Да се оплачем... 2020

  • 2 033 936
  • 42 098
  •   2
Отговори
# 32 025
  • Мнения: 35 187
Казвала ли съм ви, че първата ми двойка в живота беше по музика?
И моята!
Ама аз не съм музикален инвалид , просто ме мързеше да науча една песен

# 32 026
  • Мнения: 7 690
Да ви развеселя с моето оплакване:

Преди седмици намерих една корейска мацка във Фейсбук, която се снима как готви и яде. Туй то. Не говори, не споделя рецепти, не казва какво използва, защо, колко време се готви или приготвя, нищо. Цялото видео се състои в нейното готвене и ядене, обаче... ей богу, зверски апетит ми отваря. Безотказно. Не заради самата храна, не си падам по корейските бъркочи. Снима със супер чувствителен микрофон и докато готви като почне да се чува едно бълбукане, цвърчене, а после докато яде и  се чува едно дъвчене и примляскване, направо ми действа на подсъзнателно ниво.

Чак си забърках едни спагети с четири сирена от яд. Ама не спирам да я гледам...

# 32 027
  • Мнения: 35 187
Имаш кулинарно ASMR Wink

# 32 028
  • Мнения: 7 690
Направо. Дано само с него си остана 😄

# 32 029
  • Мнения: 1 879
Mößbauer,
Скрит текст:

Вчера получих новия план на часовете, реших да пиша днес след като говоря с училището за да не се пренавивам.  Голямата ми го дава снощи с бележка, че съм съгласна, която трябва да се върне тази сутрин. Сменили и часовете по Етика с Религия (Ислям). Звъннах в Бюрото тази сутрин, първо почна да ми обяснява че няма нищо лошо да учи други религии, после почна че ми бил лош немския и не можела да ме разбере и чак като казах че ще се обърна към директора изведнъж ме разбра и каза че явно е станала грешка и ще бъде оправена... Същата дето ми говореше колко хубаво е човек да знае езици за това да запиша щерката на турски....
И с госпожата на занималнята говорих вчера за менюто, как може да ги хранят с пица, спагети и пилешки хапки???? Каза че винаги мога да я отпиша и да си носи храна. Записах я защото не са позволени "манджи", трябва да е нещо сухо. Исках там да яде готвено, имало и готвено, но се давала храна според желанията на децата. В градината като се предлагаше готвено как го ядяха без протести....
За първи път чувам в часове по религия в Германия да се изучава ислям и то да те натискат да го избереш вместо етика. Това държавно училище ли е? От какъв тип?
В обикновенно училище, в нашия град е единственното начално училище ✌Има избор Религия (Католическа, Евангелистка, Ислям) или Етика, дъщерята съм я записала за Етика защото съм против на 6-7г деца да им се пълнят главите (атеист съм!) Както и да е оправихме го, остава си в Етика 😉

# 32 030
  • France
  • Мнения: 13 150
Странно ми е да има уроци по религии, в смисъл какво казва самата религия. Ако става дума за философския поглед върху нея, нейната история и развитие - да. Но е по подходящо за по големи ученици.

# 32 031
  • Мнения: 8 678
Днес откраднали рецептурната книжка на сверърва ми от една аптека. Направо съм в потрес!

# 32 032
  • Мнения: 7 989
Вита, може някой да я е взел погрешка. Проверявай периодично, защото е много вероятно чак другия месец като дойде време за лекарствата да се усети.

# 32 033
  • Мнения: 7 690
Странно ми е да има уроци по религии, в смисъл какво казва самата религия. Ако става дума за философския поглед върху нея, нейната история и развитие - да. Но е по подходящо за по големи ученици.

Това едно на ръка. Кой и с какво право решава, че учениците трябва да учат баш ислям. Разбирам детето да си го е избрало, доколкото въобще на тази възраст можеш да вземеш правилно решение коя религия ще ти е интересна дори и за повърхностен прочит или родителят да е взел това решение, ама някой друг да го налага, айде мерси.

Ислямът е доста трудна религия, а текстовете в сурите са въпрос на изцяло свободна интерпретация, което си е своебразен капан за някой по-лабилен, търсещ божии слова, в които да облече агресията и глупостта си.

# 32 034
  • France
  • Мнения: 13 150
Ами те и за това в много училища се опитват да преподават ислям. За да прокарат една, как да кажа, републиканска версия в детските глави, преди имамът на местната джамия да се намеси. Но агностикът в мен не харесва това

# 32 035
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не знам, моето от една седмица вечер мъкне голямата Библия и чете, какво разбира никой не знае. Обаче вчера ми зачете на глас - чете хубаво и гладко, а после ме пита - какво е това, какво е онова.Grinning Сега пак се появи с Библията и се изнесе с Кукудрето в спанята, сигурно на нея ще чете. За сега само наблюдавам и разпитвам, защото у дома няма религиозни.
Коранът се опитах едно време 3 пъти да го чета, не успях да стигна до никъде.

Добриии, щеше да ми се обаждаш. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 32 036
  • Мнения: 13 822
Странно ми е да има уроци по религии, в смисъл какво казва самата религия. Ако става дума за философския поглед върху нея, нейната история и развитие - да. Но е по подходящо за по големи ученици.
Това едно на ръка. Кой и с какво право решава, че учениците трябва да учат баш ислям...
Най-вероятно ми се струва учителката да не знае нищо за България, да ни мисли за ислямска държава и го е пратила да учи "родната" си религия.

# 32 037
  • София
  • Мнения: 418
Религиозните теми не бяха ли табу за непълнолетни? Не че в нашето училище няма вероучение курс, но е свободно избираем. Питам че сигурно и на нас ще го натресат че са ми малко истериите

# 32 038
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 586
И в Испания се делят часове между религия и етика. Вече 5 години имам ученици тук, не съм ги пускала на религия.

Не знам за оплакване ли е, но от следващата седмица голямата минава в смесена форма на обучение- една седмица два присъствени дни, следваща- три. Обаче са разделили класовете на групи, което ще рече, че напредъкът по предметите ще е две напред, три назад...

# 32 039
  • Мнения: 8 678

Не знам за оплакване ли е, но от следващата седмица голямата минава в смесена форма на обучение- една седмица два присъствени дни, следваща- три. Обаче са разделили класовете на групи, което ще рече, че напредъкът по предметите ще е две напред, три назад...
Това е кофти, все едно да минаваш от първа във втора смяна по българският вариант и то през седмица. По-добре е да ги викат само когато трябва да бъдат писмено изпитани.

Общи условия

Активация на акаунт