?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 242
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 9 656
Таблетки Сорбифер могат ли да се пият по време на ядене вместо преди?

# 541
  • Мнения: X
За можене, може, но за да се усвои по-лесно желязото трябва да се спазват указанията от листовката. Нали това е целта.
Регистрирам. Това е от листовката.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 22:32 от Анонимен

# 542
  • Мнения: 9 656
Да, но за съжаление като го пих преди ядене ме боля много корема. Сега ме е страх да не стана пак така.

# 543
  • Мнения: X
Редактирах горния пост.

# 544
  • Мнения: 54 420
Таблетки Сорбифер могат ли да се пият по време на ядене вместо преди?

Като бременна пиех Фероградомед и точно по време на хранене ми казаха, за избягване на запек, който е страничен ефект на железните препарати.

# 545
  • Мнения: 9 656
Благодаря ви Simple Smile ще го приемам с храна като избягвам млечни, дано се усвои желязото..

# 546
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Бях сложила на детето марличка и залепила с лейкопласт върху една рана. Дръпнах да я сваля и сега там където е бил лейкопласта е силно зачервено. Сега прочетох за алергия към лейкопласта, явно има такава. Какво да направя/ мажа? Мога ли да се справя в домашни условия или да я водя на лекар?

# 547
  • Мнения: X
Почистете със спирт, ако е останало от лепилото на лейкопласта. Оставете го да диша, може да  напудрите със сулфатиацол. Друг път използвайте хипоалергична лепенка. Ако е дълбока раната и мислите, че няма да зарастне така, заведете детето на лекар.

# 548
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Не, беше една пъпка...това беше последно, реших че я свалям и повече няма да слагам. Как 5 дни слагам едно и също и точно последната и то когато я махам!
Този сулфатиацол чета, че е за рани. Търся нещо за алергичната реакция от лепенката.

# 549
  • Мнения: X
Бях сложила на детето марличка и залепила с лейкопласт върху една рана.
Не, беше една пъпка...това беше последно,
Принципно върху пъпка не се поставя лепенка. Намажете тогава с Фенистил гел. Лепенката е навредила повече, отколкото е помогнала. Оставете да диша.

# 550
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Не знам защо акцента падна върху това защо е сложена лепенката. Питането ми беше друго. Но за да е ясно- трябваше да я мажа с ихтиол, няма как да не сложа нищо отгоре.

# 551
  • Мнения: 500
За пъпки, тези без връхчета, които стоят като подутина - фенистил гел върши чудеса. Иначе аз редовно се мажа с паста за зъби като усетя , че е тръгнало да избива нещо.

# 552
  • Мнения: X
Защото не сте формулирали въпроса ясно. Първо питате за рана, отговорих за рана. След това не било точно рана, било пъпка. Абстрахирайте се от отговора ми, но следващия път използвайте хипоалергична лепенка. Намажете с Фенистил гел и оставете да диша. Обривът ще се повлияе, почистете със спирт, ако има остатък от старата лепенка.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 00:24 от Анонимен

# 553
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Не е алергична реакция. Кожата е раздразнена. Подобен ефект има и при възрастни .
При алергична реакция става силен отток . Дамите са прави, че дори и с рана, кожата трябва да диша.

# 554
  • Мнения: 3 788
Някой знае ли дали се плаща изследването за TSH хормон с направление и какви са условията за взимане на кръв-гладно,жадно,колкото време от последно хранене?

Общи условия

Активация на акаунт