Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 244
  • 757
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 22 865
И на уролог отиди.Иначе има един антибиотик Монурал, но не знам дали е удачно сама да си го предписваш.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Мисля, че ще го пресека с това...и спазмалгон пих, та да видим.
Ще ида на док, ама нали сме в грипна и са забранени проф.прегледи Simple Smile та, ако продължи ще ида на частно направо. Дано до понеделник отшуми...

Леми, парене...слабо, иначе като не ходя до тоалетна го усещам някак ниско долу...дискомфорт.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 11:29 от mystic woman

# 632
  • Мнения: 22 865
Мисля, че ще го пресека с това...и спазмалгон пих, та да видим.
Ще ида на док, ама нали сме в грипна и са забранени проф.прегледи Simple Smile та, ако продължи ще ида на частно направо. Дано до понеделник отшуми...

Леми, парене...слабо като че ли...
Мистик, бутилка с топла вида на корема и между краката.Направи си отвара от мечо грозде и червена боровинка(ако откриеш сушена). Вода 2л на ден. Краката и кръста на топло.Ако можеш си лежи вкъщи.
За всички, страдащи от цистити препоръчвам :
https://apteka.framar.bg/20000302/%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82 … D1%82%D0%BD%D0%B8

# 633
  • София
  • Мнения: 13 206
Много благодаря! В последните месеци за втори път ми се случва да усетя напрежение в пикочните пътища и го пресичам с уринал акут. Като цяло аз не страдам от цистит, само един път съм имала и то пак в последните 2 г.

# 634
  • Мнения: 20 163
Уростим е ваксина, все пак го обсъдете с лекар.
Монурал без да се знае какво точно е, не зная дали е добре.
Мистик, що профилактичен, ти си си с проблем.

# 635
  • Мнения: 22 865
Утостим е ваксина и имуномодулатор и ми е предписван за моите хронични цистити. Пия го като се влошат нещата, тоест като влезна в серия циститна.
Монурал са ми предписвали в 90% от случаите, когато не съм удоявала да ида веднага не лекар, а е било критично.Моят опит през годините е за чиста урина, просто слабо място и се активира проблемът от най-малкото, като студени крака!!!
Разбира се прегледът при уролог е задължителен.

# 636
  • Мнения: 20 163
Така де и аз това казвам за Уростим, да не си го самопредписват.
За Монурала ясно, въпроса е, че не се знае на Мистик какво и е точно. Макар че на мен на цистит ми бие, но все пак не сме специалисти.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 08:01 от Lemy

# 637
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Когато бях бременна, от клиниката ми предписваха цистостоп рапид.

# 638
  • Мнения: 22 865
Lemy, те и сега го дават масово, явно е ефикасен за такива случаи.

# 639
  • Мнения: 20 163
Явно.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 08:02 от Lemy

# 640
  • Мнения: 7 913
Фирмата ни организира профилактични прегледи. Гинеколог, мамолог и един професор от Онкологията в Дървеница. Първо на гинеколог, после с цитонамазката при професора, който я гледа веднага, после при мамолог. Каквото е останало от репродуктивната ми система, е добре Joy даже пап1 показа намазката.
От гърдите ми изследваха секрет - двустранна мастопатия, не е новина.
Та идвам да се похваля Grinning

# 641
  • София
  • Мнения: 11 484
Тази цитонамазка как така става веднага?
Или имаш предвид, след като е готова след колкото там време се ходи при професора?

# 642
  • Мнения: 22 865
Как така секрет от гърдите?Ако има секрет не е ли свързано с висок пролактин?

# 643
  • Мнения: 39 316
Аз знам, че когато има циститни оплаквания не се слага топло на корема, защото от топлото бактериите се размножават още повече. Топлото е единствено за да се притъпи болката, но за нея може и обезболяващи.
Ева, приятелка имаше такива проблеми с гърдите. Изписаха ѝ прогестогел. Каза, че са ѝ обяснили че е от предменопаузата.

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
И бъбрека в ляво ми се обади, та..явно е свързано.

Общи условия

Активация на акаунт