Хайде на театър - 7

  • 66 988
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 920
Aз се чудя откъде да започна. Кажете постановка и с антракт... човек няма къде 2 приказки да си каже Hug

# 721
  • София
  • Мнения: 6 675
Ха, това го измислих - отиваме 30 мин. по-рано и се виждаме пред театъра. Тъкмо си взимаме резервираните билети. Но сега в студа не е много приятно. Довечера съм на Апетит и ще пиша.

# 722
  • Мнения: 515
Вчера гледах пак "Козата или коя е Силвия". Бях забравила колко откачена и яка е постановката! И думите на Билалов към Вергов "Аааа, значи там опира цялата работа?! Всичко може, стига другите да не разберат?!" Там ли са, наистина, границите на морала ни, на това, което може или не може - там, докъдето другите няма да разберат? Simple Smile Осъждаме сина си, че е гей, а не намираме нищо нередно в това да имаме връзка с коза... Хубава постановка!

# 723
  • София
  • Мнения: 6 675
Оооо, това е страхотна постановка! С удоволствие бих я гледала пак!

Апетит в Сити марк вчера - първите 10 мин. ми се сториха досадни, после обаче набра скорост и се превърна в приятна комедия.

# 724
  • София
  • Мнения: 22 947
Искате ли да има някаква анкета в новата тема?

# 725
  • София
  • Мнения: 5 190
Аз не държа на анкета за театрите.

За любителите на "Чехов търси талант" - в петък и събота се играе нов спектакъл на почти същия екип, но не е комедия, а реална трагедия - " План Б". За наркозявисимости и алкохолни зависимости. Било много тежко и поучително.  На мен ми трябва такъв спектакъл,  но ще изчакам отзиви или пък ще отида първо сама. Сама отидох на широко рекламирания и натрапен филм " Доза щастие", който се оказа повече вреден, отколкото полезен. Да видим този спектакъл. Много ме плаши щастливият край!

# 726
  • Мнения: 2 780
ЗаСлон, какво означава един филм да е " повече вреден, отколкото полезен"? Питам от любопитство.

# 727
  • София
  • Мнения: 5 190
Извинете, не мога да скрия текста,  но въпреки че е спам е изключително важно.
Точно този филм "Доза щастие" е рекламиран за образователен по темата наркотици и цели училища ги водеха под строй. Голяма далавера. Включая чиста сексуална сцена, че как иначе. Пет пъти показват рая на главната героиня - надрусва се и животът й става красив калейдоскоп, небето се отваря. Красиви сцени, красиви лице на момичето, красиво е всичко. Операторът ликува,  а монтажистът слушка на кое да наблегне... Оскотяването е показано пестеливо или индиректно. По-късно едно бегло ходене до гроба на доставчика на хероин.  Накрая пие едни хапченца и край с хероина, пак е млада, щастлива и красива. И успешна. Това е внушението - лесно ти минава.
Нито дума, че авторката на книгата, по която е направен филма умря от последствията от тази "излекувана" наркозависимост.
Още много мога да пиша.
Когато гледах филма, надушвах едно приятелско дете, тръгващо по този път. Тръгна.
Искам да има художествени произведения годни за размисъл, да не опяват само мама и тате.

Моля се спектакъла да не ме разочарова.

# 728
  • Мнения: 515
ЗаСлон, ти такава "реклама"🤣 му дръпна на филма, че го търсих да го сваля, ама го няма в Замунда. Идеи, някъде да го има?

# 729
  • Мнения: 4 075
ЗаСлон, ти такава "реклама"🤣 му дръпна на филма, че го търсих да го сваля, ама го няма в Замунда. Идеи, някъде да го има?
Има го в HBO GO

# 730
  • Мнения: 515
Благодаряяяя! 😘

# 731
  • Мнения: 5 846
без пари го има в арената.
arenabg . com
4 бедни GB отишли на вятъра😁

# 732
  • София
  • Мнения: 22 947
Мисля, че филмът е бил заснет изцяло преди Весела да почине, така че е нямало как да включат смъртта и. Аз не останах с впечатлението, че "лесно ти минава",  но истината е, че и на мен не ми допадна особено. Според мен е леко прехвален. Най-вече не ми хареса внушението, че въпреки всичко е била много добра майка. Моето усещане от филма е, че въобще не е така, без разбира се да я познавам и да имам някакъв досег със семейството и.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 675
ЗаСлон, точно по същата причина ме подразни филма - всичко едно напудрено, красиво и лесно, а като направя аналог с Трейнспотинг, където умря бебето...тази сцена още ми е в главата, когато се сетя за наркотици и млади хора.

"Какво да правим с виолончелото" някой гледа ли? Отзиви?

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 11:46 от Olive

# 734
  • Мнения: 515
Точно си тръгвам от 199, гледах "Заешка дупка". Още ми е заседнала буца на гърлото, кърваво болезнена тема, а добрата актьорска игра допълнително осолява раната... Ако можех да върна стрелките на часовника с 2ч. назад, щях да пропусна тази постановка... Може би това, че осъзнавам, че никой от нас не е застрахован да не се окаже в същата ситуация ме натовари толкова....Отивам да изпия чаша вино, че още ми е зле.. 😳

Общи условия

Активация на акаунт