?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 487 507
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 485
  • София
  • Мнения: 5 970
За подарък за кръщенето предлагам хубава детска енциклопедия или класически приказки. Сега има много хубави луксозни издания с твърди корици.

# 1 486
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 834
Жълто цвете,, благодаря за идеята за книги!
Това са първите подаръци от рождението на нашите внуци, които и до момента продължават да получават.
Обичам книги и ще се радвам и те да ги обичат. Радвам се, че големият ми внук (5 г.)  поне прояви интерес към приказката "Житената питка" и досега я разказва. Детски енциклопедии имам повече от 20 и са много интересни, но интересът към тях е краткотраен.
За съжаление явно е проблем на поколението - телефони, таблети, онлайн игри. Няма как да се избяга от действителността.

# 1 487
  • Мнения: 1 908
Не че е по темата, но моят син е на 5 и никога не е играл на таблет или онлайн игри, а енциклопедии обожава. Нищо му няма на поколението.

# 1 488
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
рецептите имат ли срок на "годност"?
Flushed изписаха ми лекарство, опитах се да мина без него, но май няма да стане. мога ли да си го купя с рецепта от преди няколко месеца?
не е изпълнявана.

# 1 489
  • Мнения: 39 452
Не. Имам рецепта за синтром отпреди 7 години. Все още с нея си го взимам.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 23:36 от sigma

# 1 490
  • София
  • Мнения: 3 789
рецептите имат ли срок на "годност"?
Flushed изписаха ми лекарство, опитах се да мина без него, но май няма да стане. мога ли да си го купя с рецепта от преди няколко месеца?
не е изпълнявана.

Някои имат. За едните ми лекарства изрично  отдолу е написано "безсрочна", имах друга преди това "еднократно". Но повечето нямат, а и в аптеката не гледат много-много, особено ако е някакво масово лекарство

# 1 491
  • Мнения: 10 412
Има много аптеки, в които изобщо не искат рецепта. Аз също карам с един бета блокер от няколко години, изобщо не знам къде е рецептата. Няма да я подновявам през месец

# 1 492
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273
Аз питах за подарък на момиче за кръщене но понеже ще бъде и рожден ден поръчах класически настолни игри не се сърди човече, табла и шах дървено в кутия - дано да го ползва просто не разбирам от детски игри и реших да заложа на класиката мислех таблет ама май са и купили и ще се повторя Simple Smile Благодаря за всички мнения - наистина на бижута детето нямаше да се зарадва, а дрехи няма да уцеля размера Simple Smile

# 1 493
  • софия
  • Мнения: 25 604
Аз пък не знаех, че е задължение на кръстницата да подари кръстче.
Нашата не е подарила, нито пък аз, но явно това е нещо ново.
Ново, ново, колко да е ново? Кръстена съм седемдесетте години на 20 век и имам кръстче от кръсницата.

# 1 494
  • Мнения: 35 143
Да, и а знам за това с кръстчето. Кръстницата на синът ми му подари гривна с гравирано неговото име. Аз на моята кръщелница подарих кръстче

# 1 495
  • Мнения: 54 613
Не споря.
Ние сме кръщавали децата на сестра ми и моето в тесен семеен кръг и не го знаем това правило.
Другият ритуал, с погачата на 40 ден също не сме го правили и от тук го научих.

# 1 496
  • софия
  • Мнения: 25 604
Личното незнание, което всеки има по определени въпроси, не отхвърля наличието на определени традиции и тяхната символика.
Когато съм кръщавана, предвид времето, ритуалът се е провеждал в крайно ограничен кръг.
Кръщенето на моето дете също беше в тесен семеен кръг, защото това е нещо лично. За мен, кръщенето не е повод да събера 50 човека на хапка и пийка, а ритуал, с който споделям и показвам, че спазваме и ще възпитавам детето си в определени ценности. Радвам се, че и кръстницата му има това разбиране и е прекрасна негова духовна майка.

За съжаление, при направените изключвания, не мога да помогна с предложение за подарък Simple Smile Не може дрехи, играчки, накит, книга, то не остана. Останаха пари, но за мен това е много неличен жест и не харесвам да подарявам пари. В крайна сметка, може и това - сложени в красива, хенд мейд тематична картичка с датата, която може би родителите ще запазят като спомен.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 08:28 от zvаnchе

# 1 497
  • Мнения: 18 602
Да, кръстницата подарява кръстче.
Ако останалите подаряват бижута, добре е да имат предвид, че докато дойде време детето да ги носи, ще са се променили модите. Да сте виждали скоро някоя 20-30 годишна да носи главата на Нефертити от руско злато, толкова модерна през 80-те и 90-те Grinning
Затова, когато подарявам бижута, казвам на майката да си ги носи. А най-добре ми се струва монета инвестиционно злато.

# 1 498
  • Мнения: 36 633
Моите кръстници не ми дадоха кръстче - аз бях на 7, когато ме кръстиха, така че помня (а и да не помня - абсолютно всички сребърни и златни дрънкулки, които са ми подарявани, се пазят и знам кое от къде е).
Но, от друга страна, родителите ми май са кръстници на тяхното дете (също е кръстен като по-голям) и те също не му подариха златно кръстче. Не е нарочно - никой от нас не е знаел за този обичай.

# 1 499
  • Мнения: 4 144
Не че е по темата, но моят син е на 5 и никога не е играл на таблет или онлайн игри, а енциклопедии обожава. Нищо му няма на поколението.
Чакай да стане на 12-13 , тогава ще разбереш колко е различно тяхното поколение от нашето

Общи условия

Активация на акаунт