Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 441
И аз ползвам на Smart Hits - Желязо и Б12.

Деси, все са ни пукали вени, но това...
този е за убиване...🤬

Прекрасни новини от миналите ФМ 🥰
Стискам палци на мамите с бъдещи ФМ 😊Ние нямаме търпение вече за 20.02 😊

# 466
  • Мнения: 955
Аничка, а то също ли е на капки това желязо?
Аз ще си доизползвам пакета в Щерев, така и така съм го платила. Имам още прегледи, кръвни и 1 късна фм. При кой лекар, обаче ми е тъмна Индия... Сега четох за някаква лекарка Коновалова. Иначе между Милчева и един мъж Михайлович се чудя, ама то и за моята бях чела уж добри отзиви... Приемам препоръки. Иначе ще ходя и при Богданова най-вероятно и това е плана засега Grinning аз и за раждане си нямам абсолютно никаква идея къде, при кой, как защо... Хем е рано, хем не е лошо вече да имам някаква представа.
Момичета вие за раждането живот и здраве, решилили сте, как, къде, при кой? Особено момичетата от Сф, ако споделите препоръки ще съм благодарна.
Лека нощ и без кошмари... Само розови сънища Joy

# 467
  • София
  • Мнения: 441
Кайлин, ако имаш впредвид желязото на Smart Hits - на капсули е. Аз го пия от декември и е доста по-приятно от първото, което приемах - Феретаб ( от него чак лошо ми ставаше ).

PS : Течно им е Б12...

# 468
  • Мнения: 955
Кайлин, ако имаш впредвид желязото на Smart Hits - на капсули е. Аз го пия от декември и е доста по-приятно от първото, което приемах - Феретаб ( от него чак лошо ми ставаше ).
Да, точно него имам предвид. А по колко се пият?

# 469
  • София
  • Мнения: 441
Аз пия по една капсула на ден.

# 470
  • Мнения: 277
Здравейте и от мен.
Аз от утре вече съм в болничен. Оказа се, че хемоглобина ми е чудовищно паднал. Аз имам една специфична анемия, която по принцип не е страшна, но явно по време на бременност се засилва. Консултирах се с хематолог, той даде терапия ама каза и че може и да не подейства. Та ако продължи да пада ще трябва да ми преливат кръв. Въобще не ми се мисли ... В следствие на това хипер лесно се изморявам и реших, че ми е време за болничен.
Белтъкът също ми е нисък и сега тъпча месо, яйца, извара, смутита, Прегнако (по три лъжици). АГ-то каза, че и той продължително време ще трябва да го вдигам. А да ви кажа толкова протеин през живота си не съм яла и като цяло ми стана бактън, както се казва 😂. Ама сега поне като не работя ще се отдам на почивка, та дано след две седмици резултатите са по-ок.
Снежанка - поздрави за годежа!
Деси - тоя дето ти е взимал кръв е направо за уволнение.
Brayda - следвай каквото ти казват лекарите и не го мисли, то иначе постоянно си в напрежение. Ако следваш каквото ти кажат най-вероятно всичко ще е ОК. А и в крайна сметка важно е бебето да е с добри размери, виж утре на ФМ какво ще кажат по този въпрос.
Сега като съм в почивка вече ще пиша повече и ще почна и аз с избора на колички, легла и тн. Покупките реално ще ги почна сигурно април, че сега сме в ремонт и живеем на друго място и то няма смисъл.

# 471
  • Мнения: 240
Деси?! Това е направо ужасно, задължително да се оплачеш на място в лабораторията! Този дядо е за пенсия, мен също ме беше страх като ми взима кръв за БХС. Просто съм потресена Sad

# 472
  • София
  • Мнения: 7 645
Кайлин - много мои познати и блиски родиха и се следяха при Коновалова. Мила е и добра.

Аз съм се ориентирала към токуда заради неанотологията и евентоалните мерки, които трябва да се вземат за детето ако примерно се роди с ниска кръвна захар заради диабета или ако е с някаква инфекция.
Отделно имам травма от миналото ми раждане, толкова трудно се раздвижих, не можех да ставам сама 2 дни, добре че пускаха мъжа ми (беше във Вита), така че мисля да платя за самостоятелна стая и мъжа ми или майка ми да са при мен да ми помагат със ставането, за да имам поне един хубав спомен от ражданията ми като цяло. Мдаа лигла съм си, ама човек трябва да прави каквото мисли, че ще му е по-добре в тези дни Simple Smile
Мисля и че ще е полезно за таткото ако малко повече види за какво става дума и да участва в процеса още от 2-рия ден Simple Smile
Аз след секциото ми предния път бях в окаяно положение, не вярвах че ще се оправя хахах

# 473
  • Мнения: 109
Честито за хубавите новини от ФМ.Снежанка, честит годеж! Прекрасен момент е избрал твоят мъж. Точно когато не го очакваш! Супер!
Леле, Деси ... Имала съм спукана вена ама такова чудо не съм виждала. Този мъж на секундата да го уволняват! Отивай и им покажи как работят, но го покажи и на хората в чакалнята, за да не попаднат на него. Ами ако тръгне кръв на дете да взима? Ужас....
Брайда, не се шашкай, случва се. Имах приятелка с подобни проблеми. Говори с доки на ФМ как да процедираш. Всичко ще се оправи. Мисли позитивно. Знам, че хич не ти е лесно, но опитай и за теб и за бебче е важно!
Снежи, мамите тук коментираха един протеин на прах, който бил много хубав. Пробвай с него.
Моята доки не изражда. За това, както миналия път и сега ще послушам нея за избор на болница и лекар. Още е рано да я питам. Преди 9 години раждах при д-р Велев в Шейново! Аз там полежах в отделението на рискова бременност и той ме беше поел като пациент. Невероятен екип! Бързо се изправих, бързо се възстанових, а белегът почти не се вижда! Пак бих се върнала при него, но нямам идея дали сега изражда, защото бях чула, че е станал директор на Шейново. За това където ми каже моята доки ☺️

# 474
  • Мнения: 419
Добро утро,момичета😊

Брайда,стискам палци и аз!

Кайлин,започнах да мисля за раждането,да.За да решиш трябва да си наясно какви са критериите ти и как си представяш да мине раждането и престоя в болница,от там идват и разликите.В частните клиники вероятно ще те поглезят,стаите са хубави,има разни екстри,които са свързани най-вече с престоя.Минуса е,че степента им е такава,че ако не дай си боже се случи някаква извънредна ситуация с теб или бебето,там нямат нужното обурудване и транспортират спешно в Майчин Дом или Шейново.Единствената "подготвена" такава е Токуда,ако там ти понасят цените обаче-отвори и разгледай сайта им.
Относно Майчин Дом и Шейново-и двете са болници трета степен,родилни зали като космически кораби и т.н.От към техническата част са най-сигурните болници за раждане при всякакви ситуации.Отвори и виж в сайтовете им ценоразписа.Минуса е,че обстановката не е хотелска,ако това е важно за теб.И двете предлагат и самостоятелни стаи,в Майчин Дом има 2 варианта-бебето е при теб или ти го носят на 3 часа.
Аз много исках да родя в Шейново,но вече не познавам нито един доктор там.Моя доктор,частния,води раждания в Майчин Дом и събрах доста инфо за там от даста хора,смятам да отида и на отворените врати.Чувала съм не добри неща,но пресметнах плюсове и минуси и мисля,че реших-там ще е и ще съм спокойна от към сигурност за адекватна помощ при извънредни ситуации.Киселите акушерки ще ги лекувам някак си😂😂
get_real,ти кога беше на отворените врати в МД?Да споделиш впечатления,че аз ще ходя след теб😊

# 475
  • Мнения: 3 945
Добро утро, момичета!
Брайда, чакам да се похвалиш днес след ФМ.
Аз ще раждам сигурно в Окръжна. Миналия път родих там - с избор на екип. Останах много доволна, всички бяха супер мили с мен, раждането мина лесно и гладко. Тогава отделението тъкмо беше ремонтирано. Бях в самостоятелна стая.
От друга страна ми харесва Надежда, но там не познавам никого и малко се притеснявам, че просто ще се падна при някой лекар. Сигурна съм, че всички са мили и прекрасни, но малко ме е шубе. И не знам дали си заслужава да сменя лекар, при когото съм раждала вече, заради по-добри условия в стаята.

# 476
  • Мнения: 62
Деси, аз със предната бременост, постоянно бях синя защото постоянно бях на системи, и се мажех с Троксевазин гел. Може и компреси с риванол да си правиш.
Аз съм медицинска сестра от 12 години, но толкава синя ръка от вземане на кръв не съм виждала. Съчувствам ти.

# 477
  • София
  • Мнения: 2 325
Добро утро 🌞
Напоследък и аз чувам много добри отзиви за Коновалова. Следващия преглед ми е на 17 март при сегашната. Мисля да направя една пробна среща с новата началото март, ако не си допаднем да имам време за реакция, че аз мисля в Щерев да си раждам, а то не остана време. За 17 март иска преди това да съм минала тонове, 28 седмица... Направо изтръпнах вчера 😲 светна ми лампата, че влизаме в последна фаза 🤗
Желязото го пия 2х1, хемоглобина ми беше 112.

# 478
  • София
  • Мнения: 2 426
Пеперудена, на 19 март. Аз така или иначе съм си там, както ти вече знаеш, но приятелка ни е записала, ще ида да видя какво ще кажат.
Като лежала два пъти в Майчин дом - не, не е хотел. Даже и лош хостел не е, а отношението е като към проблем, който трябва да бъде решен, а не като към човек, който да бъде обгрижен. Обаче решават проблемите. Те, Шейново и Токуда. Всички други пренасочват към тях.
Ако човек има нормално протичаща бременност и няма предпоставки за усложнения- може би Щерев, Надежда, Вита - ще е възпитано и максимално приятно. Ако има малки проблеми - най-вероятно също при тях ще е ок. Даже не знам други, сигурно има.
Но ако е с хиляда проблема - една от трите е най-логичният избор.

# 479
  • Мнения: 584
Добро утро, момичета! ☀️😊☀️

Ще ходим ли днес на йога? 😁 Аз отивам в студио Янтра и ако някоя от вас ще ходи, да пише за да се запознаем 😉 Ще бъда с черен/ сив клин и черно-бяла тениска с черешка 🍒.

За раждането, ще споделя малко по-късно, че много дълго ще стане 😄

Кайлин, аз съм за Милчева! Моята кума е много взискателен човек и остана изключително доволна от нея (даже каза, че второ ще роди само и само да се вижда с докторката 😂), а преди това беше при друга докторка, от която беше изключително недоволна.

Общи условия

Активация на акаунт