Кой пол гледа по-практично на връзката - жените или мъжете?

  • 8 746
  • 421
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Под практичност във връзката разбирам да се търси у отсрещния човек набор от умения и осигурени от него удобства, които да правят живота с него по-лек и приятен. В тази връзка, аз също съм практичен, защото по моит разбирания по-важно от постоянството в поведението на жената няма. Ако ще има внезапни промени у нечие поведение, просто идеята да се влага време в него се губи.

# 61
  • Мнения: 15 356
Под практичност във връзката разбирам да се търси у отсрещния човек набор от умения и осигурени от него удобства, които да правят живота с него по-лек
Мога да готвя,шия,плета на една,две,пет и осем куки.Мога да копам ,плевя,садя и колтучвам,един път направих опит и да шпакловам.Работя,имам наследствена къща,мога да карам кола и каруца,и едно виШу имам.Достатъчно ли е като умения ?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Умението на жената да готви е съществено при грижите за бъдещото потомство, но не всички мъже държат на това качество. Simple Smile

# 63
  • Мнения: X
В 21 век жената няма нужда от пи*коносец извън техническия процес по зачеването на поколение, даже и там приносът му е препоръчителен само от цивилизационна срама. Само отбелязвам факта.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
В 21 век жената няма нужда от пи*коносец извън техническия процес по зачеването на поколение, даже и там приносът му е препоръчителен само от цивилизационна срама. Само отбелязвам факта.
Коя "жената"? Ти или всичките 3,5 милиарда жени на планетата? Simple Smile И ако е действително както твърдиш, на практика така ли е всъщност?

# 65
  • Мнения: X
Явно живея на друга планета, околко мен хората търсят любов.
Само тези, които не знаят какво търсят, философстват.
Звучи красиво това с любовта и съм съгласен, но ако мнозинството хора в обществото ни действително залагаха най-вече на любов, а не (и или преди всичко) на търсени удобства и външност, нещата биха били много по-различни. Simple Smile

 Ето - теорията я имаме - любов да има. Но ако наистина тя беше достатъчна на хората, защо са всичките тези вечни търсения на нещо по-добро, раздели, несъответствия и драми,
Скрит текст:
някои от които са отразени и в този форум? Simple Smile Любовта предполага да даваме преди всичко от себе си и да изпитваме вътрешната необходимост човекът до нас да се чувства прекрасно, а с това и ние, без условия и без предварително да мислим какво ще получим в замяна.
Защото НЕ са намерили любовта.
Приели са временния "сърбеж" за любов, а той е само ....страст.
На 53 години съм, достатъчно време съм гледала/наблюдавала/говорила/обмисляла какви ли не двойки.Заключението ми е, че повечето хора НЕ познават любовта.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Съгласен съм. Много хора дори и на големи години погрешно считат хлътването за любов, самонавиват се, вкарват се във филми и в крайна сметка си вредят, втълпявайки си неща, които виждат единствено те през розовите си очила.

# 67
  • София
  • Мнения: 35 097
И двамата трябва да са практични.
С теоретик да живееш е много, много досадно.
Принципно и de facto, има и вицове по темата.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 092
Заключението ми е, че повечето хора НЕ познават любовта.
[/quote]

Това е съвсем логично. На тоя свят голям брой хора умеят да рисуват добре, малко рисуват превъзходно, и единици са гениални художници. Същото е във всяка област на живота - наука, медицина, спорт, музика. Тоест, мисълта ми е, че способността да обичаш е талант, и далеч не всеки го може, нищо, че всеки си мисли, че обича или е обичал някого.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 097
Хайде, пък и вие! Нямало любов. Има любов навред, нарастващото население говори за това. Милиони деца се раждат с любов.
Сега, че това не е вашата любов, никой не ви е крив.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 092
Хайде, пък и вие! Нямало любов. Има любов навред, нарастващото население говори за това. Милиони деца се раждат с любов.
Сега, че това не е вашата любов, никой не ви е крив.

На мен лично няма защо някой да ми е крив, аз съм си намерила каквото ми трябва. Но факта, че толкова двойки се разделят, а толкова малко остават заедно цял живот, продължавайки да се обичат, говори в полза на моето твърдение. Да, хората се обичат, обаче кратко и временно. Любовчица, а не ЛЮБОВ.

# 71
  • Мнения: X
Хайде, пък и вие! Нямало любов. Има любов навред, нарастващото население говори за това. Милиони деца се раждат с любов.
Сега, че това не е вашата любов, никой не ви е крив.

Една чалга пеперука пееше в една песен "лесно влюбвам се, ама бързо ми омръзва" Smile
Има любов, ама не трае дълго; съжителството, рутината и общите задължения допълнтелно я довърват грандиозно. А колко грозно става като свърши любовта... Grin

# 72
  • Мнения: X
Ех тая рутина, бе, всичко съсипва. А за рутината кой е виновен? Бай Мързел.
Чуя ли някой да ми говори колко лошо и опасно нещо е рутината, вече знам, че е мега скучен тип, но за сметка на това капризен.
П. П. И аз смятам, че хората не знаят какво е любов. Рисувани сърчица, 2-3 плоски стихчета и айде голяма любов. Повечето не изтрайват до следващия Св. Валентин.

# 73
  • София
  • Мнения: 35 097
Ама, любовта трябва да се множи, не да се дели.Grinning Шегичка.
Детелистна, може да имаш две големи любови. Може да имаш и три. Понякога живота не пита. И това, че не съм остаряла с първата, не значи, че не съм обичала с всяка фибра на тялото си!

# 74
  • Мнения: 15 356
Хайде, пък и вие! Нямало любов. Има любов навред, нарастващото население говори за това. Милиони деца се раждат с любов.
Сега, че това не е вашата любов, никой не ви е крив.
Дааа,точно.И аз виждам любовта,живея с любов ,както и голяма част от двойките покрай мен.Родителите ми са 37 години заедно и още се обичат.

Общи условия

Активация на акаунт