ВИЕНА тема 12

  • 48 839
  • 827
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 341
И като сме тръгнали с въпросите за S7, могат ли билети да се закупят примерно предния ден или това става само непосредствено преди пътуването/както напр. нашето метро/? Къде се чекират билетите преди качване и има ли някакво времево ограничение за пътуването ако закупиш комбинация за S7 и градски транспорт във Виена?

Билетът може да си купиш и днес, а да ползваш след 3 месеца( освен, ако междувременно не сменят цените🙂). Важно е кога ще го чекираш( т.е. преди пътуването, защото важи за време). Има машинки за чекиране

Само , ако си купиш групов билет от летището ( защото е много по- евтино, ако сте двама- трима) не се маркира, защото там при купуването си избираш час и той важи от посочения час в следващите май 60 или 90 мин( не гледам, щот не ме е интересувало). И можеш да ползваш с билет от и до летището всички регионални влакове, които ходят там, не само любимия на всички s7.
Ето това е групов билет

# 136
  • Мнения: 294
А за Flixbus как да се ориентираме кой автобус е нашият и има ли определен "сектор" ?

И можете ли да препоръчате сувенирни магазини?

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 193
https://www.viator.com/en-GB/tours/Vienna/Viennas-Schonbrunn-Zoo … el/d454-3554VIE01
Някой купувал ли е подобни ваучери?

# 138
  • Мнения: 379
Здравейте, има ли входна такса за църквата "Свети Карл"?

# 139
# 140
  • Мнения: 107
Здравейте!
Харесах билети за периода 28.02 - 03.03. Ще резервирам, но ми се иска да намеря и изгодно място за спане. Двама сме, не държа да е лукс, но да е прилично. Можете ли да препоръчате добро място за спане като съответно е близко до забележителности за разглеждане или поне с удобен градски транспорт?
Благодаря предварително!

# 141
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Някой ползвал ли е такси от адрес във Виена до летището за ранен полети и може ли  да препоръча? Открих този сайт с такси компании, но бих искала да е проверена. А и цената да е наистина обявената и без неприятни изненади.

# 142
  • Мнения: 25
Преди седмица ползвах https://flughafentaxi-wien.com и съм доволна.
Шофьорът беше много дружелюбен, цената беше 27 евро до адрес 1090 Wien.

# 143
  • Viena
  • Мнения: 3 582
И аз съм давала на една бг. фирма координатите, сложете ги направо на първа страница.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 379
Здравейте, квартал 10.Фаворитен добър вариант ли е за настаняване ? Знам, че е известен като Турския квартал и затова питам.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 446
Не е предпочитан. Ние бяхме отседнали там. Впечатленията ми са добри - тихо и спокойно, поне в района около апартамента, който бяхме наели.

# 146
  • Мнения: 2 719
Здравейте, квартал 10.Фаворитен добър вариант ли е за настаняване ? Знам, че е известен като Турския квартал и затова питам.

Много зависи къде. Кварталът е огромен и не навсякъде е кофти, но да речем, че където е комуникативно, не е много препоръчително. Като това изобщо не означава, че е опасно. Съображенията са по-скоро естетически и важат за всеки квартал във Виена.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ако съм за няколко дни турист, няма да отседна в 10ти точно..но ако гоня бюджет и не мога по-хубаво и централно..смисъл дори 12 16 17 и 18 бих предпочела пред 10ти. Reumannplatz е някакво ужасно мазало от дюнери, забулени, миризми, викове..

# 148
  • Варна
  • Мнения: 379
Да, за 3-4  дни сме , но сме група от 8 човека (4 възр+4деца) и съм в голямо чудене, заради цена, локация, транспорт, разпределение на  легла по стаите и т.н...

# 149
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Мои познати бяха отсядали там и не са имали проблем. Дори бяха доволни, че  храна са можели да  закупят почти по всяко време, а не както в другите части на Виена магазините да затварят  докъм 18ч.

Общи условия

Активация на акаунт