Отговори
# 945
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Waze предупреждава за постоянни камери или ако някой отбележи, че има поставена някъде.
Един път реших да я ползвам и така ме обърка, че веднага я изтрих.

# 946
  • Мнения: 107
Хора, помощ!

Някой паркирал ли е в този подземен паркинг на стадион Васил Левски? (буферен, Park and Ride)

И как, под ягодите?

Значи в събота реших да карам до София и да паркирам там, защото имах работа на Попа. Обаче навигацията ме откара спокойно през булевард България, до една точка на Драган Цанков, където заяви - Стигнахте до вашата дестинация - а аз съм на средата на пътя, стадиона ми е ОТЛЯВО, двойна непрекъсната линия, някаква отсечка там вляво имаше, но как да се метна в насрещния трафик за да се шмугна там?

Продължих напред и паркирах на късмет в зелена зона на улица Елин Пелин, но продължавам да се чудя как да стигна до този паркинг?

Има ли някой който го е ползвал?

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 11:41 от зимна_мама

# 947
  • Мнения: 9 655
Не мога да помогна, даже сега разбирам, че има подземен паркинг. Аз само на надземния съм паркирала.

# 948
  • Мнения: 107
Не мога да помогна, даже сега разбирам, че има подземен паркинг. Аз само на надземния съм паркирала.

Лошо няма, и надземния ще ми помогне, може и да има места, до него как се стига? Пак през Драган Цанков ли? или по Евлоги и Христо Георгиев?

# 949
  • Мнения: 9 655
От Евлоги и Христо Георгиеви се влиза. Не знам от коя посока идваш. Ако си в посока към Орлов Мост, след кръстовището с Драган Цанков продължаваш малко направо, караш си в дясна лента и след спирката на градския транспорт почваш да се оглеждаш за бариерата. Виж го на Гугъл Стрийт Вю. Сега се сетих, че ти говориш за буферния паркинг на метростанцията, ама нямам идея как се влиза там.

Само да се допълня - ако си по Драган Цанков и искаш да минеш отсреща най-лесно е като продължиш нагоре, ще стигнеш до едно кръгово, близо е. Завърти се по него и после можеш да търсиш отбивката за буферния паркинг.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 11:57 от moonriver

# 950
  • Мнения: 107
Да, току що открих и кръговото, мисля че това ще ми е начина, около 1км във всяка посока е, но поне ще стигна до където искам.


От Евлоги и Христо Георгиеви се влиза. Не знам от коя посока идваш. Ако си в посока към Орлов Мост, след кръстовището с Драган Цанков продължаваш малко направо, караш си в дясна лента и след спирката на градския транспорт почваш да се оглеждаш за бариерата. Виж го на Гугъл Стрийт Вю. Сега се сетих, че ти говориш за буферния паркинг на метростанцията, ама нямам идея как се влиза там.

Само да се допълня - ако си по Драган Цанков и искаш да минеш отсреща най-лесно е като продължиш нагоре, ще стигнеш до едно кръгово, близо е. Завърти се по него и после можеш да търсиш отбивката за буферния паркинг.

# 951
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз съм паркирала в подземния, но слизам от ТВ кулата и тогава ми е отдясно. В обратната посока подминаваш входа към паркинга и малко след това има разрешен ляв завой към една алея към парка (май води към някакъв служебен паркинг). Завиваш към нея и там обръщаш и се връщаш на пътя.  Друг вариант да не ходиш чак до кръговото е да завиеш по ул. Митрополит Видински (на светофара) вдясно, там някъде да обърнеш и да се върнеш на Драган Цанков.
Самият подземен паркинг е малко странно организиран. Будката за плащане е някъде в средата на тунела между входа и първото подземно ниво. Асансьорът за качване в парка е до самите паркоместа и излиза на съвсем друго място на повърхността. За да си платиш е най-добре да влезеш откъм входа за колите, да повървиш по тунела, което не е много приятно, защото няма тротоар, а завоят е много остър. После отиваш да си вземеш колата. Ако си на по-долните нива или трамбоваш по тунела или от -1 ниво хващаш асансьора. Много е тъпо. Даже съм питала на будката защо са там, а не горе в къщичката на асансьорите (тя е доста по-близо и до станцията на метрото). Заварено положение било. Още по-тъпо е, ако решиш да слезеш с асансьора да си вземеш колата и с нея по тунела, та до будката. Колата я оставяш на якия баир и острия завой, слизаш и пресичаш насрещното платно, за да идеш до будката да си платиш или чекираш билет от метрото.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 13:24 от mlv

# 952
  • Мнения: 3 608
Ми то и около Попа можете да спрете навсякъде е зони за паркиране има и частни паркинги.На стадиона е абсурд да си намерите свободно място на 100%

# 953
  • София
  • Мнения: 8 561
Как се надявам някой ден да се сдобием с камери за средна скорост по пътищата... Да видя разни познати как си хвърлят радар детекторите и как КАТ спират да се крият в храстите... Мечти Simple Smile

# 954
  • София
  • Мнения: 4 548
Ми то и около Попа можете да спрете навсякъде е зони за паркиране има и частни паркинги.На стадиона е абсурд да си намерите свободно място на 100%
Външният паркинг (където е ски пазарът през уикендите) е полупразен. Там си се плаща на час. Май беше по левче. На едно такова никакво място е и ако имаш работа по центъра, трябва да платиш поне 2-3 часа. Този към метрото има преференции за безплатно ползване от возещите се на метро и се запълва.

# 955
  • Мнения: X
Как се надявам някой ден да се сдобием с камери за средна скорост по пътищата... Да видя разни познати как си хвърлят радар детекторите и как КАТ спират да се крият в храстите... Мечти Simple Smile
Не помага. Освен ако не са през 5 км.
Тракия Хемус са 93 км. Ако ми засичат средна скорост на това разстояние е малко безсмислено. На магистрала - Да.

# 956
  • Мнения: 3 732
Да, на мястото от снимката обърнах. Значи не съм в нарушение?

И аз с въпроси:
Откъде е входа за паркинга на Лидл Сточна гара?
Всички ли подземни паркинги са забранени за коли с АГУ?


На любимия ми тунел - ускорител за елементарни частици- Люлинския са сменили маркировката. Крайно време беше! Вече са две ленти за завой към него ако правиш ляв завой идвайки от Орион.

# 957
  • София
  • Мнения: 4 548
Зуки, буферният на стадиона на -1 ниво има две отделни помещения - едното е за коли с газова. Има си надпис над вратата. На долните нива не съм слизала, но едва ли има и там.

# 958
  • Мнения: 1 466
Да, на мястото от снимката обърнах. Значи не съм в нарушение?
Цитат
Чл. 63. (1) Надлъжната пътна маркировка се използва за очертаване на пътните ленти, на които е разделено платното за движение, и за очертаване на неговата граница.
(2) Надлъжната пътна маркировка има следните изображения, наименования и значения:

1. "Единична непрекъсната линия" - М1. На пътните превозни средства е забранено да я застъпват и пресичат. С единична непрекъсната линия се очертава и пътна лента, предназначена за движение на превозни средства от редовните линии за обществен превоз на пътници "ВUS" лента. Символът "ВUS" се изписва в началото на лентата и след всяко кръстовище;

# 959
  • Мнения: 3 608


И аз с въпроси:
Откъде е входа за паркинга на Лидл Сточна гара?
Всички ли подземни паркинги са забранени за коли с АГУ?
Паркинга е от кръговото по булеварда има знак за на дясно и буквално влизаш в паркинга.Мисля всички подземни са забранени за автомобили с АГУ.



Общи условия

Активация на акаунт