години, в които потенциалните баби и дядовци живеят свободни. В един момент вече се появяват внуците реалните баби и дядовци им се радват и ги гледат, помагат. Въпросният синдром на празното гнездо е проблем след излизането на децата от гнездото и не се замества от внуците, защото често децата още не са родили внуците.
Я, има, я няма!
На днешно време, когато се раждат деца с разлика от 10-15 и повече години, трудно става.
Разликата между сина ми и внука ми е 9 години.
Ако съм искала трето дете, съм щяла да го родя, а не да ставам мама на внука.
Което не значи, че не го обичам.

# 1 153
  • София
  • Мнения: 19 253
Засега нямам изгледи за внуци, но какво ще ми попречи толкова да го гледам, ако се наложи? Само да не попадна на претенциозен зет...

Уиш, и аз вървя по твоите стъпки, но 13-годишно дете не е реална причина за негледане на внуци. "Детето" може дори да помогне в нещо, ако се наложи...
Иначе знам мантрата, че децата са на родителите. Но ако помогнат баби, току виж родителите се навият и за още 1-2 деца.

# 1 154
  • Мнения: 200
За съжаление хората не разбират, че с подобни изказвания, подканвания и прочее изказвания внасят невъобразимо много напрежение. Всеки човек сам преценя дали изобщо и кога е готов за който и да е аспект от живота си. Така е и редно да бъде.

Общи условия

Активация на акаунт