ЮЛИ 2020 - Тема №3

  • 24 078
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
И с първата Б имах такива болки като цикъл. И сега имах в началото. Питала съм и АГ--та
Обясняват го със разтягането на матката. Познати приятелки са твърдели,че са контракция но не мисля. За мен тези болки не са приятни и пия но шпа и минава.

# 181
  • Мнения: 211
МамаНаПринцеса, забрави масажите.. най близката ми приятелка е масажистка, тя ми обясни, че по време на бременност масаж не се прави, също и докато кърмиш. Лека загряваща разтривка само на болезнените места е позволено, и помага. Аз съм с адски болки в кръста, а 90% от деня съм наведена като се занимавам с бебето.. направо ми се плаче, чак към таза отива болката.. ММ вечер много леко ме разтрива с масажно масло и като полежа по гръб се чувствам по добре

Защо да са забрянени масажите? Аз ходя от години, всяка седмица по веднъж, нба гръб. Сега лягам настрани и масажът е по-лек. Според моята няма проблем...и не виждам логика да има?

# 182
  • Мнения: 47
Аз пия биозин мама по едно на ден, но АГ каза че ако усетя, че се разболявам или пък някой около мен е болен да го пия 3 по 1.
Иначе аз също съм със сколиоза и от работата имам професионални деформации на гърба и врата и преди си ходех постоянно на масажи, като забременях питах АГ и тя ми каза че първите месеци не е препоръчително, но мисля живот и здраве по нататък да ги подновя, че си имам нужда. Питах си и кинезитерапевта и масажистката ми и двамата твърдят че проблем няма никакъв да се прави масаж на една страна...

# 183
  • Мнения: 2 549
Биозин пия по едно, ако се разболявам по двечки

# 184
  • Мнения: 955
И аз пия Биозин мама по 1. Аз да ви попитам имате ли пробождания ниско? Аз имам по няколко пъти на ден за секунди е, но ме стряска. На прегледа всичко беше ок, но си ме притесняват.

# 185
  • Мнения: 4 945
Аз пия Про Комбо Прега, но ми остава само едно хапче и не знам трябва ли да си ги купувам пак... Тогава бях на частен преглед, като ми ги изписаха, но сега ще се следя при друг и не знам какво да правя.

# 186
  • Мнения: 2 027
Да, естествено, че не говоря да се опъна по корем, а настрани или седнала някак си.

Да, заради тромбофилията ги пускам.

# 187
  • Мнения: 420
И на мен докторката ми предписа витамини Елевит, но прочетох една статия, погледнах и състава - съдържа синтетичен витамин А, който ако се предозира е опасен...та съм в размисли...да ги пия или да взема други?

# 188
  • Мнения: 2 549
Кайлинче, в тия седмици матката расте бързо, така че спорадични опъвания и пробождания са си ок

# 189
  • Мнения: 2 027
На мен ми изписа витамини Прегнакеър макс и каза да взимам допълнително вит.Д и Имунолактан/ин. Само последното няма да пия, защото съм си купила Биозин мама и няма да ги сменям.

# 190
  • Мнения: 211
И на мен докторката ми предписа витамини Елевит, но прочетох една статия, погледнах и състава - съдържа синтетичен витамин А, който ако се предозира е опасен...та съм в размисли...да ги пия или да взема други?


А защо във витамини за бременни ще сложат доза, с която да предозираш? И аз пия тях и ми направи впечатление, че примерно в Прегнакеър всичкое двойно. Аз предпочитам да е по-малко и затова си ги и пия. От както ги пия се чуствам и доста по-здрава.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз ходя на масаж на цяло тяло за бременни. Лежа на една страна и няма проблем! За сега не съм усетила полза с болките в кръста, но комбинирам и с тренировки и се очаква да ми се облекчи този проблем.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 444
Аз чак днес (14+3) започнах да се чувстам частично човек. Почти нямам гадене и имам някакви малки приливи на енергия.
Чакам с нетърпение да се позакрепи така работата, за да тръгна на йога за бременни и да започна да ходя на пътека във фитнеса, че се бях обездвижила тотално. Само на работа и после директно в леглото, като на сън и ми се сливат предните месеци.

Масажистката ми каза до края на 3 месец да не й се явявам, ни след това мога да започна пак да си ходя редовно, само че легнала настрани. Даже ей сега мисля да й се обадя да си запазя час, че обикновено е 2 седмици напред заета.

# 193
  • Мнения: 211
И аз пия Елевит от началото на бременноста!
Момичета вие усещате ли бебчо?Аз съм в 15гс и от няколко дни усещам по нещо,но не съм сигурна дали не си внушавам!Все си мислех че с втора бременност ще го усетя(по явно) по рано.
Вечер понякога че приболва леко корема,долу ниско,но всичко е поносимо

# 194
  • Мнения: 2 027
И аз пия Елевит от началото на бременноста!
Момичета вие усещате ли бебчо?Аз съм в 15гс и от няколко дни усещам по нещо,но не съм сигурна дали не си внушавам!Все си мислех че с втора бременност ще го усетя(по явно) по рано.
Вечер понякога че приболва леко корема,долу ниско,но всичко е поносимо
Бях ви писала, че я усещам от 13+3. Сега съм 16 седмица и зачестяват усещанията.

Общи условия

Активация на акаунт