Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 25

  • 25 984
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 28
Според мен е от това,че ти е дошло.Не съм се ровила да търся дали е от това,но при мен като ми идва всеки път някакви аномалии се случват(я е много малко,а е много...).Като спре и всичко си става нормално.Давай на бебока по-често от обикновенно, докато премине и това.Не знам дали са ти казали лекарите да го кърмиш на 2часа и 30 минути,ама не се съобразявай с това,че докато се усетя,че се мъчим и двамата се озорих.
Аз се порових и почетох сега. Оказва се , че наистина намалява по време не цикъл, а и нали вечер като цяло е по-малко. Дано да се нормализира всичко когато свърши!

# 346
  • Мнения: 7 776
Няма проблем с цеденето и запазването на кърмата, ще можеш да цедиш и е хубаво като се събудиш от упойка да цедиш толкова често, колкото бебчето си иска по принцип. Бебето няма да те забрави за 2-3 дена. За упойката не мога да кажа съвместима ли е, обади се на НАПК, ще ти дадат отговор със сигурност.

Междувременно си приготви един запас с кърма, докато си в болницата.

Спокойно! И да искаш, не може кърма да спре за такъв кратък период. Докато цедиш - гледай снимки, видеа, мисли си за бебо.

Всичко ще е наред! Ще видиш!

Кацарова, да,оказва влияние,може да пиеш калций и магнезий добавка, уж оказват добро влияние. Ще премине, просто търпение.

# 347
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Цитат
author=borislavabgmamma link=topic=1177276.msg40265790#msg40265790 date=1582840224]
Според мен е от това,че ти е дошло.Не съм се ровила да търся дали е от това,но при мен като ми идва всеки път някакви аномалии се случват(я е много малко,а е много...).Като спре и всичко си става нормално.Давай на бебока по-често от обикновенно, докато премине и това.Не знам дали са ти казали лекарите да го кърмиш на 2часа и 30 минути,ама не се съобразявай с това,че докато се усетя,че се мъчим и двамата се озорих.
Аз се порових и почетох сега. Оказва се , че наистина намалява по време не цикъл, а и нали вечер като цяло е по-малко. Дано да се нормализира всичко когато свърши!
Да, по време на менструация може да се получи намаляване на кърмата заради хормоните. С първото ми дете се случваше всеки месец да ми намалее в тези дни. Ще отмине до няколко дни. За да стимулираш добро производство на кърма през деня, е добре да кърмиш или да се изцеждаш поне 2 пъти между 3 и 8 часа сутринта, защото тогава е най-високо производството на пролактин и тогава спомага за достатъчно кърма денем. Просто бебето ти е много малко и кърмата все още не се е регулирала добре, и оттам в тези периоди може да има по-осезаема промяна в количеството.

П.П. Да добавя, че това може и да не е менструация, а остатъчно следродилно кървене. При изключително кърмене, е рядкост да имаш менструация толкова рано.

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Дези, видях че сумата за бебчето е събрана. 🙂

Момичета, имам сериозни болки в едното зърно при захапване, все едно си имам блистер. Обаче нямам блистер, нито запушване, нито рагади, нищо. Шушулката е с ново зъбче от 2-3 дни, откакто ме и боли, но пък ако е от него, на другото зърно нищо му няма. Някакви идеи?

# 349
  • Мнения: 1 212
Скрит текст:
Цитат
author=borislavabgmamma link=topic=1177276.msg40265790#msg40265790 date=1582840224]
Според мен е от това,че ти е дошло.Не съм се ровила да търся дали е от това,но при мен като ми идва всеки път някакви аномалии се случват(я е много малко,а е много...).Като спре и всичко си става нормално.Давай на бебока по-често от обикновенно, докато премине и това.Не знам дали са ти казали лекарите да го кърмиш на 2часа и 30 минути,ама не се съобразявай с това,че докато се усетя,че се мъчим и двамата се озорих.
Аз се порових и почетох сега. Оказва се , че наистина намалява по време не цикъл, а и нали вечер като цяло е по-малко. Дано да се нормализира всичко когато свърши!
Да, по време на менструация може да се получи намаляване на кърмата заради хормоните. С първото ми дете се случваше всеки месец да ми намалее в тези дни. Ще отмине до няколко дни. За да стимулираш добро производство на кърма през деня, е добре да кърмиш или да се изцеждаш поне 2 пъти между 3 и 8 часа сутринта, защото тогава е най-високо производството на пролактин и тогава спомага за достатъчно кърма денем. Просто бебето ти е много малко и кърмата все още не се е регулирала добре, и оттам в тези периоди може да има по-осезаема промяна в количеството.

П.П. Да добавя, че това може и да не е менструация, а остатъчно следродилно кървене. При изключително кърмене, е рядкост да имаш менструация толкова рано.

Вклювам се с моя случай, родих на 30.12.18г. и на 22.01.19г. ми дойде, още кърмя. Така че има и такива и такива случаи. Добавка калций и магнезий е добра идея,помага.

# 350
  • Мнения: 4 380
Кацарова, може да пиете добавки калций с магнезий в съотношение 2:1, по литературни данни помага да не се случва това намаляване на млякото в дните преди менструация и няколко дни след това.
Хепи лайф, като гледате за блистер стиснете зърното да видите дали някъде не тече, защото моите блистери не са като по картинките големи и явни, ами едни такива смотани, скрити в изхода на каналчто и се вижда как като се стисне се появява малка бяла точка, но не тече. Пробвайте да смените позата.

# 351
  • Мнения: 28
Скрит текст:
Цитат
author=borislavabgmamma link=topic=1177276.msg40265790#msg40265790 date=1582840224]
Според мен е от това,че ти е дошло.Не съм се ровила да търся дали е от това,но при мен като ми идва всеки път някакви аномалии се случват(я е много малко,а е много...).Като спре и всичко си става нормално.Давай на бебока по-често от обикновенно, докато премине и това.Не знам дали са ти казали лекарите да го кърмиш на 2часа и 30 минути,ама не се съобразявай с това,че докато се усетя,че се мъчим и двамата се озорих.
Аз се порових и почетох сега. Оказва се , че наистина намалява по време не цикъл, а и нали вечер като цяло е по-малко. Дано да се нормализира всичко когато свърши!
Да, по време на менструация може да се получи намаляване на кърмата заради хормоните. С първото ми дете се случваше всеки месец да ми намалее в тези дни. Ще отмине до няколко дни. За да стимулираш добро производство на кърма през деня, е добре да кърмиш или да се изцеждаш поне 2 пъти между 3 и 8 часа сутринта, защото тогава е най-високо производството на пролактин и тогава спомага за достатъчно кърма денем. Просто бебето ти е много малко и кърмата все още не се е регулирала добре, и оттам в тези периоди може да има по-осезаема промяна в количеството.

П.П. Да добавя, че това може и да не е менструация, а остатъчно следродилно кървене. При изключително кърмене, е рядкост да имаш менструация толкова рано.

Почти сигурна съм, че е менструация. А бебчо суче и в 3 и в 7 през ноща, но сз днес все пак изцедих след нея в 7 . С много зор 30мл от двете гърди. С не теръпение чакам да минат още 2-3 дена макс и да е приключила менструацията. Ще взема калций и магнезий за следващия месец , както ме съветват всички.
Благодаря 😊

# 352
  • Мнения: 28
Кацарова, може да пиете добавки калций с магнезий в съотношение 2:1, по литературни данни помага да не се случва това намаляване на млякото в дните преди менструация и няколко дни след това.
Хепи лайф, като гледате за блистер стиснете зърното да видите дали някъде не тече, защото моите блистери не са като по картинките големи и явни, ами едни такива смотани, скрити в изхода на каналчто и се вижда как като се стисне се появява малка бяла точка, но не тече. Пробвайте да смените позата.

Ваня А. , колко време преди менструацията да започна да пия добавките? Или се пият постоянно?

# 353
  • Мнения: 633
Katsarova, кърмете на поискване Wink по-добрия вариант е вместо по режим (предпочагам сте на режим от думите ви). От режим кърмата намалява. Цеденето също не е миродавно за количеството кърма, аз година и 4 месеца вече си кърмя детето и не мога да цедя, почти нищо не излиза.

# 354
  • Мнения: 28
Katsarova, кърмете на поискване Wink по-добрия вариант е вместо по режим (предпочагам сте на режим от думите ви). От режим кърмата намалява. Цеденето също не е миродавно за количеството кърма, аз година и 4 месеца вече си кърмя детето и не мога да цедя, почти нищо не излиза.

Не сме на режим, просто тя вде през около 3 часа. С излкючение на днес. От сутринта яде по 2-3 мин през 30-40 мин. Вечерта иска двойна доза обаче пък гърдите ми не са се научили явно още.

# 355
  • Мнения: 4 380
Калция с магнезий може постоянно, може и седмица преди и седмица след. В общи линии пробвайте и вижте кое работи при вас.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, погледнах в първи пост, но не видях да има информация за болкоуспокояващи хапчета и температуропонижаващи, които са подходящи при кърмене? Много пъти съм чела и ето, че забравих кои са...

# 357
  • София
  • Мнения: 1 033
Парацетамол и нурофен.

# 358
  • София
  • Мнения: 8 645
Нурофен е по-подходящ при кърмачки, има и противовъзпалителен ефект. Зависи какво те боли.
Ако бебето не е малко, може да си позволиш и доза но-шпа.

# 359
  • Мнения: 549
Дами,
Един въпрос, който ме вълнува отскоро.
Още от самото начало цедя и давам на бебчето кърма от шише. Вече свикнах, не ми пречи. На денонощие стигам до около 1100мл кърма, като от нея ми остава някакво количество. Но натрупвайки се през дните, вече имам един ред от хладилника само с кърма, т.к. постоянно зареждам с нова и става нещо страшно.
Цедя се 6 пъти на ден по 10 мин гърда. В началото бяха 20 Мин на гърда, после ги направих 15 Мин и сега 10. Не следя количеството, а времето, което отчитам като грешка.
Та, въпросът ми е: скоро предстои захранване на бебето и със заместването на едно ядене ще имам още по-голям излишък от кърма. Чудя се как е най-добре да се постъпи- да започна да изпускам едно цедене или да намаля още времетраенето? Аз лично бих избрала това да пропускам, но не знам дали е ок така изведнъж.

Моля за съвет.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт