Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 25

  • 27 248
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 56


Здравейте, може ли да ми споделите мнение за тези резултати?
4 пъти кръвна проба през 1 час и урина
1-8ч на гладно, 2-9ч.пиене на глюкоза,3-10ч,4-11ч

# 361
  • Мнения: 18 542
Нека дугите да кажат, че са по-информирани по темата, но на мен ми се струва, че прекалено много пада захарта на последния час. Не трябва ли да не пада под около 4?

# 362
  • Мнения: X
И аз не съм лекар, но ми се струва, че за да падне захарта на 3,6, това е за сметка на твърде висок инсулин.
А той защо не е изследван?

# 363
  • Мнения: 56
И аз не съм лекар, но ми се струва, че за да падне захарта на 3,6, това е за сметка на твърде висок инсулин.
А той защо не е изследван?

Това е от миналата седмица

# 364
  • Мнения: X
И аз не съм лекар, но ми се струва, че за да падне захарта на 3,6, това е за сметка на твърде висок инсулин.
А той защо не е изследван?

Това е от миналата седмица
Имах предвид, изследван заедно с КЗ при обременяването.За да се види как се движи и той.
Защото при 7 на гладно може да е добре, но може и на втори/трети час да е огромен., предвид ниската КЗ.

# 365
  • Мнения: 56
И аз не съм лекар, но ми се струва, че за да падне захарта на 3,6, това е за сметка на твърде висок инсулин.
А той защо не е изследван?

Това е от миналата седмица
Имах предвид, изследван заедно с КЗ при обременяването.За да се види как се движи и той.
Защото при 7 на гладно може да е добре, но може и на втори/трети час да е огромен., предвид ниската КЗ.

Пак ще пусна нанова тогава, явно не са ме разбрали какво точно искам

# 366
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не, няма да пускаш наново, защото не е редно да се товариш повече от веднъж на няколко месеца. Приемаш, че имаш начална форма на ИР въз основа на твърде ниската захар и започваш да ограничаваш въглехидратите.

# 367
  • Мнения: X
Не, няма да пускаш наново, защото не е редно да се товариш повече от веднъж на няколко месеца. Приемаш, че имаш начална форма на ИР въз основа на твърде ниската захар и започваш да ограничаваш въглехидратите.
Да, аз поне така бих направила.

# 368
  • Мнения: 56
Не, няма да пускаш наново, защото не е редно да се товариш повече от веднъж на няколко месеца. Приемаш, че имаш начална форма на ИР въз основа на твърде ниската захар и започваш да ограничаваш въглехидратите.
Добре, благодаря.Така и ще направя, тъй като в нашия град нямаме такава лаборатория за тези изследвания и ми се налага да пътувам, следващия месец най-вероятно тогава ще ги пусна и ще пиша.

# 369
  • Мнения: 18 542
Е след месец е рано. Изчакай поне 6м

# 370
  • Мнения: 56
Е след месец е рано. Изчакай поне 6м

Много е за съжаление, но щом трябва да се чака, ще се чака.Най-много ме е яд, че всичко сега се обърка наново, с тези изследвания.
Моят случай е-поликистозни яйчници, нередовен МЦ, една биохим.бременност, абразио+реабразио..
прикачвам изследванията ми от миналата седмица +инсулин 7,35.
Може ли да споделите каква диета трябва да спазвам, за да избегна приема на въглехидрати, че аз доста си похапвам сладко, нямам наднормено тегло, но имам някакви странни пъпки който ми избиват, и по засилено окосмяване..като цяло всички симптоми като се замисля ги имам..

# 371
  • Мнения: 27 500
Б 12 и вит. Д са ти ниски. Глюкоза 5,41 която при обременяване пада толкова говори за ИР, а щом имаш и поликистозни яйчници... За ТСХ не съм сигурна под 1 дали е ок, за бременност трябва да е под 2, но колко под 2 не съм сигурна...
Погледни първа страничка на темата, мисля, че има линк за  ВМ НВХ.  Силно желателно е да ограничиш въглехидратите до тези които се съдържат в зеленчуците, ядките, млечни умерено (ако ти понасят). И бобови- ако ще ядеш- по-рядко и в ограничено количество (те са си въглехидрат предимно).

# 372
  • Мнения: 504
Докторката е др Таня Николова. Коралите са от Coral club - ето линк: https://bg.coral-club.com/shop/ Добавката се казва корал Майн - има 10 и 30 сашета - пият се така: в минерална вода 1.5 л се слага едно саше, то е като чай, в подобен тип пакетче... и си я пиеш цял ден, като я изпиеш... изхвърляш сашето и миеш бутилката и ма другия ден пак..

# 373
  • Мнения: 1 684
Ливерна, подсладени ли са тези сашета?

# 374
  • Мнения: 504
Не, не мисля ... Поне водата не сладни. Но е хубаво да се прочете в съдържанието де..

Общи условия

Активация на акаунт