Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 640
  • 800
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 259
Моята е смесена към мазна.
Сега ползвам на Beauty Blender Bounce, но съм хвърлила око на Dior Undercover да го пробвам.

# 136
  • Мнения: 1 550
A Dior Forever за мазна кожа?

# 137
  • Мнения: 2 259
Undercover пак е от серията Forever.
Иначе само Forever на мен не ми хареса. Свлече ми се при пробата, оксидира.
Трябва си проба.

# 138
  • Мнения: 1 424
Хм... значи няма много-много съ-форумки с мазна кожа. Поне не в тази тема.
Моето наблюдение пък е точно обратното - че мазните кожи са рядкост сред 'инфлуенсърките'. Все са с нормални към сухи. А и не искам те да ми влияят, че повечето и себе си не могат добре да гримират. Stuck Out TongueStuck Out Tongue Closed Eyes
Та питам отново - хубав ФДТ за мазна кожа от по-луксозните?
Моята кожа чак мазна не е била, но когато беше смесена ползвах Estee Lauder Double Wear и Double Wear Nude, Dior Forever също. Според мен с каквато и кожа да си е много важно каква основа ще положиш отдолу било то праймър или крем.  А кожата ти откровено мазна ли е или дехидратирана? Ако е дехидратирана, обърни внимание на бялата козметика, която ползваш. И в двата случая според мен се замисли и за някаква фиксираща пудра като вариант. Отивай в дъглас и/или Сефора и пробвай до безкрай, докато намериш твоя. Искай отливки,мостри и се мацай вкъщи, докато не се харесаш Simple Smile

Аз да кажа за фдт на Chanel Vitalumiere - не знам с какъв тен съм била, когато съм си го купувала /това беше есента/, но днес реших да бъде с него и.. изненадааааа доста ми е тъмен и жълт! Добре че е зима, бленднах си добре врата и излязох с него. Ама много е хубав! Не съм слагала пудра отгоре. Кожата ми е една сочна, хубава, покритието е идеалка, пори почти нямам Blue Heart Според мен си струва пробата, ако някой се интересува.

# 139
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
Хм... значи няма много-много съ-форумки с мазна кожа. Поне не в тази тема.
Та питам отново - хубав ФДТ за мазна кожа от по-луксозните?
Estee lauder Double Wear Foundation
TOO FACED Peach Perfect Comfort Matte Foundation
Urban Decay Stay Naked Foundation
Smashbox Full Coverage 24 Hour Foundation
LANCÔME Teint Idole Ultra 24H Foundation
Dior Backstage Face & Body Foundation
Urban Decay All Nighter Foundation
MAC Studio Fix Fluid Foundation
L'Oreal Infallible Pro Matte Foundation
Maybelline Superstay 24hr Full Coverage Foundation
NARS RADIANT LONGWEAR FOUNDATION

Агент, моля, когато имаш повече време, да ми кажеш как използваш THE SENSUAL SKIN ENHANCER . Какво е покритието му?
Happy, представи си този продукт като хмм концентрат. Концентриран консилър. Покритието е изключително високо и оттам идва реално проблемът - за да изглежда добре се ползва изключително малко количество и трябва да се блендира до съвършенство, което отнема време. За цяло лице пълно покритие нужното количество и колкото малко зърно ориз и поне 4-5-6 мин бледване. Аз предпочитам да го правя с плоска кабуки четка. Но и с бюти блендър става добре, разбира се!

Може да бъде ползван като консилър, като ФДТ, като ББ - в съответната база (най-често си го добавям към сънскрийн или база за грим) се добавя малко продукт и се "разрежда" за да се ползва. Бях си купила пробички за да си определя цвета и въпреки, че след това си купих пълноразмерния продукт още не съм го отворила, защото имам от пробите Grinning
Ето подробни указания как да се ползва SSE (и красиво заснети и ретуширани!)
https://www.beautylish.com/a/vxncy/how-to-use-kevyn-aucoin-sensual-skin-enhancer

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 17:08 от Agent Provocateur

# 140
  • Мнения: 5 023
Вчера в изблик на лудост си купих препоръчания от NiaV Smashbox 15 hour hydrating foundation. Вчера цял следобед го носих по-плътно нанесен, днес по-пестеливо, като за всеки ден. Кожата ми по комбинирана, през зимата по-към нормална. Впечатлена съм! От 09:00 до сега изглежда само леко озарено лицето, без да фиксирам с пудра. Пък и цвят си уцелих.
NiaV Heart благодаря!

# 141
  • Мнения: 23 476
Аз съм с мазна кожа:) ..много мазна...
CD Backstage Face and Body и Loreal Infallible fresh wear 24 h са моите фаворити напоследък..Лъщя в Т зоната след време, но изглеждам озарена  , не мазна.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 464
Agent, точно така си го представях Кевинскота чудо, точно на това се надявах! Точно за мен е!
Може ли линк към продавача, от който поръчваш пробите, ще поръчам и аз, само да доставят до UK.

# 143
  • Мнения: 975
Agent, точно така си го представях Кевинскота чудо, точно на това се надявах! Точно за мен е!
Може ли линк към продавача, от който поръчваш пробите, ще поръчам и аз, само да доставят до UK.

Малко нахлувам в диалога, но нещата ги има в cult beauty и space nk , доста пъти съм попадала на намаления на марката в култ бюти, отделно там си има често намаления по 15-20 процента, доставят и до бг, ако е над 150 паунда с  dhl безплатно, последният път ми пристигнаха нещата на следващият ден, ако е под  сумата, предпочитам да използвам превозвач

# 144
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря! Аз зная от къде да поръчам продуктите. Трябват ми сампъли, за да избера цвят преди да купя пълноразмерния продукт.

# 145
  • Мнения: 975
Да, това за пробите не съм го дочела. 😆 извинявай

# 146
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
Happy - от тук си ги купих аз (по мои спомени имаше и на още 1-2 места, но на по-висока цена!)
https://camerareadycosmetics.com/collections/kevyn-aucoin-makeup … ual-skin-enhancer

Горещо препоръчвам да си вземеш пробичка на SX09 - дори да не се доближава до твоя цвят, защото е едно специфично прасковено, което работи чудесно за цветова корекция на хиперпигментация и сенки под очите.

PS Ако се изкушиш за още сампъли на други ФДТ на марката помни, че не съвпадат цветово линиите (то кой ли си дава изобщо зор да съвпадат, последно съсках по D&G, които имат съвсем различен цвят с едно име при 2 различни ФДТ).
На сайта на марката има описание на цветовете и подтоновете, на сайта на ам. Сефора също, но съм ги хващала в 2 разминавания, може и да не ползват копи-пейст Wink

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 15:24 от Agent Provocateur

# 147
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 847
От къде купувате/поръчвате IT cosmetics illumination cc? Бих искала да си взема цвят medium.

# 148
  • Мнения: 1 424
От къде купувате/поръчвате IT cosmetics illumination cc? Бих искала да си взема цвят medium.
https://www.cultbeauty.co.uk/it-cosmetics-your-skin-but-better-c … ?variant_id=20369

# 149
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
И пак за девойките с мазна кожа или мазна Т зона!

Общи условия

Активация на акаунт