Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 258
  • 757
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 20 165
Така е Реге, като гледам, без глад няма резултат. В същото време и без храна не става, защото си стопяваш мускулите и става още по-зле, аз така си прецаках гръбнака. Сега трябва да изграждам мускули, но нещо много трудно ми се получава.

# 376
  • Мнения: 1 543
Леми аз се качих на кантара преди две седмици и установих че съм със седем кг над това с което съм се примирила в момента. От ужас реших  да изкарам една седмица само на чай и литър портокалово смути на ден . Резултатът беше минус четири кг. В момента в който се върнах към еднократното си хранене на ден си  върнах свалените кг. Много сложно става с отслабването в тази възраст като цяло.

Ужасът не е добър съветник Blush
В нашата възраст метаболизмът е доста по-бавен. Най-добрият начин да го стимулираме е с редовни физически упражнения и по-често хранене - малки порции, но редовно. Другото е постоянство. По този начин проблемът с килограмите се овладява наистина трайно.

# 377
  • Мнения: 144
Здравейте,да припомня за себе си.на 51г. поради обилните кръвотечения съм на Дуфастон,чийто прием комбинирах с билки-турта и овчарска торбичка - 5 месеца вече.Последен цикъл на 02,01,2020 изключително оскъден и вече 20 дена закъснение,след последното хапче. Сега се чудя...да започвам ли пак Дуфастон /от днес трябва/,да чакам ли..колко..на лекар ли?

# 378
  • Мнения: 39 317
Едва ли ще помогна, но от какво са тези обилни кръвотечения на 51 години?

# 379
  • Мнения: 10 257
Това да нямате апетит хич не си го пожелавайте. От няколко години съм с някакъв проблем, който никой не може да установи. Гади ми се постоянно. И направо си заживях с този ад бих го нарекла.

Иначе се храня 5-6 пъти на ден. И преди съм казвала, основните ми хранения съдържат: една чиния разделена на три мислено - половината протеин, другата половина разделена на две за салата и въглехидрат. Междинките са ми чист протеин. И тренировки 4 пъти седмично, включващи 30 мин кардио на края.

# 380
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И защо ще тренираш, като не ти се яде?

# 381
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Аз съм като ламя. Тренирам  редовно от години,имам и периоди без никакъв спорт,но месец-два да съм прекъсвала най-много и после пак .Е,определено не  са ми тежки тренировките много,но не е и като да не правя нищо.Обаче с този апетит  да се скъсам от спорт-все тая ! Ставам все по-тежка и по-пълна и по-лошото-мазнини  си трупам... Наясно съм какво трябва да ям ,как трябва да тренирам и т.н..Но всичките ми "знания"  отиват по дяволите като седна на масата,че даже и преди това-докато приготвям храната на домочадието.А от овулация до менструация-там вече нямам удържане,плаша се чак..
Ще проуча въпроса за холина аз. Защото не е като да имам да свалям 3-4 кила,ами цифрата е двуцифрена...

# 382
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
https://nadiapetrova.bg/programs/програма-при-доминантен-естроген/?cn-reloaded=1

# 383
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
И защо ще тренираш, като не ти се яде?
!?!?!?!?!?
Не се тренира за да се гори яденето! Това е мишън импосибъл Wink

# 384
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Толкова ми тежи идеята да започна да тренирам, че само и единствено да отслабна бих го направила. Е, имам двуцифрено число за сваляне, а от 20 години не мога да се мотивирам  Wink

# 385
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 264
Тренирам за да ми дойде настроение - когато не съм тренирала съм много зла Simple Smile

# 386
  • Мнения: 20 165
Аз не пипам сладко, безалкохолни, сладки плодове, не ям тестено, картофите почти съм ги изключила, и пак не ще и не ще. На със спорта ми е много трудно, от как се уредих с дх, кръста не е спрял да ме боли.

# 387
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
За настроение, за стимулиране на метаболизма, за редуциране на стреса, за да избягаш от офиса, за да избягаш от семейството си, за твърдо и щръкнало дупе, за здрав сън, за да си разшириш гърба - за това тренировките вършат работа. За отслабване, обаче, има нужда от редуциране на количествата храна, които се приемат! И за да съм абсолютно брутална има нужда от мерене на кантар и броене на калории, с мерене на око и изключване на някои храни не става. Ставаше, когато бяхме на 20... вече не!

# 388
  • Мнения: 10 257
И защо ще тренираш, като не ти се яде?

Поддържам се така. Иначе сигурно куп болести чакат пред вратата ми, като на всички хора. То не че съм цъфнала сега, но горе долу бивам.


Lemy, моя мъж е с дискова херния, че и две. Тренира тежко. Ай е спрял и директно се приковава на легло. И сега го боли, но казва че ако спре, направо ще стане за инвалидна количка. Не го знам какво чувства, защото аз такова заболяване нямам, но назад в годините е ревал със сълзи от болки.

За настроение, за стимулиране на метаболизма, за редуциране на стреса, за да избягаш от офиса, за да избягаш от семейството си, за твърдо и щръкнало дупе, за здрав сън, за да си разшириш гърба - за това тренировките вършат работа. За отслабване, обаче, има нужда от редуциране на количествата храна, които се приемат! И за да съм абсолютно брутална има нужда от мерене на кантар и броене на калории, с мерене на око и изключване на някои храни не става. Ставаше, когато бяхме на 20... вече не!

Да, тренирам за всичко това и аз. И меря на кантар верно, но само въглехидратите. Другото след толкова години вече го знам на око. Но карбс държа да са ми преброени до грам.

# 389
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Да блъскам като глух петел във фитнеса, мерси. Тези неща ги постигам с работа в градината, тармъчене, носене на разни неща из двора, боядисване, шкурене, а най-обичам да плувам. Лошото е че съм доста яка.

Общи условия

Активация на акаунт