Баба Марта ще се появи, с бебенца ще ни дари

  • 30 572
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 349
И аз имам болки от няколко дни нито магнезия помага нито но шпа, търпими са..Взех си судокрем и павловича мас от където я взех тая мас ми я похвалиха като най добрия продукт.. Simple Smile)

# 661
  • Мнения: 40
Аз пък цяла нощ имах болки - отпред и отзад към кръста, буквално като менструални. Обаче не бяха регулярни. Стягат-отпускат ... и така може би през час.
Замислих се по едно време, да не би да идва момента (като ми е първо раждане не знам) , но пък четох , че като почнат родилните контракции, болката ще е такава, че едва ли ще я изтърпя дълго без да тръгна към болницата. 😀😀😀
Щом успях да понеса тази, без да будя мъжа ми ...
Аз си имам подготовителни контракции отдавна, но не са били болезнени досега. Не знам, може би идва моментът. ☺
Не съм звъняла на АГ , защото утре и без това съм на преглед . Сега са по-спокойни нещата и мирувам. Страх ме е да не изтърва момента...
Не знам , има ли други с вече болезнени контракции? 🙄😓🤗
аз бях с подобни неделя срещу понеделник и в надежа ме приеха незабавно на системи. Успокоихме матката за три дни, направихме терапия за дробчетата и сега спокойно ще си дочаквам 37ма,38ма, а защо не и до самият термин 22.03 ❤️ (в момента съм 35*4)

# 662
  • Мнения: 197
Честито бебче, gabrinii. Да ви е живо, здраво и много да ви радва! Animal Bear

Днес бях на преглед.. бебче вече е 3кг. горе-долу, с главата надолу е готов да излиза. Grin Laughing
Аз съм 36+2, а бебче е в параметри за 37 г.с. Питах доктора дали има вероятност да родя по-рано като върви напред, той каза божа работа.. Smile Каза да издържи още една седмица и ако иска да излиза, ако иска пък да си седи до термин.. хахх..
 Другия четвъртък пак на преглед, ще гледа за разкритие, след това към болницата за среща с анестезиолог.
Обясни ми също, че трябва всяка сутрин като се събудя да броя ритничетата.. в рамките на 10часа трябва да има 10 ритничета или припкания, каза че ако не стигне 10 значи страда по някакъв начин, но аз му казах, че е страшно активен, доста си рита.. Smile
Нямам търпение вече, момичета... да идва този ден, че с всеки изминал става по-тежко..
Днес изминах 9км с подути крака и неудобни обувки, тежко ми на корема.. ама въобще вече не издържам. Satisfied

# 663
  • Русе
  • Мнения: 100
She Is Trendy, 10 ритничета за 10 часа ли ти каза? Питам, защотото нашето бебче е все още седалищно и с увита около врата пъпна връв (34+3)...И АГ ми каза да следя движенията и ако нещо ме усъмни да отида преглед, да не би бебка да се обърне и пъпната връв да се увие още повече.

Та сега следя всички движения и понякога се стряскам, че не рита толкова, после пак си става акивна. И ми стана интересно на теб какъв брой движения са ти казали, че са нормални Simple Smile

# 664
  • Мнения: 197
She Is Trendy, 10 ритничета за 10 часа ли ти каза? Питам, защотото нашето бебче е все още седалищно и с увита около врата пъпна връв (34+3)...И АГ ми каза да следя движенията и ако нещо ме усъмни да отида преглед, да не би бебка да се обърне и пъпната връв да се увие още повече.

Та сега следя всички движения и понякога се стряскам, че не рита толкова, после пак си става акивна. И ми стана интересно на теб какъв брой движения са ти казали, че са нормални Simple Smile

Значи на мен ми каза, че трябва да няма по-малко от 10 ритничета или шавания или припкания (абе въобще движения) за 10 часа. Засичаш си ги като се събудиш сутрин почваш да броиш.. ако за 10 часа няма 10 движения, значи бебето страда - т.е. неудобно му е, почват да намаляват водите и т.н. така ми обясни доки.

# 665
  • Русе
  • Мнения: 100
Добреее, това ме успокоява малко Simple Smile Благодаря ти. Утре съм на преглед и тонове. Ще видим каква позиция е заела бебка този път.

# 666
  • Мнения: 197
Няма проблем, успех! Flowers Four Leaf Clover

# 667
  • Мнения: 103
Днес бях на тонове. Нямам раэкритие, шийката не е иэгладена. Препоръчаха ми секс и цикатридина. Дано от другата седмица да има раэвитие и да се роди в началото на март - 39 г.с.

# 668
  • София
  • Мнения: 199
По повод кремовете, Лансинох наистина има много добър ефект, но реално може да си го купите, ако има нужда, може и да не се наложи...
За дупетата - Судокрем е с цинк и страшно изсушава кожата, не е подходящ за ежедневна употреба. От опит препоръчвам Павловича мас. Буквално на следващия ден няма и следи от зачервено. И до днес си го ползвам за дъщеря ми (на 5.5. години), ако има някакво зачервяване...

За лекарствата - аз съм само на Магне Б6 и Витамин Б12. Бяха ми изписали по default и малтофер фол заради занижен хемоглобин, но добре че ми препоръчаха после да изследвам отделно желязо и желязосвързващ капацитет и се оказа, че нямам недостиг на желязо.. иначе щях да си пия хапчетата ей така, да има.
Замислих се, защо пиете пробиотик? Видях, че няколко момичета са споделили, че пият пробиотици.

# 669
  • Мнения: 832
Здравейте момичета.

Честито на всички родили мами, бъдете здрави вие и бебетата.

За кремове те - ползвах Лансинох, сега съм взела да пробвам един на биобаза. Уж натурален продукт.

Иначе и аз съм с двете ръце за павловичата нас. Моите момичета б бяха с АД и само този крем ни помагаше. Подсичали са ми се за 1 нощ само при зъбоникнене. Хидратира, успокоява - вълшебен е. Судото е с цинк и изсушава и кожата почва да се бели. Аз лично изобщо не съм му фен.

Аз от няколко дни имам мн силни контракции вечер и коремът мн ме боли. Даже утре ще ходя на преглед, защото се притеснявам да не се е скъсила мн шийката. Притеснила съм се, защото започнах и да се подувам, кръвното ми е нормално, но... Само в 33 седмица съм и планът ми е да устискам до 36 поне. Аз съм с близнаци, та като цяло това е ок като седмица. Даже ми е иска да е около Благовещение, но да видим дали ще стигнем толкова далеч.

# 670
  • Мнения: 272
Момичета, днес изпрах комплекта за кошара, олекотената завивка се оказа 100 на 150, за кошарката която е 120 на 60, е огромна. Сега се чудя какво да правя, за съжаление не мога да намеря олекотена с по - малък размер. Вие с какво ще завивате бебчетата?

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 03:37 от dance13

# 671
  • София
  • Мнения: 3 898
Замислих се, защо пиете пробиотик? Видях, че няколко момичета са споделили, че пият пробиотици.
Ако прочетеш листовката на Прокомбо Прегна, ще разбереш защо. Simple Smile
Най-общо вкарва добри бактерии в храносмилателния трахт на майката, оттам и на бебето, подобрява се зрението на бебето, предотвратява коликите (най-много на това се надявам), мама ходи без проблем до тоалетната. И не на последно място - пробиотиците повишават имунитета, действат като имуностимулатор.

Относно завиването на бебето - обърнах София и Интернет да търся малки олекотени юрганчета и комплекти, не, всички са с тоя глупав размер 150х100 см, който няма как да се побере в легълце 120х60 см. Купих едно одеалце по-дебело, то пък е 110 х80 см. Познайте дали има чаршаф за него!
В крайна сметка намерих едно малко юрганче и подходящ чаршаф в магазин втора употреба. Но може би на първо време ще пробвам чувалче. Голяма дилема ми е това завиване.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 07:38 от РРР

# 672
  • Мнения: 480
Пия пробиотик, защото пих антибиотик преди 2седмици и доктора каза, да не го спирам.
Тази мас от къде се купува?
За бебето съм взела чувалчета, завивките не ми се струват безопасни за толкова малко бебе.


 В сайта на Angelbaby също има добър ориентир каква дебелина на чувалчето за какви температури е.

Аз също се надявам до една седмица да имам развитие, с термин 04.03 съм, хич не ми се бременее повече 😄

Звездичке, надявам се да устискате до 36 седмица. ☺️

# 673
  • Мнения: 103
И аз ще ползвам чувалчета. Имам и три одеала - две по-дебели и едно от комплекта за изписване.

# 674
  • Мнения: 639
Офффф, като ви чета всичките как ви завиждам. Кой в 38-ма, кой в 39-та. А, аз ще   чакам до края на март. А от няколко дни здравата се подух. Не ми се мисли какво ще става още месец.
Аз имам спомен, че дъщеря ми първите месеци изкара с одеалца. Мисля, че те бебетата в началото изобщо не мърдат. Чувалчета започнах да купувам едва когато започна да мърда и да се отвива. И олекотени завивки имам, ама какви са им размерите нямам спомен. Едното е купувано от Лидл и става за техните чаршафи за кошари.

Общи условия

Активация на акаунт