СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 751
  • 781
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 7 190
Иска да учи испански, пише много добре. Ще става журналист, в краен случай лингвист... Само да не се налага да учи нещо с математика! Заради нея не се целим в Испанската, 30 СУ ни е целта.
Имаш ли отзиви за 30 СУ? И аз го заглеждам. Да, не е с ФЕ, но е с ИЕ и пак е вариант. Много ни е близо и с този нов ремонт, значи че и ръководството е читаво и амбициозно. В дилема съм за план Б дали 18 СУ или 30 СУ.

Имам някакъв спомен, че на една джедайска потребителка - Не се сърди, човече - детето учеше в 30-то. Сякаш съм чела добри отзиви. Но дано да не греша някъде с тази информация.

# 646
  • Мнения: 8 228
И аз се радвам на ПИ пускани тук, младежът естествено не примира от радост.
Глупави и елементарни грешки, по 2-3, допуска винаги на М1. Ще си ги направи и на НВО без съмнение. Колкото и да тренира, при този формат, такъв тип грешки ще прави. За да не прави грешки, трябва всяка задача да е разписване. Така с дадени отговори, "разписва" наум и отбелязва, съответно вероятността да сгреши е много по-голяма.

# 647
  • Мнения: 3 974
Попитайте за 30-то на лични rihan. Тя е от нашата тема, но дъщеря й учеше там, а мама беше в УН.

# 648
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 324
30 СУ е различно от 30 СОУ, нали?

# 649
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Иска да учи испански, пише много добре. Ще става журналист, в краен случай лингвист... Само да не се налага да учи нещо с математика! Заради нея не се целим в Испанската, 30 СУ ни е целта.
Имаш ли отзиви за 30 СУ? И аз го заглеждам. Да, не е с ФЕ, но е с ИЕ и пак е вариант. Много ни е близо и с този нов ремонт, значи че и ръководството е читаво и амбициозно. В дилема съм за план Б дали 18 СУ или 30 СУ.
 Имам познати, чийто деца учат там.Много са доволни - и от дисциплината, и от начина на преподаване, и от отношението към децата. Имат доста сериозен пропусквателен режим, много се държи и на дисциплината в час и училището. Много добри отзиви имат и за класните ръководители по принцип - в постоянен контакт с родителите са и са много отзивчиви. Езиковото обучение също е на ниво. Някои от преподавателите са и съставители на учебници.
За нас е супер и локацията, защото наборката ще пътува всеки ден от провинцията.

30 СУ е различно от 30 СОУ, нали?
Не станаха ли всички СОУ СУ? Аз имам предвид 30 СУ /СОУ "Братя Миладинови", зад МОЛ София е.

# 650
  • Мнения: 6 925
СОУ-та няма от 2016 година Simple Smile

# 651
  • sofia
  • Мнения: 8 935
30 СУ е различно от 30 СОУ, нали?
Не, абсолютно същото е. Вече няма СОУ, всичко е СУ (ако няма нещо специфично в наименованието като 31 СУЧЕМ)

# 652
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 324
Иска да учи испански, пише много добре. Ще става журналист, в краен случай лингвист... Само да не се налага да учи нещо с математика! Заради нея не се целим в Испанската, 30 СУ ни е целта.
Имаш ли отзиви за 30 СУ? И аз го заглеждам. Да, не е с ФЕ, но е с ИЕ и пак е вариант. Много ни е близо и с този нов ремонт, значи че и ръководството е читаво и амбициозно. В дилема съм за план Б дали 18 СУ или 30 СУ.
 Имам познати, чийто деца учат там.Много са доволни - и от дисциплината, и от начина на преподаване, и от отношението към децата. Имат доста сериозен пропусквателен режим, много се държи и на дисциплината в час и училището. Много добри отзиви имат и за класните ръководители по принцип - в постоянен контакт с родителите са и са много отзивчиви. Езиковото обучение също е на ниво. Някои от преподавателите са и съставители на учебници.
За нас е супер и локацията, защото наборката ще пътува всеки ден от провинцията.

30 СУ е различно от 30 СОУ, нали?
Не станаха ли всички СОУ СУ? Аз имам предвид 30 СУ /СОУ "Братя Миладинови", зад МОЛ София е.

Хаха, а пък да съм завършила 30 СОУ и да не знам, че вече е СУ. Тогава ми преподаваше по БЕЛ Весела Михайлова. Оказа се, че още ме помни и казала на Ема "А майка ти какво добро дете беше", в смисъл в сравнение с дъщеря ми:)

Когато аз учех там преди 89-та, още се казваше "Знаме на мира" и се влизаше с връзки.

# 653
  • Мнения: 24 467
В какви се преоблякъл Илия - няма значение.
У нас е пълно с проформа реформа - смяна на някакво наименование и туй-та!

# 654
  • Мнения: 6 925
Как, преди 89 се казваше Людмила Живкова, и да, влизаше се с връзки. От 134-то ни водеха на плуване там. После стана Знаме на мира, а сега е Братя Миладинови и вече предимно хората без връзки учат там от първи клас. И хората от зона Б-5, за които им е близко. Но в района връзки за първи клас се ползват (може вече да е в минало време след въвеждането на системата) за 134, 18 и 32.

# 655
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 324
Аз закачих и "Знаме на мира", и  "Братя Миладинови".  Само 5 години се е казвало "Людмила Живкова". 80- те години е "Знаме на мира". Не исках да разкривам кой набор съм:) По мое време басейнът вече беше разрушен и не се ползваше.

# 656
  • София
  • Мнения: 3 456
Наистина полезни коментари.Аз съм останала с впечатление че училището  не е за препоръчване като компромис и дълбока резерва за испанска алтернатива...Ще се радвам някой да сподели нещо по-подробно  от наши дни за обучението там
И друго  исках да ви питам.ПО каква скала оценяват пробните изпити ?ВЪрнаха на дъщеря ми един тест, при който са конвертирани точките в  оценка( описани са и двата резултата).Попаднах на таблици, при които  разликите са доста големи и не знам коя е актуалната и трябва ли да се търси изобщо  подобно преобразуване?

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 14:15 от sssani

# 657
  • София
  • Мнения: 7 190
На мене пък ми е любопитно какво се случва със 134-то.
Нали Лаудер откриха частно училище и имаше предположения, че ще оттеглят лека-полека финансирането за държавното. Но дали е така?

# 658
  • Мнения: 8 228
Защо пък преобразуват точките в оценки на ПИ, след като това и на НВО не се прави последните години?

# 659
  • София
  • Мнения: 7 190
Защо пък преобразуват точките в оценки на ПИ, след като това и на НВО не се прави последните години?
От това евентуално има смисъл ако в училище са правили тест по формата на НВО и трябва да им въведат оценки.
За друга причина не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт