Утрогестан

  • 1 898
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте! Бременна съм в 9г.с.+3дни. От 15 дни пия утрогестан, ще го пия още толкова, по препоръка на АГ.
Обаче на моменти страшно много ми се вие свят.. може ли от него да е? Четох в листовката, че това е един от страничните ефекти. Другото което е, много бързо започнах да наддавам килограми 🤔 Също, мисля, че се дължи на хапчетата.
С първата бременност не съм пила подобни хормонални хапчета, дайте мнение? Simple Smile
Само да кажа, че ми ги изписа без видима причина ... каза, че всичко е наред, няма място място за притеснение, просто да ги пия да се случват по-добре нещата 🤔👼

# 1
  • Мнения: 2 883
Да, и на мен ми влияеха по същия начин. Аз ги пиех до 15г.с, а след 22 само ги слагах вагинално.
При мен имаше причина за приема, но като гледам/чета доста АГ-та ги предписват превантивно.

# 2
  • София
  • Мнения: 861
И на мен ми се виеше свят от него при перорална употреба. Чест страничен ефект е. Премини към вагинална употреба и ще си спестиш ефекта.

# 3
  • Мнения: 404
Здравейте! Бременна съм в 9г.с.+3дни. От 15 дни пия утрогестан, ще го пия още толкова, по препоръка на АГ.
Обаче на моменти страшно много ми се вие свят.. може ли от него да е? Четох в листовката, че това е един от страничните ефекти. Другото което е, много бързо започнах да наддавам килограми 🤔 Също, мисля, че се дължи на хапчетата.
С първата бременност не съм пила подобни хормонални хапчета, дайте мнение? Simple Smile
Само да кажа, че ми ги изписа без видима причина ... каза, че всичко е наред, няма място място за притеснение, просто да ги пия да се случват по-добре нещата 🤔👼
И аз като го пиех, ми се въртеше свят, особено, ако съм легнала. Иначе после ги поставях само вагинално и нямах проблеми. За килограмите, не знам. Аз 3 месеца ги ползвах така и не съм забелязала напълняване. Първите път ги пиех 2-3 седмици и също не съм имала проблеми с теглото.

# 4
  • София
  • Мнения: 861
Това с килограмите си е от самата бременност...

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте на всички бъдещи майки! Бих искала да ви попитам когато приемате утрогестан вагинално, какъв е цветът на това, което изтича от него? Притеснявам се тъй като не мога да разбера течението от лекарството ли е или е зацапване. По принцип ми го изписаха тъй като имам жълтеникаво зацапване, но след приема стана по-тъмно сякаш на малки песачинки леко кафяви.. В 5 г. Седмица съм! Ще съм благодарна да споделите при вас как е.

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте, бременна съм в 12 г.с. вчера бях на консултация и изследвания, направиха ми и първия БХС, вечерта преди да си легна започнах да усещам режеща остра болка ниско в дясно..болката продължава и днес обадих се на докторката която ми следи бременността и каза че може да е от всичко и да пия 3х2 утрогестан. Силно съм притеснена, въпреки че до момента бременноста ми е изключително лека и нямам повод за притеснения. На феталната морфология докторката забеляза леко удебеляване на задната стена на матката но след повторно връщане на същия участък нямаше нищо и каза,че може да е била контракция. И сега не знам да се притеснявам ли от тази болка, нормална ли е...

# 7
  • Мнения: 410
Здравейте на всички бъдещи майки! Бих искала да ви попитам когато приемате утрогестан вагинално, какъв е цветът на това, което изтича от него? Притеснявам се тъй като не мога да разбера течението от лекарството ли е или е зацапване. По принцип ми го изписаха тъй като имам жълтеникаво зацапване, но след приема стана по-тъмно сякаш на малки песачинки леко кафяви.. В 5 г. Седмица съм! Ще съм благодарна да споделите при вас как е.
Момичета, споделете как се развива при вас историята с утрогестана. Аз имах леко кафяво зацапване и доктора ми предписа утрогестан онзи ден (аз съм 10+5). Беше поспряло и после започна пак, и се чудя възможно ли е да е от него?
Вие спряхте ли го вече и кога?

# 8
  • Мнения: 140
Здравейте на всички бъдещи майки! Бих искала да ви попитам когато приемате утрогестан вагинално, какъв е цветът на това, което изтича от него? Притеснявам се тъй като не мога да разбера течението от лекарството ли е или е зацапване. По принцип ми го изписаха тъй като имам жълтеникаво зацапване, но след приема стана по-тъмно сякаш на малки песачинки леко кафяви.. В 5 г. Седмица съм! Ще съм благодарна да споделите при вас как е.
Момичета, споделете как се развива при вас историята с утрогестана. Аз имах леко кафяво зацапване и доктора ми предписа утрогестан онзи ден (аз съм 10+5). Беше поспряло и после започна пак, и се чудя възможно ли е да е от него?
Вие спряхте ли го вече и кога?

Аз още от 6г.с. имах зацапване, което се повлия от прием на утрогестан 3х2, в последствие се получи още едно зацапване и прибавихме 2х1 дуфастон, като него го пиех някъде около 10 дена и след това останах само на утрогестана. С течение на времето моя АГ ми намаляше на всяка ЖК дозата и сега пия по 1 хапче на ден, като очаквам този месец да го спра най-вероятно. В 27г.с. съм.

# 9
  • Мнения: 421
Здравейте! Не знам дали ми е за тук въпроса,предварително се извинявам. Бях забременяла с ин витро в Турция. От там слагах вагинално лутинус до към 5,6 седмица когато ми свърши лутинуса и ми предписаха тук Утрогестан. Слеф приема на на това лекарстви 3×2 на ден започнах да се чуствам ужасно. Депресирана,ревяща,замаена,без никакъв апетит и спяща. Въпреки това завърши с мисед аборт. Та въпроса ми е ина ли някой,който се е чуствал така. Ще правая нов трансфер и се страхувам да не се чуставам пак така и ако е от утрогестана щв се запася с повече кутии лутинус.

# 10
  • Мнения: 140
Здравейте! Не знам дали ми е за тук въпроса,предварително се извинявам. Бях забременяла с ин витро в Турция. От там слагах вагинално лутинус до към 5,6 седмица когато ми свърши лутинуса и ми предписаха тук Утрогестан. Слеф приема на на това лекарстви 3×2 на ден започнах да се чуствам ужасно. Депресирана,ревяща,замаена,без никакъв апетит и спяща. Въпреки това завърши с мисед аборт. Та въпроса ми е ина ли някой,който се е чуствал така. Ще правая нов трансфер и се страхувам да не се чуставам пак така и ако е от утрогестана щв се запася с повече кутии лутинус.

Аз лично до ден днешен пия Утрогестан, но в съвсем намалена доза - 1 таблетка дневно, но си спомням в началото, когато ги пиех 3х2, че адски много ми се спеше, виеше ми се свят, чувствах се много изморена. Не знам дали е било от лекарството или от самата бременност, но си мисля, че до мисед не се е стигнало при теб от утрогестана..

# 11
  • Мнения: 410
На мен докторът ми изписа Утрогестан вагинално до 12та седмица, за да се избегнат страничните ефекти като още гадене и замаяност. Може да попитате и вашите доктори дали така го препоръчват и на вас.

# 12
  • Мнения: 421
Здравейте! Не знам дали ми е за тук въпроса,предварително се извинявам. Бях забременяла с ин витро в Турция. От там слагах вагинално лутинус до към 5,6 седмица когато ми свърши лутинуса и ми предписаха тук Утрогестан. Слеф приема на на това лекарстви 3×2 на ден започнах да се чуствам ужасно. Депресирана,ревяща,замаена,без никакъв апетит и спяща. Въпреки това завърши с мисед аборт. Та въпроса ми е ина ли някой,който се е чуствал така. Ще правая нов трансфер и се страхувам да не се чуставам пак така и ако е от утрогестана щв се запася с повече кутии лутинус.

Аз лично до ден днешен пия Утрогестан, но в съвсем намалена доза - 1 таблетка дневно, но си спомням в началото, когато ги пиех 3х2, че адски много ми се спеше, виеше ми се свят, чувствах се много изморена. Не знам дали е било от лекарството или от самата бременност, но си мисля, че до мисед не се е стигнало при теб от утрогестана..
Не,не се е стигнало от утрогестана. Просто се стугна до аборт и не знам дали е от него,защото като спрях да го пия и ми мина.

# 13
  • Мнения: 404
Аз, когато пиех Утрогестан се чувствах така зле. Втория трансфер го слагах вагинално и не съм имала проблеми.

# 14
  • Мнения: 421
Аз, когато пиех Утрогестан се чувствах така зле. Втория трансфер го слагах вагинално и не съм имала проблеми.
И аз го слагах вагинално и въпреки това оак се чуствах така,след това го приемах през устата,след каъо прокървих.

Общи условия

Активация на акаунт