Азиатска козметика и грим 16

  • 48 212
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 743
Понеже говорите за Бентон и есенцията с охлюви, да питам сега за лятото кое от 3-те вида (крем, есенция или лосион) е добре да се вземе? Аз го заглеждам от доста време, но не знам кое да поръчам. С комбинирана кожа съм, но не искам да ми стои върху кожата, да не попива и да лъщи.. Мазни ли са като консистенция или на водна основа? Кое ще ми препоръчате?

# 706
  • Мнения: 2 323
Определено есенцията. Най-лесна е за ползване - малко по-гъста от вода е и попива чудесно. Най-малко ядове ще имаш с нея. Виж това ревю на лосиона, и по-конкретно точката с Application.
Аз лично не съм го пробвала и всъщност обичам подобни консистенции, но на мнението на тази конкретна мадама се доверявам. Няма нужда да си убиваш кефа от нанасянето заради странна формула, ако има и по-лесен начин, какъвто в случая има. Взимай есенцията и не му мисли.

# 707
  • Мнения: 1 795
bambinnah, лошото на писането е, че губи емоцията на личния разговор и много често казаното/написаното може да се извади от контекста или да се разбере погрешно Simple Smile Нищо лично в реакцията ми, беше изцяло коментар по продукта. Хубавото в азиатската козметика е, че изборът на качествени продукти е достатъчно голям, за да може всеки да си намери "своето".

По въпроса за охлювени продукти, които харесвам - като цяло вече не използвам много такива на ниво серум/есенция, защото ползвам активно киселини и пептиди, които покриват действието, но са по-подходящи за суха кожа от муцина.
От серумите и есенциите ползвах и бях доволна от есенцията на Benton (очевидно Simple Smile ) , серума от същата серия, серума с охлюв на Iunik. Не харесвам охлювения серум на Cosrx, защото предпочитам такива, които са обогатени с хидратиращи съставки, а и той много ми лепнеше. Кремът Cosrx е хубав,но за суха кожа по-скоро като продукт за локално третиране на засегнати зони или за еднократно ползване, но определено върши чудеса с белези от всякакво естество.


Също си търся и добър продукт с Cica - попаднах на мнението ти за A'Pieu, но имаше доста форми - крем, плътен крем, гел и т.н. и при някои имаше етерични масла, което е изключително... любопитно, да го наречем, решение за козметика, насочена към чувствителна кожа. 
Предпочитам да е по-лека консистенция, идеята ми е да я използвам непосредствено след витамин Ц или киселини и да мога да си сложа обичайните кремове. Иначе много харесвам серията на La Roche Posay.

Честно казано не си спомням кога и какво съм писала за A`pieu. Ползвам центела под всякаква форма и в много продукти и е възможно да съм коментирала нещо за крема с madecassoside. С лека консистенция-гел са Benton Good bye Redness и Iunik tea tree. Хубава е серията с центела са на Purito, CNP Mugener ampule, Cosrx centella, Soon Jung , Cicapair .
Етерични масла ползвам много и харесвам, въпреки че съм с чувствителна и алергична кожа. Цялата истерия по въпроса за етеричните масла и употребата им в козметиката е доста пресилена според мен и не е много по-различна от ужаса от силиконите, например. Ет.масла са огромно природно богатство, което не само че може да лекува, но има и незаменими приложения от козметичен характер - регенериращо, възстановяващо, имуномоделиращо, антибактериално, избелващо петна и тн действие. Ако са правилно използвани и формулирани имат страхотно успокояващо действие при повишена чувствителност и алергии.

Понеже говорите за Бентон и есенцията с охлюви, да питам сега за лятото кое от 3-те вида (крем, есенция или лосион) е добре да се вземе? Аз го заглеждам от доста време, но не знам кое да поръчам. С комбинирана кожа съм, но не искам да ми стои върху кожата, да не попива и да лъщи.. Мазни ли са като консистенция или на водна основа? Кое ще ми препоръчате?

Това са три различни продукта с различна функция. Есенцията е на водна основа, защото е предвидена за стъпка хидратация, кремът и лосионът няма как да са на водна основа, за да имат оклузивна функция. 
За избора на продукт в азиатската грижа няма голямо значение с каква кожа си, а как ще го комбинираш и използваш. В случая трудно може де се даде коректен  съвет без информация как ще позиционираш дадения продукт в рутината си и с какви други продукти ще използваш и с каква цел.

# 708
  • Мнения: 4 743
Определено есенцията. Най-лесна е за ползване - малко по-гъста от вода е и попива чудесно. Най-малко ядове ще имаш с нея. Виж това ревю на лосиона, и по-конкретно точката с Application.
Аз лично не съм го пробвала и всъщност обичам подобни консистенции, но на мнението на тази конкретна мадама се доверявам. Няма нужда да си убиваш кефа от нанасянето заради странна формула, ако има и по-лесен начин, какъвто в случая има. Взимай есенцията и не му мисли.

Благодаря ти, а върху есенцията трябва ли да нанеса друг дневен или нощен крем? Аз по принцип без крем не мога, въпроса е дали всички кремове ще се комбинират с тази есенция или да купя от марката някакъв хидратиращ крем например?!? А понякога се образува и кир ефект и това още повече ме затруднява в избора...
Сега например ползвам серума на Klairs с вит.С, отгоре слагам маската от марката с вит.Е. Ами лепне ми това комбиниране, стои на лицето ми като маска, не попива (макар да изглежда, че няма нищо по кожата, но го усещам някак си). По този начин не мога да го оставя за дълго, просто го измивам като маска след известно време, не мога да го изтрая за целия ден или цялата нощ. И с други корейски продукти ми е така, аз ли не подбирам правилно продукти или не са за моята кожа, не знам... Сега и слънцезащита искам корейска, но сигурно пак няма да направя правилния избор...Grinning

# 709
  • Мнения: 13 560
Такова лепнене може да се получава и когато се слага повече витамин С. През лятото често за дневна грижа слагам само витамин С и отгоре хидратираща слънцезащита и ми е ок, но през зимата не ми е достатъчно като грижа.

# 710
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Аз да ви кажа какво съм почнала да правя последните месеци при голямото КОВИД залежаване. Още със миенето на зъбите омазвам сериозно с вит. Ц + хидратиращ крем с някакъв малък фактор. След 30-60 мин и кафето мия, слагам 1-2 серума, слънцезащитата и нещо тонирано + грима за деня. Т.е се получват 2 сутрешни рутини, но просто при мен на топло, когато кожата ми е много по-мазна от студения сезон натрупване на продукти, пък дори били те и най-леките не ми е любимо!

И понеже споменахте охлюви последната ми покупка:
[CNP Laboratory] Mugener Ampule

[Description]
The Mugener Ampule contains snail mucus extract which works to relieve redness,
calms blemished skin and soothes sensitive skin effectively.
 
[How to use]
Apply a moderate amount on the entire face after cleansing,
use every morning and night as part of daily skincare routine.
For best results, use after toner.

Много приятен продукт, доста гъста железообразна консистенция, но попива без никаква лепкавост. Много неикономичен!

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 19:08 от Agent Provocateur

# 711
  • Мнения: 2 323
Определено есенцията. Най-лесна е за ползване - малко по-гъста от вода е и попива чудесно. Най-малко ядове ще имаш с нея. Виж това ревю на лосиона, и по-конкретно точката с Application.
Аз лично не съм го пробвала и всъщност обичам подобни консистенции, но на мнението на тази конкретна мадама се доверявам. Няма нужда да си убиваш кефа от нанасянето заради странна формула, ако има и по-лесен начин, какъвто в случая има. Взимай есенцията и не му мисли.

Благодаря ти, а върху есенцията трябва ли да нанеса друг дневен или нощен крем? Аз по принцип без крем не мога, въпроса е дали всички кремове ще се комбинират с тази есенция или да купя от марката някакъв хидратиращ крем например?!? А понякога се образува и кир ефект и това още повече ме затруднява в избора...
Сега например ползвам серума на Klairs с вит.С, отгоре слагам маската от марката с вит.Е. Ами лепне ми това комбиниране, стои на лицето ми като маска, не попива (макар да изглежда, че няма нищо по кожата, но го усещам някак си). По този начин не мога да го оставя за дълго, просто го измивам като маска след известно време, не мога да го изтрая за целия ден или цялата нощ. И с други корейски продукти ми е така, аз ли не подбирам правилно продукти или не са за моята кожа, не знам... Сега и слънцезащита искам корейска, но сигурно пак няма да направя правилния избор...Grinning

Върху есенцията задължително крем, да. Дори да е нещо напълно базово и хидратиращо. Аз лично между продукт с такава консистенция и крем слагам още 2-3 други неща.
Риск в комбинирането на продукти винаги има, трябва да го приемеш, ако си решила да експериментираш. Но в случая според мен наистина е минимален - имала съм въпросната есенция, както и другата на Бентон (2 пъти) и в  нито един случай не ми е създала проблем.
Може проблемът да е в количествата, може да е в комбинацията от продукти на водна и на маслена основа. Аз много обичам да миксирам и фон-дьо-тен с крем или олио - имала съм суперуспешни комбинации, имала съм и такива, които се пресичат моментално и не стават за нищо. Риск печели, риск губи Grinning

Viola, и аз имам усещането, че охлювът просто не е оптимален за суха кожа. Нищо, вече ще го имам под формата на есенция и ще мирясам.
Докато говорим за любими съставки, да си споделя и другата болка - едва снощи установих (покрай препоръки към приятелка, навлизаща в необятния свят на азиатската козметика), че прекрасната all-in-one ampoulе серия на Scinic e спряна. Исках да си поръчам ампулата с мед, защото при мен работеше просто превъзходно, а сега последно ползвах iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum и след 50 изхабени милилитра аз все още нямам никакво мнение. С него, без него - все тая. А по състав е доста приятен. Загледах ампулата от Cosrx, но я нямаха в Джолсе.
Благодаря за препоръките с центела, ще гледам да включа нещо с нея в обращение.

# 712
  • Мнения: 1 795
Аз да ви кажа какво съм почнала да правя последните месеци при голямото КОВИД залежаване. Още със миенето на зъбите омазвам сериозно с вит. Ц + хидратиращ крем с някакъв малък фактор. След 30-60 мин и кафето мия, слагам 1-2 серума, слънцезащитата и нещо тонирано + грима за деня. Т.е се получват 2 сутрешни рутини, но просто при мен на топло, когато кожата ми е много по-мазна от студения сезон натрупване на продукти, пък дори били те и най-леките не ми е любимо!
Agent, искаш да кажеш, че сутрин  нанасяш вит С едновремено с крем, т.е. без пауза между тях и без хидратация, плюс кремът е слънцезащитен. Изчакваш примерно 60мин и правиш двустъпково измиване, за да можеш да нанесеш серум, пак без хидратация и отгоре нанасяш слънцезащита. Правилно ли съм разбрала?

# 713
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Не съвсем!
На сухо лице слагам серум с вит. С... мия зъби, реша се, мотая се из банята, ако времето и слънчево и хубаво и има вариант да си пия кафето в двора добавям някакъв хидратант с някакъв фактор, който да ме пази едно кафе време в 7-8 сутринта.

След това измиването ми е едностъпково + ограничен брой продукти, но задължително сериозна защита и хидратация и дегизировка; вечер е двустъпково + западна или корейска рутина!

Какво бъркам, я кажи, ти си далеч по-дълбоко в материята от мен!

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 19:24 от Agent Provocateur

# 714
  • Мнения: 1 795
Не разбирам каква е логиката на измиването, защо направо не си нанесеш грижата още в началото?
Не знам кой е продукта с вит.С и каква е формата, но в общия случай изисква задължително хидратация.
Имаш измиване или изплакване на лицето, подсушаваш, нанасяш вит.С , изчакваш 15-20мин, нанасяш задължително някакъв хидратиращ продукт (тоник/есенция). От тук нататък имаш варианти с останалата грижа.
По начина, който описваш имаш вит.С и върху него направо крем, което не дава никаква хидратация на кожата, а самия крем седи като филм отгоре, защото няма проводник. После имаш измиване с пяна, която евентуално трудно може да отмие слънцезащита плюс това допълнително дехидратираш нехидратираната по никакъв начин кожа. Плюс това защо ще отмиваш вит.С? Така губиш част от полезното му действие през деня като антиоксидант. Върху измитото лице с вече нарушен pH и хидробаланс, нанасяш серум, активен предполагам ама няма балансиращ продукт, няма хидратация, т.е. проводник и серума я попие, я не, особено ако има липиди. Запечатваш отгоре всичко със СПФ.
Реално сутрин имаш две последователни рутини, като нито една от двете не е пълноценна, а и се обезсмислят една друга

BTW Mugener ампулата на CNP  ми е любим продукт, но в нея няма охлювен муцин. Тя е с бета-глюкан и центела. До колкото знам не й е променяна формулата.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 19:49 от Viola Tarakanova

# 715
  • Бостън
  • Мнения: 13 724
Не, не, трябва да погледна къде е Меркурий, след като измия си имам и активи И хидратация и слънцезащита Simple Smile

В момента ползвам ето този серум с Вит. С и не ме радва във вид на сандвич, усещам кожата си утежнена.


През зимата ползвах ето този и с него нямах никавъв проблем да го надградя със всичките си последващи продукти, но през зимата съм доста по-суха:

# 716
  • Мнения: 4 743
Задължително ли е да се изчаква след серума с вит.С 15-20 мин преди хидратиращия крем? Аз гледах доста клипове и веднага слагат след серума крема без никакво изчакване... А и сутрин като отивам на работа нямам време да чакам всяко нещо да попива по 15-20 мин, иначе трябва да стоя в банята поне 2 часа...  Stuck Out Tongue Closed Eyes
Може би и заради това ми лепне всичко от корейската козметика. От европейската нямам този проблем, макар че също сутрин слагам серум+крем+слънцезащита и тръгвам....
Много корейки в клиповете леко само потупват с пръсти лицето и веднага слагат другия пореден продукт... При мен това няма как да попие и става "мазало".... Satisfied

# 717
  • Мнения: 1 795
Агент, а защо нанасяш този продукт като актив? Това е самостоятелен продукт с глицерин на второ място и с не особено висок процент вит.С и общо взето нищо друго смислено в състава. Не се предполага да се нанася като активен вит.С, а в рамките на рутината след хидратация като лек антиоксидант. Общо взето не е подходящ за зряла кожа, а по скоро за тинейджърки, който мажат серум, крем и отлитат.  Но така или иначе пак няма как да го нанесеш на сухо лице, отгоре СПФ, после да миеш и да нанасяш цялата рутина наново. Безсмислено и съсипващо кожата. Въпросния серум с вит.С е с глицерин на второ място- това е хумектант, хумектанта има нужда от вода.

Когато говорим за нанасяне на вит.С като първа стъпка все пак е важно да се има предвид за какъв продукт става въпрос. Няма как да се сравнява един активен серум 20% със един овлажняващ продукт, който съдържа и някаква форма на вит.С.

Задължително ли е да се изчаква след серума с вит.С 15-20 мин преди хидратиращия крем? Аз гледах доста клипове и веднага слагат след серума крема без никакво изчакване...
Зависи от продукта, но ако е актив се изчаква задължително. На първа страница има закачен пост с изискванията за правилна употреба на киселини. Когато се снимат клиповете се пропуска момента с изчакването - все пак няма как въпросния блогър да седи 20мин и да се почесва на екрана Grinning, но в зависимост от продуктите в многостъпкова рутината има изчакване мужду отделните продукти. Ако не се прави това най-често води до  допълнително омазняване и кир ефект, усещане за непопили продукти и тн.

Ако става въпрос за  Klairs Freshly Juiced Vitamin Drop това не е активен серум с вит.С , по скоро леко хидратиращ, витаминен серум с леко антиоксидантно действие. Спокойно може да се нанася на стъпка серум след (балансиращ) тоник, изчаква се само колкото да попие хубаво тоника, нанася се серума, изчаква се да попие и се нанася крем. Може и да се добавя към крема.

Последна редакция: сб, 16 май 2020, 20:44 от Viola Tarakanova

# 718
  • Мнения: 1 795
Коригирам се - серума на ОН е с 20%  концентрация вит.С ( поне намерих такова инфо в нета, въпреки че не е посочено на  самия продукт) и може да се ползва като актив, но пак глицерина изисква тоник отдолу и няма смисъл в отмиването.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 2 764
Чета напоследък само, но по темата за есенцията на Benton искам да се включа за съвет.

 Освен измивните , хидратиращ тонер, използвам и ниацинамид на ТО , околоочния и крем накрая. Та на моята смесена кожа ми се иска да добавя нещо превенция на бъдещите и настоящите финннниииии бръчки и се насочих към Benton. Липсва ми есенция в рутината, но ми се иска да я включа с цел антиейдж и да ми кажете дали е подходяща тази с екстракта от охюви и пчелна отрова ?

Общи условия

Активация на акаунт