Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 695
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 776
Аз също се я смених, защото не се харесахме и вярвам, че беше взаимно. Редовно  ме прекъсваше и грешно ми довършваше изреченията без да знае какво ще й кажа. Не съм имала овулация, не съм имала редовен цикъл и т.н Пред мен е коментирала други пациентки на по 40 години как трябвало да се откажат и за кога са тръгнали да раждат ''тея''. Тя категорично ме беше отписала, че ставам за нещо и това на 28 години само с една поликистоза, даваше ми всеки месец дуфастон, защото според нея нямах редовен цикъл- т.е на 28 както тя иска.  Смених я след 1 конкретен преглед- на 12 ден и  1 фоликул 13 мм ми заяви, че нямам овулация. Отидох след седмица при др Калчев и видя жълтото тяло и течност зад матката.
Сигурна съм, че е много добър специалист, но имат толкова много работа, че не им остава време за нищо, подложени са на огромно напрежение.

# 331
  • София
  • Мнения: 132
След като прочетох няколко други истории си спомних как в манимулационната подигравателно са подхвърляли на съпруга ми, че това щяла да е първата пункция на пациентка на Персенска в неделя и какво толкова напираме за инжекциите. Тя самата пък искаше да ме проследи в събота, та по мое настояване пуснах хормони в петък, та преглед преди таймирането нямах. Вече си мисля, че затова "ме забравиха" миналия петък и много удобно щяхме да изпуснем отново фоликула, за да се избегне пункция в неделя...
Надявам се да греша. В противен случай не би било редно не само заради вложените финанси, а и заради разочарованието и пропилените надежди.

От прочетеното разбирам, че шанса да се прехвърля при друг лекар е минимален, но мисля да опитам. Вярвам, че основната работа зависи от ембриолозите и това е причината да остана в клиниката.
Благодаря на всички за информацията.
Успех!

# 332
  • Мнения: 776
Не мисля, че е минимален шанса за прехвърляне. Аз попитах и след 3 месеца бях при др Цветков.

# 333
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Не мисля, че е минимален шанса за прехвърляне. Аз попитах и след 3 месеца бях при др Цветков.
Надявам се да не е вярно, но някак си мисля, че и възрастта има значение дали Цветков ще ме поеме като пациент. Аз съм на 44+ и нали се сещаш, че най-много да му изкривя статистиката. Пробвах няколко пъти за прехвърляне, дори и с ходатайстване, но реалността е, че са екип и ако "повлечем крак" с подобна смяна на лекаря, според мен на този етап от поведението на Персенска доста пациентки ще поискат да се прехвърлят.....
Аз все още съм пациент на Персенска и се опитвам да се настроя психически да направя още два опита при нея и да приключвам с Българските лекари.
Пожелавам успех и късмет на всеки, който успее да се прехвърли при желания доктор без значение дали е Цветков, Персенска или друг.

# 334
  • Мнения: 112
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. Да вмъкна само, че съм при д-р Персенска и от последните коментари, които прочетох, недоверието сякаш не намалява. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 19:52 от Desssislava

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!

На ехография се вижда. Лично на мен ми е махан, двама лекари ми потвърдиха, че имам. Имала съм и хиперплазия (полип на цялата лигавица), тогава двама искаха да ми правят хистеро, но пих дуфастон един месец и със следващия цикъл хиперплазията се изчисти.

# 336
  • Мнения: 112
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!

На ехография се вижда. Лично на мен ми е махан, двама лекари ми потвърдиха, че имам. Имала съм и хиперплазия (полип на цялата лигавица), тогава двама искаха да ми правят хистеро, но пих дуфастон един месец и със следващия цикъл хиперплазията се изчисти.

Ето това ме най-много мъчи, че така и не попитах дали е възможно да пробваме с някакви лекарства, а не директно да действаме с хистероскопия. Но може би от гледна точка на това, че ме подготвят за инвитро това е по-сигурния начин.

# 337
  • Мнения: 464
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. Да вмъкна само, че съм при д-р Персенска и от последните коментари, които прочетох, недоверието сякаш не намалява. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!
Те негативните мнения за Персенска са в друг контекст. Аз също не я харесвам като репродуктивен, но имам три хистероскопии при нея (от общо 6) и съм много доволна. В това отношение е добра. А ако се подготвяте за забременяване огледът на матката може да ви бъде само от полза. Интервенцията не е нещо особено, така че няма от какво да се притеснявате. Успех!

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. Да вмъкна само, че съм при д-р Персенска и от последните коментари, които прочетох, недоверието сякаш не намалява. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!
Те негативните мнения за Персенска са в друг контекст. Аз също не я харесвам като репродуктивен, но имам три хистероскопии при нея (от общо 6) и съм много доволна. В това отношение е добра. А ако се подготвяте за забременяване огледът на матката може да ви бъде само от полза. Интервенцията не е нещо особено, така че няма от какво да се притеснявате. Успех!

И аз съм на това мнение. Хистероскопията като интервенция наистина не е нищо особено. По-добре я направете, щом имате просто полип, а и наистина така ще Ви огледат хубаво лигавицата. Хиперплазията е по-различно нещо.

# 339
  • Мнения: 112
Здравейте! Искам да попитам тези от вас на които е откриван полип на матката и се е налагало хистероскопия ... потърсихте ли второ мнение или се доверихте на доктора. Аз може би от страх подхождам с леко недоверие. Да вмъкна само, че съм при д-р Персенска и от последните коментари, които прочетох, недоверието сякаш не намалява. И при цветна снимка вижда ли се полипа? Благодаря!
Те негативните мнения за Персенска са в друг контекст. Аз също не я харесвам като репродуктивен, но имам три хистероскопии при нея (от общо 6) и съм много доволна. В това отношение е добра. А ако се подготвяте за забременяване огледът на матката може да ви бъде само от полза. Интервенцията не е нещо особено, така че няма от какво да се притеснявате. Успех!

И аз съм на това мнение. Хистероскопията като интервенция наистина не е нищо особено. По-добре я направете, щом имате просто полип, а и наистина така ще Ви огледат хубаво лигавицата. Хиперплазията е по-различно нещо.

Благодаря ви, момичета Relieved
Вече съм малко по-спокойна.
Май се оказва съвсем лека процедура, а аз съм се вкарала във филма, че е нещо доста по-тежко.

# 340
  • Мнения: 69
Аз също се я смених, защото не се харесахме и вярвам, че беше взаимно. Редовно  ме прекъсваше и грешно ми довършваше изреченията без да знае какво ще й кажа. Не съм имала овулация, не съм имала редовен цикъл и т.н Пред мен е коментирала други пациентки на по 40 години как трябвало да се откажат и за кога са тръгнали да раждат ''тея''. Тя категорично ме беше отписала, че ставам за нещо и това на 28 години само с една поликистоза, даваше ми всеки месец дуфастон, защото според нея нямах редовен цикъл- т.е на 28 както тя иска.  Смених я след 1 конкретен преглед- на 12 ден и  1 фоликул 13 мм ми заяви, че нямам овулация. Отидох след седмица при др Калчев и видя жълтото тяло и течност зад матката.
Сигурна съм, че е много добър специалист, но имат толкова много работа, че не им остава време за нищо, подложени са на огромно напрежение.

Извинявай, ама това с работата не е оправдание за подобни обиди!
И при такива изяви ще я сменя директно и не бих се срамувала да взема от нея бележка с много точни обяснения защо я сменям. Да твърдиш подобно нещо: "къде са тръгнали да раждат тея на 40" е направо престъпно. Тя какво прави там?! Само с млади жени ли се занимава, като повече от нас сме на такава възраст, че и повече. То е ясно, че ние най-вече имаме проблеми.
Нямам думи за такива хора, наистина.
Тя се храни от точно такива като нас, дето сме тръгнали да раждаме на 40!

# 341
  • Мнения: 464
Аз също се я смених, защото не се харесахме и вярвам, че беше взаимно. Редовно  ме прекъсваше и грешно ми довършваше изреченията без да знае какво ще й кажа. Не съм имала овулация, не съм имала редовен цикъл и т.н Пред мен е коментирала други пациентки на по 40 години как трябвало да се откажат и за кога са тръгнали да раждат ''тея''. Тя категорично ме беше отписала, че ставам за нещо и това на 28 години само с една поликистоза, даваше ми всеки месец дуфастон, защото според нея нямах редовен цикъл- т.е на 28 както тя иска.  Смених я след 1 конкретен преглед- на 12 ден и  1 фоликул 13 мм ми заяви, че нямам овулация. Отидох след седмица при др Калчев и видя жълтото тяло и течност зад матката.
Сигурна съм, че е много добър специалист, но имат толкова много работа, че не им остава време за нищо, подложени са на огромно напрежение.

Извинявай, ама това с работата не е оправдание за подобни обиди!
И при такива изяви ще я сменя директно и не бих се срамувала да взема от нея бележка с много точни обяснения защо я сменям. Да твърдиш подобно нещо: "къде са тръгнали да раждат тея на 40" е направо престъпно. Тя какво прави там?! Само с млади жени ли се занимава, като повече от нас сме на такава възраст, че и повече. То е ясно, че ние най-вече имаме проблеми.
Нямам думи за такива хора, наистина.
Тя се храни от точно такива като нас, дето сме тръгнали да раждаме на 40!
Аз родих на 40, забременях спонтанно, въпреки многократните потвърждения от Персенска, че съм за донорска Я и че няма да се получат по друг начин нещата. Проблемът при нас се оказа подцененият от нея мъжки фактор,  който се излекува с операция. Не ми е ясно след като очевидно на всички е ясно тенденциозното и отношение към "по-възрастните" защо просто не и разпределят само млади момичета.  Аз чаках 11 месеца за нея по времето , когато можеше да се избира лекар, по препоръка на моя приятелка. За мен се оказа няколко години загубено време и моментно отчаяние. Има много доволни от нея, аз лично познавам няколко момичета очаровани и забременели при нея, но не е за всеки.

# 342
  • Мнения: 6 023
Да твърдиш подобно нещо: "къде са тръгнали да раждат тея на 40" е направо престъпно. Тя какво прави там?! Само с млади жени ли се занимава, като повече от нас сме на такава възраст, че и повече. То е ясно, че ние най-вече имаме проблеми.
Нямам думи за такива хора, наистина.
Тя се храни от точно такива като нас, дето сме тръгнали да раждаме на 40!
А като се има предвид, че някои жени тръгват по пътя на инвитрото доста по-млади и изкарват по десет години в опити, достигайки въпросните 40 години.... Супер се дразня някой като каже: "Какво си чакала досега?" Ми не, не съм чакала ама от експерименти с мен ги стигнах тези 40. Така че точно репродуктивните доктори не трябва да се държат така с пациентките си.

# 343
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Мнението, което изказах за Персенска е лично мое и изразява нейното отношение към мен (друг въпрос е, че явно не е само към мен....). Не бих могла да дам оценка дали е добър професионалист, самия факт, че съм неин пациент означава, че съм смятала така. Много момичета са забременяли благодарение на нея. Дали е претоварване или лично отношение към определени жени си нямам на идея, обаче не би трябвало и да ни интересува. Ние сме пациенти в тази клиника (както и клиенти - за 1,5г. съм оставила повече от 23000лв. при тях) и в този ред на мисли трябва да получим нужното уважение и отношение. Един лекар /търговец/ или те приема за пациент/клиент или ти казва "Аз нямам подходящата стока за теб, потърси при някой друг". А не да се отвратим от тях, да изгубим ценно време, здраве, финанси и да се чудим при кой друг лекар да се прехвърлим, или да продължаваме да ходим при тях 'щото нямаме много оставащо време(някои от нас), а и смяна на клиника и запознаване тепърва с нови доктори ще отнеме време. Sad
Ноооо Надежда това не ги интересува, те си имат безброй пациентки и продължават да правят кампании за набиране на нови, на мястото на всяка от нас която си тръгне ще дойде друга и касичката ще продължава да се пълни. Човешкото къде остана не знам ........

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 11:24 от vel333

# 344
  • Мнения: X
Ох, като ви чета какво пишете за д-р Персенска, искрено се радвам, че не съм попаднала на нея. Такова отношение не бих могла да изтърпя и се радвам, че от д-р Стаменов не съм чувала подобни изказвания.
Така както го описвате, тя сякаш се държи малко като докторите в държавните болници, а не би трябвало да си го позволява. Но пък, за да си го позволява, сигурно и без това има толкова много пациентки, че й е все тая, че някоя щяла да спре да ходи при нея, обидена от отношението й ...Sad

Общи условия

Активация на акаунт