Любители на котки - Тема 142

  • 34 971
  • 763
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 6 067
Пак добре, че сте се сетили за тези купища неудобства на котките преди да вземете бебето. Хубаво е, че детето не знае; щом чак такъв стрес ви докарва мисълта, най-добре се откажете.

Добавям и още една спънка - като пътувате, трябва да осигурите човек да го храни и наглежда, или да му търсите хотел.

# 271
  • Мнения: 10 598
Здравейте.
Ако някой знае как се казва това лекарство за черен дроб от хуманната, в блистер, със светлокафяви продълговати таблетки. Ветът, където водих моя да му вземе кръв за изследвания, не си спомня лекарството. Започвам да си мисля, че е нарочно, защото след като видя изследванията не ми каза, че Кот има бъбречна недостатъчност. Ами идвай да му бием инжекции 5 дена и квото стане. А аз му имах пълно доверие. Ако знаех какво му е щях да му купя нужната храна и да започнем диета, а не сега, когато вече е толкова късно и бебо е с анемия и нищо не иска да яде. Късам се като си помисля, че мога да го загубя.
Моля ви, ако някой знае лекарството, нека ми пише. (Кот с подобни проблеми, е започнал да се храни след приемането на това лекарство)

Здравей! Т.е., търсиш таблетки за регулиране нивото на калий в кръвта ли или желязо за овладяване на анемия или други? Малко не разбрах какъв е проблема. Как така вета не ти каза, че има бъбречна недостатъчност, а търсиш хапчета за черен дроб от хуманна аптека? Вторична липидоза вследствие на хбн ли има котарака ти?
Сухата храна на Роял Канин Ренал е с три вариации (Select, Special и само Renal) и е точно за подбуждане на апетита. Една от трите вариации би трябвало да отвори апетита му. Има и течна храна при дехидратация. Има и сонда за хранене, когато трябва да се стабилизира.

# 272
  • София
  • Мнения: 4 714
rusalka1, в никакъв случай не взимай котка !!! (куче или пернато) /мир/
Преброих минимум СЕДЕМ ужасяващи те ситуации, които са съвсем нормални за други хора, когато имат пухесто същество. И още толкова, които не си ги определила като такива, но се подразбира. Нещата с които ще се сблъскаш, въобще няма да ги споменавам, а някои са доста по-стресиращи.
Ти всъщност как реши, че искаш жив пухест домашен любимец? Open Mouth
Ако искаш любимец си вземи змия, гущер, игуана. Чисто и лесно, да ме прощава Котьо за споменаването на такива животни.

# 273
  • София
  • Мнения: 16 193
Честно, преди да приберем наш Барни от улицата, и аз имах същите страхове като Русалка. Той, обаче, с любов обори всеки мой страх.

За храната на масата: ако не е котката, ще са насекоми. Та наличието на котка действа дисциплиниращо и в това няма нищо лошо.

# 274
  • София
  • Мнения: 4 714
Sharky*, искрено се надявам да си права.
Но аз имам такава приятелка.
Скрит текст:
Тя пътува със своя спално бельо в чужбина. Посмъртно не можеш да я накараш да се завие с одеяло от холтела, въпреки собствените чаршафи, ако ще и да приритва от студ. Пантофи, джапанки си оставя в хотела, въпреки че могат да се изперат и дезинфекцират. Като ме види с мъх от моя Мър, веднага вади антибактериалната кърпичка и почва да ме чисти. Веднъж пътувахме заедно. За повече от 20 часа не посети обществена тоалетна, не можела. Та, хора всякакви.
Това, естествено не я прави лош, подъл или некоректен човек. Просто си е такава.
Да се ужасяваш предварително от нещо, аз не виждам смисъл да го вземеш и се мъчите взаимно.
До къде ще стигне споменатото животно, за мен е ясно, още повече, че и мъжът й не е съгласен.
Аз искрено не разбирам как може една топчица любов да те ужасява?
Да не би те да ходат бръснати от петите до главата и през 2-3 часа да минават с антибактериален разтвор всичко вкъщи и навън?

# 275
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Благодаря ви за съветите! Наистина са ми ценни.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Rusalka, не взимай котето, не заради него, а заради себе си. Ти ще се изядеш сама  от желание поведението на котето да е като на картинка, все да е чисто, това дали ще направи, онова дали ще направи. То вероятно няма да е лошо котенце, но ти ще се побъркаш и котето ще усеща, ше тормозиш ти околните, не котето.

# 277
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря ви за съветите! Наистина са ми ценни.
Както писах познавам и контактувам с гнусливи хора. Много ги уважавам, но те предварително си знаят на какво са готови и за какво не.
Сподер мен, ти още не си готова. Може да вземеш котка от клиника за пробен период и тогава да прецениш
Желая ти щастие. Hug

# 278
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Много ви благодаря! Имам една позната, която подарила коте на 9г. си дъщеря и след 2 седмици го дадоха на бабата, защото много бели правело, скачало навсякъде, надрало дивана, и тя не можа да го изтърпи и го даде на майка си, която няма и месец и тя го дала пък на друг човек. Детето много плакало. Sad

# 279
  • Мнения: 15 313
И аз на опашката, но да си кажа: Русалка, не си готова още за коте. Аз винаги съм искала коте, но никога не съм се чувствала напълно готова. Имах подобни на твоите притеснения - косми, навици, обслужване, ще имам ли винаги средства за комфорта на животинката, ще се справя ли, дали ще ме обича, слуша и т. н. Изобщо много въпроси се въртяха в главата ми. Докато най накрая мирясах, а и мъжа ми ме убеждаваше, че не ни трябва сега животно. И аз се кротнах и си казах, ако е писано ще стане, когато съм готова, ще стане. И един ден Мая намери Джастев. Хареса си го и си го избра. И той я донесе у дома, пробно.. Joy
И вече над година съжителстваме. Тя е нашето котешко детенце. Обичаме я от първия миг в който се появи. В началото имаше период на нагаждане, миех си ръцете по 100 пъти, но аз и без Мая ги мия често, та... В момента обаче в който тя се появи аз знаех, че съм готова да поема отговорността за нея, това беше най важното. Като я гушнах и за космите забравих и за чистенето на тоалетната и за всичко.
Не вземай коте, ако не си готова, не вземай коте заради детето, котето не е играчка, то е отговорност, то е живо същество и изисква внимание и грижи с които ти трябва да се нагърбиш. На детето утре ще му омръзне, то няма да се грижи за котето, ти ще си тази, която ще го гледа. Готова ли си за това?!

# 280
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Включваме се при вас с нашия Графийлд.Бях писала в началото веднъж да ви питам за съвет.
Ето го и него.

Да ви кажа имала съм коте като дете.После веднъж мъжът ми донесе от едно село малко коте,но не успяхме да се справим-то пишкаше на всякъде и акаше навсякъде не и в тоалетната си и го върнахме на хората.
От година малкия се молеше за коте.Мъжът ми естествено беше против,а аз се тревожех за космите,за тоалетната и т.н.На Коледа взехме Гарфийлд.Да,прави бели,има косми,но бързо влязох в ритъм.Вкъщи ходим с дрехи само за вкъщи,всички други са прибрани-навън с космати дрехи не ходим 😁.И мъжът ми спи леко за това се налага да спя в отделна стая с котето,но не ми пречи-толкова го заобичах,че варианта да се откажа от Пухения е никакъв.Даже мъжът ми като се приберем първи тича към него,а детето му е другар по игри.

# 281
  • Мнения: 5 998
Гушкаме се преди работа Heart Хубав и успешен ден!

И един лигльо

# 282
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз имам чувството, че тази Русалка и преди сме я чели...
иначе всичко разбирам, ама това, че не можело да се промени навика за оставяне на храна върху масата... 😂
Ще каже човек, че най-сложното нещо в света е слагането на похлупак.

Оставете котето да намери по-добри стопани, които са склонни да променят дребни неща в ежедневието си и няма да му се дразнят на космите по одеалото. Аз там и паднали мустаци намирам от време на време Wink

Щом с това не стр ОК, то значи няма да сте ОК с нищо, което е необходимост. Животните боледуват, водят се на профилактични прегледи, процедури... имат претенции към храната! това е сериозен финансов ангажимент.

# 283
  • Мнения: 7 856
Към Русалка - откажете котето, не е за вас. Като обяснение може да измислите гостуване за няколко дни при роднини и се оказало, че детето има алергия към котки.
Да, с изключение на пишкането навсякъде всичко останало със сигурност ще се случи. Плюс още нещо сигурно - поне половин година ще бъдете всички с издрани ръце и крака, чорапогащник няма как да оцелее здрав повече от ден.
Ако детето желае много домашен любимец, защо не пробвате с хамстер? Той живее в затворено пространство, няма да се разхожда по маса и легла, няма да пуска косми навсякъде, а и живее кратко, така че като опит за домашна животинка не е зле.
Но и аз ще се съглася с другите - как може да стои непрекъснато храна на масата? Няма ли хладилник или шкаф, където да се прибере? И да няма котка в къщата ви, няма начин да няма мухи. А в някои случаи те може да са доста по-опасни от котката.

# 284
  • Мнения: 10 598
Въпрос към даващите малцови пасти, тъй-като до сега не съм давала никога такова нещо:

Какъв е ефектът на малцовата паста? Видимо, питам. Странични ефекти или противопоказания някакви има ли?


Сигурно сте коментирали и марки, така че направо да питам статистиката Диемската и Беафар ли сочи като предпочитания?

Общи условия

Активация на акаунт