Отговори
# 180
  • Мнения: X
И аз щях да си изям боя веднъж, като стой та гледай. И то за няма нищо..
Имам лошия навик, докато се возя, да зяпам съсредоточено в чуждите коли. Та чакаме си с ММ веднъж на Цар Борис III на един светофар, аз си се зяпам с пича от другата кола, тоя като излезна от колата, като почна да ме псува, отвори ми вратата даже, щеше да ме изкара от нашата кола 😀 Страшен екшън, ММ излезна и той, та щяха да се сбият. От тогава се съобразявам и не гледам така в чуждите коли, че съм виждала и интересни гледки като
Скрит текст:
онаниращ мъж посред бял ден, докато шофира и сменява предавки
Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 10 582
От както видях един да шмърка, докто чакаше на червено, нито се опитвам да дисциплинирам, нито нищо. Бърза покрай мен, кара със 100 на Сливница - да прави квото иска, пускам всички... Кой ги знае колко са безсмъртни на пътя.

Аз си създадох навик да си заключвам колата винаги още с качването. Има прекалено много луди и лоши навън.

# 182
  • Мнения: 10 377
Аз също веднага заключвам. Най-малкото, че си държа чантата на седалката до мен. Колко му е някой да отвори вратата и да я грабне, а аз стоя вързана като идиот в работеща кола.

# 183
  • София
  • Мнения: 1 583
За дамската чанта съм съгласна, преди имах навик да заключвам само отдясно, но аз самата да се заключвам в колата и тн няма как да стане. Ако е писано да се обесиш, няма да се удавиш. Да, факт, не се знае на кого ще попаднеш, рискът си е мой. Но няма как да стане да се заключвам по колите. Това, което разказвате са единични случаи.

А, само да добавя. Fuckforlife, никой не раздава права на пътя или там както го нарече. Става дума за това, че когато аз карам по правилата и в съм в ограничението и се движа по 4 лентов булевард в София, няма как да стане някой да ми се лепи и да ми присветка. Това е същото като да карам по Сливница и някой да ми светка в града. Откъде накъде? Тези бързащите и спешните вече ги обсъдихме. Тарикатите, които ми светкат обикновено са много модерни мерцедеси, лексуси или големи страшни джипове. Който бърза, да ме заобикаля, има още три ленти за направо, ще карам, където преценя, може пък на следващия светофар да съм за наляво и затова да държа крайно ляво, ти откъде знаеш?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 03:34 от Петенце

# 184
  • Мнения: 29 341
Здравейте,
бях останала с впечатление, че от 2020 г. ще има дневна винетка...?!? Сега им гледах сайта, само уикенд има... Бъркам ли нещо..?

# 185
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Това измислих, за да подобря вътрешния дизайн на бмв-то и за предпазване от камшичен удар. Simple Smile Възглавничка за врата от мемори пяна от Jysk.

# 186
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Здравейте,
бях останала с впечатление, че от 2020 г. ще има дневна винетка...?!? Сега им гледах сайта, само уикенд има... Бъркам ли нещо..?

Няма дневна -
 за леки коли до 3500 кг. и 8 места с водача винетките и 2020 г. са -

Уикенд винетка - Важи само от петък 12.00 часа на обяд до неделя 23.59 часа полунощ  - 10 лева
Седмична  7 календарни дни  - 15 лева
Месечна 30/31 дни - 30 лева
Три месечна  90 календарни дни -   59 лева
Годишна - 365 дни -  97 лева

# 187
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Това измислих, за да подобря вътрешния дизайн на бмв-то и за предпазване от камшичен удар. Simple Smile Възглавничка за врата от мемори пяна от Jysk.


https://jysk.bg/spalnya/vzglavnici/razlichni-vzglavnici/plus/vzg … r-kvanne-13x25x11
Това ли е модела,че не виждам да има ластик?
Удобно ли ти е като караш?

# 188
  • Мнения: 104
Петенце ще се  включа и аз. Как очакваш с твоето агресивно поведение да не предизвикваш същото на пътя? Но после другите виновни. Нещата са широкообхватни.
" няма как да стане някой да ми се лепи и да ми присветка"-  ето я агресията.
Разбирам, караш по "правилата" и в града всеки може да кара в която и да е удобна му лента. Но и всеки трябва да се съобразява с това, да не създава пречка на движението, пък и някъде се говори да се кара в дясно, пък се говори как има и бързи и бавни ленти. Ей тези неща може да ги коментираме, разбираме, и да спорим без край. Това което правя аз на 3 лентов път в посока в града и карам "по правилата" е да избирам средна лента, така давам възможност на бързите да си карат в ляво, а в дясно давам възможност на другите да си се включват, изключват, да ме подминават колкото си искам. Така си карам с усмивка, без напрежение, не ми святкат, не ми се лепят, не ми пречат, аз не преча. Не разчитам на другите да са толерантни, а аз го правя, и така печеля 2 неща- аз съм доволен като не ме напрягат, другите са доволни, че не ги напрягам.  Оу, да добавя, аз съм от идиотите, които присветкват, лепят се, правят и други неща "извън правилата". Аз си знам възможностите, тези на автомобила, и до голяма степен знам и тези на настилката, не че има голямо значение. Помисли върху моята гледна точка. Все пак аз, ти, той, тя, то, ние, вие, те... не сме компетентен орган, който раздава правосъдие, има си добри и основателни причини за това. И на всичкото отгоре никой не ни е длъжен (чак не мога да вярвам).
За клаксона на светофара тук съм съгласен, че си напълно права. Аз все пак гледам на огледалото и според скоростта може и аз да мина на жълто, с цел да не ме боднат отзад. Аз спирачки и гуми имам, ама онзи отзад ако е с гуми от кауфланд и накладки от "джъмбо" дали ще спре? Изключително рядко минавам на жълто, просто си казвам.

# 189
  • Мнения: 3 732
За мен и Патенце, и Битмад са прави, но всеки за себе си.
Ботевградско е второ Цариградско - широко, с много ленти, почти без пешеходци. Някак те увлича да не караш с 50 км, а 70.
Битмад е много прав за средната лента. Така карам по Тодор Александров или Царица Йоана. Който бърза, да ме изпреварва, дали от ляво или дясно, все тая. Но и аз бързам бавно. Нямам нерви да карам в най - крайната дясна лента. Кой ще завива надясно, понякога без мигач, къде има паркирали коли.
И аз си познавам колата, и аз се дразня на припряни нервни бързаци, мразя и каращите едва едва.
Истината е по средата и се нарича толерантност на пътя.

# 190
  • Мнения: X
Миналия ден минавам Шипка по тъмно. Познавам прохода и мога да си позволя по-висока скорост. Естествено изпреварвам застигнаните коли.
На билото застигнах един, джип чийто шофьор не ми дава да го изпреваря. На завоите почти спира, а където имам възможност да го изпреваря застава по средата на двете ленти и ускорява. На два завоя почти спря.
Не знам каква беше целта на мероприятието, но се сетих за Петя.
Явно и той е решил да внася ред по пътищата.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 583
Bitmad, знаеш ли, съгласна съм с нещата, които казваш. Истината е, че аз съм от шофьорите, които са супер търпеливи и спокойни на пътя, нещо много нетърпимо трябва да се случи, за да извадя реакция подобна на тази от онзи ден (после като се замислих какво стана и се успокоих, даже си се чудих с кой акъл слязох, не знаеш кой е отсреща, може и пистолет да носи на кръста). Но само аз ли съм единствената, която смята, че е супер неправилно в града да присветкаш, за да минеш? Извънгрсдско ок, магистрала ок (въпреки че и тук бих поспорила в някои случаи), но в града да ми светкат бързаците, за да минат и на светофара след 20 секунди да се видим всички заедно отново, освен, че е малоумно, ами и е в разрез с всички правила. Да, няма правило, което да го забранява само по себе си, можеш да присветкаш за всичко с различни цели. Но тази коректно не мога и няма да я толерирам (говоря за Града, през цялото време, че някои колеги не са ме разбрали, но пък е хубаво, че се сещат за мен).

Дидоян, жалко. Грешно си ме разбрал. Аз говоря за шофиране в града, ти ми говориш за билото на Шипка и извънградски условия, което е в пъти по-различно от града..... Както и да е де, повече не искам да навлизам в подробности, защото е дълга и широка и не сме на едно мнение пък и не ме разбирате. Може и аз да се изразявам неправилно, знам ли вече. Успешен петъчен ден на всички! Тръгвам пак рано рано с кокошките да мога да направя един спорт преди работа Sunglasses



Нарочно ви го прикачвам това, мисля, че е много подходящо за темата. Аз, ако на въпросния булевард, за който говорим през цялото време, карам със 70-75 като ограничението е 70, тия присветкащите с колко ли карат? Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 06:39 от Петенце

# 192
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795

https://jysk.bg/spalnya/vzglavnici/razlichni-vzglavnici/plus/vzg … r-kvanne-13x25x11
Това ли е модела,че не виждам да има ластик?
Удобно ли ти е като караш?
Прилича, аз я купих преди около година. Може би има ластик, но да не се вижда. Струваше нещо такова, около 12-13 лева.
Малко ми подпира врата, но понеже е мека, не те натиска, не пречи. Мисля, че трябва да помогне, ако не дай си Боже има някакво рязко спиране или нещо такова.

# 193
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Аз пък все си мисля, че дизайнерите на една кола щяха да се погрижат да има такава възглавница, ако беше необходима. Сигурни ли сте, че не дай си Боже при удар, ще е ОК да я има?

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 07:11 от НеПоКоРнА

# 194
  • София
  • Мнения: 1 583
И аз имам такава, от мемори пяна. Недай си боже при удар се съмнявам, че ще помогне. Това е чисто и просто за удобство, не предпазва нищо. И то по-скоро за удобство на дълъг път.

Общи условия

Активация на акаунт