Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 148
  • 828
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 590
Печалбите и да имат покритие, НЛ няма как да ги изплати. Банковите сметки са под запор.
Пък и да не мислиш, че някой ще ти каже имат ли наистина. На Гешев му е най-изгодно да каже, че и пари е нямало, защото Божков ги е изнесъл в чували - това му беше становището и за КТБ. Къде са парите? Ами Цветан Василев снощи ги отнесе, 5 милиарда в чували за боклук Grinning

# 556
  • Мнения: 36 484
Да, въпросът е, че лъжат, че е нямало пари, а ние всъщност не знаем дали е така.

# 557
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава "да се освободят от билетите"? Да ги пробутат на крайните купувачи, а те да си приберат парите?

# 558
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Нали като има гратисен период и печалбите ще се изплащат в него.
До последно, ден преди да се обнадордва закона в Държавен вестник, хората си вземата билети и печалби от Лафка и Кауфланд. Предполагам и от офиса на НЛ.

Andariel, никой нищо не ти пробутва, а си купуваш по свое желание.

Аз почти всеки уикенд ходя в Тотото да потъркам 2-3 билетчета. Ей така като пазарувам на пазара. Никой не ме дърпа към пункта.

# 559
  • Мнения: 14 079
Каква държава, какви пет лева? Не гледахте ли Боко какъв изказ има и какво държание към негов служител? "Номерца ли ми въртите, искате да видите кога ще се разправя с вас ли"? и т.н. Толкова прост премиер държавата ни не познава. Като овчар, ама без гега. И така да унижаваш в национален ефир човека и защо? Защото са спазили закона и за републикански пътища искат винетка. Той бил казал, моля ви се, миналата година, по телевизията, че за тези "отсечки" няма да има винетка. Закон няма, Боко така е казАл, точка. Ми добавете в закона, че изключение се допуска за.... и готово. Погнусена съм от този екземпляр, надмина всички комунисти накуп. Нито излъчване на политик, нито изказ, нито възпитание... абсолютен шопар. Та няма да вземат бизнеса на някой за два дни ли? Държавата ни стремглаво потъва в калта и нищетата. Още какви неща ще видим, жална ни майка.

# 560
  • Мнения: 36 484
А, защо, много е забавен - вчера честити "празника" на случайни минувачи. И това с мисирките беше култово Simple Smile

# 561
  • София
  • Мнения: 1 590
Да, не е по темата, но и аз бях потресена вчера от това поведение на Борисов към Терзийски. Невероятна простащина. А директорът на АПИ какво е виновен, човекът просто спазва закона - за републиканските пътища трябва винетка. Пак някоя калинка забъркала законодателно-административна бакия, а решението е да крещим като селтаци на заседание на Министерски съвет и устно да отменяме закони... Тъжна работа.
Ако бях на мястото на Терзийски, щях да си подам оставката на мига (устно), да си тръгна и да не се обърна повече. Но човекът и той се снишава, даже го оправдава. Кой знае как са се оплели там горе, та щат - не щат, търпят се взаимно.

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Вчера писах набързо, после се позамислих, нямах интернет обаче и в последвалите от вчера 30 мнения може и някой да го е написал вече. Аз подкрепих тезата, че е трябвало да се даде на малките търговци на талони (магазини и подобни) време да реагират и да се отърват от талоните, вместо да губят от непродадените.
Всъщност няма много смисъл в подобно нещо - те така или иначе не могат да ги продадат на практика. В момента, в който се разбере за бъдещата забрана, продажбите вероятно ще спаднат до нула, защото всеки ще се опасява, че дори да има печалба, няма да я получи. Не е като сиренето с растителни мазнини от другия пример, което в "буферния" срок можеш да го купиш и да го изядеш. Така че... май няма друг вариант, освен търговците наистина да си поемат риска, нищо, че нямат вина за забраната. Ако могат да се разберат с организаторите за някакво връщане на част от цената - добре, ако не могат... няма какво да се направи.

# 563
  • Мнения: 18 501
Между другото АПИ просто изпълнява решението на ББ\МС от началото на 2019 г. - поиска ли община да се грижи за пътя - дават й го, не поиска ли - винетка. На Фандъкова е трябвало да крещи ББ, не на този от АПИ.

# 564
  • София
  • Мнения: 62 595
Да продаваш талони с ясното съзнание, че никой няма да изплати печалбите, само и само да си прибереш парите, е чисто пробутваме.

# 565
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Едни самобитни шоумени имаме сред управляващите, не ни оставят без сеир.
Чудя се къде са им ПРите и след толкова години в политиката не се ли научиха на маниер, протокол и т.н. ?
Като Каракачанов дето слезе по дънки и с куфара от самолета. Ей така някой не му ли каза да си остави дисагите вътре и да сложи един панталон?
Иначе на лозунги са първи.
Сега чакаме и Слави Трифонов с парламента и после може да изкарваме пари от 24 часа шоу на живо. Joy

П.П. Нали вече писах, че до последно печалбите се изплащаха, но не от всички места. Просто с този закон така се получи с неизплащането от всички места.

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Да, не е по темата, но и аз бях потресена вчера от това поведение на Борисов към Терзийски. Невероятна простащина. А директорът на АПИ какво е виновен, човекът просто спазва закона - за републиканските пътища трябва винетка. Пак някоя калинка забъркала законодателно-административна бакия, а решението е да крещим като селтаци на заседание на Министерски съвет и устно да отменяме закони... Тъжна работа.
Ако бях на мястото на Терзийски, щях да си подам оставката на мига (устно), да си тръгна и да не се обърна повече. Но човекът и той се снишава, даже го оправдава. Кой знае как са се оплели там горе, та щат - не щат, търпят се взаимно.
+1. И аз вчера си помислих, че ако съм на Терзийски и ако имам вариант за намиране на работа, разбира се (но обикновено има), щях да напусна. Нямам представа какво са преговаряли и до какво решение се е очаквало да стигнат, дори не ми стана ясно дали се говори за освобождаване само на жителите на малките населени места от Столична община, или на всички преминаващи, но списъкът на пътищата, за които е нужна винетка, се утвърждава от Министерския съвет, не от Терзийски.

Да продаваш талони с ясното съзнание, че никой няма да изплати печалбите, само и само да си прибереш парите, е чисто пробутваме.
Аз лично нямах предвид, че наистина няма да има кой да изплати печалбите (може и да има, не знаем засега), а че от това биха се опасявали хората и биха спрели да купуват билетчета още преди влизането в сила на забраната. Но пък по-горе други са писали, че е имало търкане до последно, така че аз може и да не отгатвам много добре потребителското поведение. Wink

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 12:08 от Магдена

# 567
  • Мнения: 840
надмина всички комунисти накуп.
винаги е приятно, когато ученикът надмине учителя/мастъра.

# 568
  • Мнения: 1 306
Да се говори за "лакоми" търговци е по принцип нелепо, защото те ти носят каквото искаш да купиш, на достъпно разстояние - иначе заповядай на влака, самолета, личната си кола, за да отидеш до Турция примерно за пералня Беко
Под лакоми търговци имам предвид това да се включиш в "бизнеса" с лотариите и търкането. Продаваш нещо съвсем друго, но си казваш - хората много търкат, да и аз да заредя билети, че да клъвна нещо. Е, дойде време да кълват на камък.

# 569
  • Мнения: 1 306
Каква държава, какви пет лева? Не гледахте ли Боко какъв изказ има и какво държание към негов служител? "Номерца ли ми въртите, искате да видите кога ще се разправя с вас ли"? и т.н. Толкова прост премиер държавата ни не познава. Като овчар, ама без гега. И така да унижаваш в национален ефир човека и защо?
За жалост заклетите му избиратели пак ще се подсмиват и ще го оправдават, че бил човек от народа и нарочно говори така за да се харесва. Слушах го по радиото и си мислех тоя негов подчинен (глашатая) няма ли 5 грама достойнство да обяви, че напуска на момента. Предполагам е бил там.

Общи условия

Активация на акаунт