Фъкане / punch embroidery

  • 32 959
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Търся информация за фъкането , от няколко дена счупих 3 игли   не става и не става.
Интересува ме тези от вас които знаят как става,  на каква основа , с каква игла (здрава) ,някакъв пиниз ако има , че всички видеоклипове са на друг език и не разбирам ?

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
моята игла е малко по-различна. имах готови комплекти с конци, гергефче, плат и филц за гръбчето - всичко необходимо. единия беше с едно коледно еленче, другия с дядо Коледа.
основата приличаше на хасе на еленчето, на дядото - на българската панама.
конците бяха мулине, иглата от по-евтиния вариант, май пишеше, че не е подходяща за кълбета, само за отрязани конци.
номерът е да не се правят прекалено големи бодове и иглата да е вертикално, за да може конците да вървят гладко. и задължително гергеф или рамка за бродиране - ако платът не е изпънат няма как да стане фъкането.
май не се сещам друго.
https://www.youtube.com/watch?v=hxZJo9ucSIo
фъкането се прави от едната страна, а "парадната" част е от другата. Simple Smile


# 2
  • Мнения: 13
Гергеф имам, но проблема май се оказва панамата, че е рехава, става само на дънки ,което явно ще използвам за основа.На мен ми трябва за да попълня едно сърце на блуза ,което беше от губер и при прането се сви и отлепи ,и евентуално елементи за други дрехи.Благодаря за инфото!

# 3
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Записвам се да следя темата .Сега се запознавам с фъкането и съм страшно навита да се пробвам ,обаче .доста неща не са ми ясни .Какви конци трябват ?Гледам из  клиповете са повече от прежда отколкото на dmc конци за гоблени ,дали не става с конци за гоблени ?А панама за гоблен става ли ?Как се прехвърля избраната снимка на панамата ,преди да се почне да се фъка ?

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
трябва ти специална игла, мрежа и вълнени конци.
мулине и панама няма да стане, защото конеца е по-тънък, нишките на панамата са по-плътни и няма да се покрива добре.
не ти трябва пренасяне на щампата въру мрежата Wink правиш си го като гоблен, броиш и връзваш.
успех.

да се допиша - иглите показани по-горе са за друга техника - пънч, не за класическото фъкане. Simple Smile

# 5
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
трябва ти специална игла, мрежа и вълнени конци.
мулине и панама няма да стане, защото конеца е по-тънък, нишките на панамата са по-плътни и няма да се покрива добре.
не ти трябва пренасяне на щампата въру мрежата Wink правиш си го като гоблен, броиш и връзваш.
успех.

да се допиша - иглите показани по-горе са за друга техника - пънч, не за класическото фъкане. Simple Smile

Благодаря,но аз не съм много на "ти" с гоблените .Имам няколко килимчета които са фъкани по схема ,затова искам да се пробвам и с punch needle .Вече ми стана ясно за какво става на въпрос ,за което ти благодаря много ,но ми се иска да си пренася щампата на мрежата ,ако знаеш как да стане моля те сподели .Благодаря ти за изчерпателната информация

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
не съм пробвала сама да пренасям.
с някакъв принтер може би, но не знам.
тези, които съм купувала или са щампирани или се продават със схема и си следиш цветовете от схемата.
можеш да се огледаш из нета за latch hook kit

този комплект е със схема



а този - с щампа

# 7
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
не съм пробвала сама да пренасям.
с някакъв принтер може би, но не знам.
тези, които съм купувала или са щампирани или се продават със схема и си следиш цветовете от схемата.
можеш да се огледаш из нета за latch hook kit

този комплект е със схема



а този - с щампа


В момента правя latch hook ,но ми се иска да пробвам и от другият вид клюпчане.

Сега си взех този комплект за начинаещи
    https://www.ebay.co.uk/itm/Punch-Needle-Starter-Kit-Rug-Embroide … 57872.m2749.l2649[/list]

    Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 18:36 от swetla99

    # 8
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile тия са даже по-лесни. Simple Smile
    на обикновена панама или даже на обикновено хасе, с конци за бродиране, мулине или по-плътните за ръчна бродерия.
    а картинката си я нарисувай сама Simple Smile или си я свали от нета и я пренеси на плата.
    бях прочела, че се започва от най-малките детайли и се продължава с по-големите. друго изискване нямаше. Simple Smile
    иглите били с различни размери на "ухото" и всъщност от това зависи дали може да се използва тънък или дебел конец. има и такива, на които дяваш цяло кълбо за бродиране и действаш с него. моята беше с парчетаконец, с цяло кълбо не съм пробвала.
    Simple Smile и задължително с гергеф.
    виж и това Simple Smile https://www.youtube.com/watch?v=ym8qpO-Lkq8

    # 9
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Много ти благодаря за полезната информация .Според тебе този комплект добър ли е ?
    https://www.ebay.co.uk/itm/402214725586  да го взема след като направя това което поръчах сега ,гледам ,че има доста различни игри и конците са мулине .

    # 10
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    след като свършиш твоя комплект вече ще си имаш игла.
    тогава защо са ти още две?
    моята е като втората и става за тънки конци с определена дължина, първата май е по-добрата, работи с цяло кълбо, а със смяна на накрайника ще стане и за по-плътните конци.
    не виждам защо ще са ти половината от нещата - ножичка със сигурност имаш, малката вдевачка е за игли за бродиране, а ти искаш да работиш с пънч, игли за бродиране... напръстник и то половинка...порачка за сбъркани шевове, но тя върши повече работа при шиене, не при бродиране, а за пънча е излишна - при него просто дърпаш конеца и всичко се разплита.
    комплектът е за повече видове бродиране и е малко като "почни всичко сега". Simple Smile

    # 11
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Благодаря ,няма да го вземам .Това с което се шие като писалка с игла в него  ,правилно ли разбирам ,че се сменят иглите в него ? Аз явно съм поръчала за дебел конец тъй като преждата си е дебеличка .Ами не става ли с обикновени игли с различен размер ?Само да се сменят размерите на иглите зависимост дали ще се ползва дебел конец или от мулине.Ако се ползва мулине конци не трябва ли да се ползва  панамата за гоблен ?

    # 12
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    с мулине бяха и двете ми комплектчета, едното на панама, подобна на нашата бъларската, а другото на памучен плат като хасе.
    има игли със сменящи се накрайници, има и с постоянен.
    моята дойде с комплекта и беше от втория тип и ставаше само за мулине.
    ето такава Simple Smile двете неща до нея са вдевачките


    а тази е с три накрайника за различна дебелина на конеца и с възможност за настройка на дължината на "примчицата"

    # 13
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Тази втората изглежда доста добра с нея би трябвало да може да се работи и с дебел и тънак конец .Моето което съм го поръчала мисля ,че е като твоето първото само ,че е за дебела прежда .Нямам търпение да дойде да се пробвам и да го публикувам да го видиш . Ти от къде си ги поръча?

    # 14
    • Бургас
    • Мнения: 1 988
    Майка ми беше направила няколко пана, като за основа използва чувал от зебло. Моделите си ги изрисуваше направо върху него. После с обикновена дебела игла с тъп връх и дълъг конец правеше бодове, които приличаха на "бод зад игла" и с една линийка правеше примки през линията, за да стават равни. Накрая ги разрязваше. Просто тогава нямаше от къде да купим иглите и основата. Преждата - пан, дебела. Всяка година-перях и окачвах отново на стената .

    # 15
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    у дома има едни възглавничи от свекървата, лека ѝ пръст, със съвсем друга техника.
    половинката обясняваше, че се "плетяли" с нещо като кука за плетене. от едната страна са на малки чертички/редове, а от другата са плътно запълнени и пухкави. преждата е подобна на букле.
    Simple Smile светла, преди много пазарувах от ибей и 123стич. тези съм ги взимала от любопитство. Simple Smile

    # 16
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Готова съм с моето фъкано килимче

    # 17
    • Бургас
    • Мнения: 1 988
    Страхотно ! Браво!

    # 18
    • Мнения: 13
    Това със възелчета ли се прави? Или само се промушва през ухото на преждата?

    # 19
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Това със възелчета ли се прави? Или само се промушва през ухото на преждата?

    Simple Smile

    # 20
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Първи опит  с punch needle .Grinning

    # 21
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile

    # 22
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Готово за стената .

    # 23
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    супер Бухи се е получил.
    какви са конците? изглеждат много пухкави. Simple Smile

    видях какви са Simple Smile Simple Smile
    моите комплекти не са с рамки, а с филц за гръбче.
    когато се завърши, се залепва върху флица и излишното на филца се изрязва.
    може да се използват за украса на елха, на дреха...

    нещо такова.


    и ако още търсиш какво да си купиш Simple Smile това изглежда полезно.
    https://www.ebay.co.uk/itm/Embroidery-Punch-Craft-Needle-Kit-Sew … :poUAAOSwCVReag5H

    двата вида игли, със сменяемите игли за регулиращата и вдевачки за двете.

    Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 17:17 от st. Dobri

    # 24
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobriмного ти благодаря ,търся и още как ..сега ще се обзавеждам с игли BlushИскам да си купя този monks cloth (как се казва тази панама на бг .език ?)Извинявай,но можеш ли да ми обясниш каква е разликата например на панама -Аида 7 каунт и Аида например 13 каунт. Правилно ли съм разбрала 13 каунт е по- твърда ?Много ще съм благодарна ако можеш да ни обясниш .

    Разбрах ,че и с най-малката игла може да се punch като бродерия ,но не ми стана ясно дали става на Аида панама и колко каунта трябва да е Аидата?

    Този флиц не е ли много мек? Моето нямаше нищо за завършек .С лепило ли се залепва този флиц?Аз си купих отделно рамката за стената.

    # 25
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    каунтът няма отношение към твърдостта.
    най-просто казано е колко кръстчета/бодчета има в един инч.
    колкото по-голяма е цифрата, толкова по-дребна е панамата.


    освен Аида има и evenweave, на руски е равномерка, на български още се търси думата. Simple Smile това е най-простата сплитка и е точно като българската панама, която е около 22. пиша около 22, защото понякога не уцелват точния брой нишки.
    така изглежда аидата отблизо, а второто е равномерка



    за пънч е по-добре да е дребна панама, равномерка. от ибей съм купувала ленен плат за бродерия. също става, но май беше по-скъп.

    за филца. и при него има различни дебелини.
    има само филц, а има и филц с лепило.
    https://www.amazon.com/s?k=Self+Adhesive+Felt+Sheets
    бродерията се залепва върху него с ютия. Simple Smile


    извинявай ако съм прекалено подробна. Simple Smile

    # 26
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri благодаря за подробното разяснение .На български как се казва този monks cloth ?Той е точно за пънч с прежда .Мисля да поръчам от този сайт ,но писах на продавачката и тя ми препоръча точно обратното каза ми да взема 7 каунт .Писах и в една американска група и там ми казаха същото като тебе трябва да взема 13 каунт .Ако не е проблем за тебе може ли да погледнеш сайта и да кажеш какво мислиш по въпроса .

    https://www.woolwarehouse.co.uk/fabric?fabric_type=46614
    Гледам monks cloth от сайта.

    # 27
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Wink дяволът е в детайлите. сигурно е права за пънч с прежда.
    това е само теория, защото не съм работила с прежда, виждала съм само твоето бухалче.
     преждата на твоето бухалче е дебела и пухкава, с едно боцкане покриваш по-голяма площ, съответно ти трябва едра панама.
    за мулинето в един кат и фините детайли на моите моделчета няма как да се използва тази едра панама, защото ще няма да се получи картинката.

    та реши с какви материали ще работиш и така си избери плата. Simple Smile на мен този манастирски плат ми прилича на най-едрата панама Binсa .

    # 28
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri взе да ми става ясно .Мисля да си купя DMC прежда ето тази.

    https://www.woolwarehouse.co.uk/yarn/dmc-natura-medium-all-colours

    По това което разбрах мисля ,че панама  13 ще е добре .Как мислиш ти ?Извинявай,че те занимавам ...да бухалчето е с дебела прежда .

    # 29
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    нямам личен опит.
    смятам, че ще стане, защото преждата е дебела, а панамата не е най-ситната и ще се покрива добре.
    в края на краищата, човек няма да загине, ако прецениш, че не ти харесва винаги можеш да смениш или преждата или основата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

    # 30
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Ще те държа в течение какво съм взела и дали се е получило .Hug

    # 31
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    супер.
    така ще се науча от чуждия опит. Simple Smile  Simple Smile Simple Smile

    # 32
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobriкупих въпросната панама за пънча 13 каунта плюс тънка прежда .Ето резултата,много съм доволна и ти благодаря много за препоръките .
     

    # 33
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile нямам кой знае какъв принос. само обясних каквото знам. Simple Smile
     Simple Smile ще очаквам да видя и готовото творение.
    до тук ми прилича на цвете или мандала. Simple Smile и в двата случая е интересно.

    # 34
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri май само двете ще си пишем в тази темичка Grinning
    Готова съм с цветето BlushТрябва да станат пет бройки различни фигурки ,ще снимам когато съм готова пак .Как ти се струва ?

    Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 19:35 от swetla99

    # 35
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    супер.
    Simple Smile Simple Smile Simple Smile за другите можеш да вземеш цветна панама...
    или да запълниш фона...
    или да си ги оставиш така...
    Simple Smile Simple Smile изобщо, този вид бродерия позволява всякакви заигравки. Simple Smile

    # 36
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri благодаря за идеите .Ох,за сега съм купила само три цвята ,незнам дори дали ще ми стигнат ... Задната страна се получи доста интересна ,но на места са доста дълги висулките ,на другото цвете ще пробвам с по-малки висулки да видим как ще се получи и ще снимам да го видиш .Мисля ,че най-добре ще се получи ако се запълни фона обаче няма да ми стигне преждата .Трябваше да поръчам по-голямо количество,но си викам като за начинаеща да взема по-малко цветове ,но никога не е късно да поръчам още Grinning

    # 37
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    ще покажеш ли "висулките"?
    на моите пънч комплекти те са "официалната" страна. Simple Smile Simple Smile

    # 38
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Ето висулките

    # 39
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    искаш ли да се поупражниш малко да вкарваш иглата до край и да я изкарваш без резки движения?
    мисля си, че и при теб "рошавата" страна е мислена за официална, но нещо се е объркало.
    Simple Smile в края на краищата и от другата страна изглежда добре. ако не стане от едната, ще си ги ползваш от другата...
    Simple Smile

    https://sarahmaker.com/punch-needle-kits/

    тук има вградено видео, виж как жената работи от едната страна и получава като твоите чертички, а след това обръща възглавничката от рошавата страна за лице. Simple Smile

    хахаха, допълвам се. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

    има пано с комбинация от двете посоки. Simple Smile значи - карай както те кефи повече. Simple Smile

    # 40
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Вкарвам я иглата до край ,но явно я изкарвам много рязко ,ще се упражнявам още .Не ми излиза видеото за което говориш ,виждам само видеото с възглавницата на жената. По -отдолу има сложени на стената различни проекти .На мене ми е чудно как става тази различна текстура например като тези проекти които ги е сложила на стена си от сайта който ми даде .Може би използва различни игли ?Виж как седи изпъкнало ,излиза така ,че лицето и задницата са на едно място .Незнам дали ме разбра какво искам да кажа .Пробвах с моята игла на различни степени ,но не виждам голяма разлика .За горното цвете използвах две степени на иглата ,но въобще не се вижда .За средата в жълтото обърнах плата от задницата и там бодях ,но е много трудно когато нямам очертания .

    # 41
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    според мен е обръщала плата.
    едната част ако кръстим "лицево" другото е "опако". тук се вижда най-добре. цялото е на чертички, като твоето цвете, а облачето е "рошаво" - правено от другата страна.
    ако имаше снимка на гърба - там щяха да са огледално.



    за това видео писах в предния пост

    виждаш ли как го прави и се получават чертички, точно като твоите.


    а след това, вече готовата възглавничка е "рошава"

    # 42
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Нейното е перфектно ,да не би да реже опаковото после ?Ето моето ново цвете и опаковото му .



    Ами лицето на моето изглежда по-добре .

    # 43
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    супер е, а и опъкото е по-добре от предишното.
    ще му хванеш цаката Simple Smile Simple Smile Simple Smile

    малко като черна станция... на моя комплект пише, че се започва от най-дребните детайли и се преминава към по-едрите.

    я да проверя дали става така...пак не става директно Sad
    от линка си отвори видеото с дъгата
    Скрит текст:

    https://www.amazon.com/MOMSIV-Beginner-Adjustable-Embroidery-Mou … ain/dp/B087TPR42J

    Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 21:34 от st. Dobri

    # 44
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Гледам повечето проекти са с по-големи детайли ,може би е по-лесно за начинаеща като мене .Когато направя  тези цветя ,ще започна нещо с по-големи детайли .Гледах пак няколко видеота и само началната прежда се реже ,и да завъртват опаковото и така се получава въпросният ефект ,ще трябва да тренирам още Grinning Взе да ми става ясно .

    # 45
    • Мнения: 13
    Момичета точно опакото (това рошавото) е лице, другото го мажат с някакво лепило да не се разплита и остава отзад. Иначе дължината на иглата трябва да определя дължините на бримките ,но и при мен не става равномерно ако не е върху дънкова основа.

    # 46
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Момичета точно опакото (това рошавото) е лице, другото го мажат с някакво лепило да не се разплита и остава отзад. Иначе дължината на иглата трябва да определя дължините на бримките ,но и при мен не става равномерно ако не е върху дънкова основа.
    Аз си мисля ,че и двете може да са лицето.Дори това нерошавото ми харесва повече поне на мене .

    # 47
    • Мнения: 13
    Е да, може разбира се, виждала съм кобинации когато е картина, включително и различни дължини на всеки цвят, става много интересно.

    # 48
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Готова съм .Изпробвах различни текстури и различна големина на иглата плюс съединих два цвята в едно .Мисля ,че се получи интересно и по-разчупено .

    # 49
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile така е.
    освен това, винаги можеш да смениш някой от елементите и ще получиш още по-интересен колаж. Simple Smile
    рамката е много хубава. Simple Smile подходяща и за икони и за тематично свързани картини...

    # 50
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    добри Готова съм с първата украса за Коледа .Бързо и лесно ,снощи за 1 час я направих.

    # 51
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile сладур!
    а сега можеш да експериментираш с каквото си поискаш - с очи/копчета от мъниста, еленчета, играчки с шарки от мъниста или ламе...

    Simple Smile щом веднъж се е получило, ще се получи пак. Simple Smile

    # 52
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    dobri ето тази възглавничка завърших тези дни.

    # 53
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile на синковецът му предстои НВО, има и геометрия. аз я понамразих, но в твоя вариант ми харесва. Simple Smile
    разменяла си посоките или само така ми се струва?
    интересен ефект се е получил. Simple Smile

    # 54
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Добриблагодаря Hug Да,разменях посоките ,направих го така ,че да има изпъкнали части и вдлъбнати.Подхожда ми с килима ,че е на геометрични фигури и реших да заложа на геометрична възглавница .
    Успех на синковецът с изпита Books

    # 55
    • Мнения: 9
    Здравейте,не знам дали темата още е актуална,но силно се надявам да е и ако можете да споделите малко от опита си с мен. Така от 2 дена се боря с това предизвикателство Punch Needle,  купих си писалка с 3 игли ,гергеф, панама 14 каунта. Но преждата постоянно се изнизва.Моля Ви,споделете къде ми е грешката,може би в панамата,защото остават дупки след пробождане ,преждата  (памук),пробвах и с прежда вълна. Много ще съм Ви благодарна,ако ме насочите Simple Smile

    # 56
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    аз на 14 не съм пробвала. само на лен, хасе и нашенска панама, която е 22 каунт.
    може би наистина е от големите дупки на панамата, но би могло да е от диаметъра на иглата.
    ако снимаш и покажеш какво имаш, как се получават опитите, ще може да помогнем повече. Simple Smile
    не се отказвай. Simple Smile

    # 57
    • Мнения: 9


    Много благодаря за отговорът.Пробвах и от един мисля,че ленен панталон , в началото май се получи ,но после пак на места ставаше и не ставаше.

    # 58
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    пробвай с различни положения на регулатора и виж в кое положение се получава, в кое не.
    платът трябва да е изпънат много. Simple Smile като барабанче, конецът да минава леко през иглата, без запъване, без дърпане.
    малки бодчета и точно вертикално положение на иглата спрямо плата.
    Simple Smile щом веднъж е станало, пак ще стане. само не се отказвай.

    # 59
    • Мнения: 9
    В интерес на истината поне от 2 седмици разучавам,гледам клипчета и толкова се ентусиазирах,че няма отказване докаато поне не направя едно пано да ми напълни очите Simple Smile А Вие какъв тип прежда използвате или нещо дурго ?





    След като последвах съветите Ви,за изправена игла, различно положение, и панама 25 каунта обаче .Успях донякъде,защото в центъра на сърцето пак се разнищи.Използвах най-дебелата игла, на най вдигнато положение.

    Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 14:52 от Пламена Павлова 688821

    # 60
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    моята игла за пънч е най-обикновена, няма настройки, но тук казват, че най-горното положение е най-късичко клупче. може би е добра идея да провериш на коя настройка най-добре се получава. Simple Smile
    като мацката от клипа.

    и обърни внимание на посоката на иглата. засечената част е винаги в посоката на движение.

    # 61
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Здравейте ,вашата игла е за бродираща бродерия .За тази игла може да ползвате хасе .По принцип тази игла е за бродиращи конци от сорта на ДМС за прежда ви трябва другата химикалка която Добри е показала .Ето нещо направено с подобна игла на вашата с конци ДМС .


    Ето и с дебелата игла която Добри показва на клипчето по-отдолу :

    # 62
    • Мнения: 9
    Сега разбирам,че иглата има значение .В интернет намерих само такъв тип и просто я поръчах. От Али екс ще си поръчам синята.Многооооо Ви благодаря ❤️

    # 63
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Сега разбирам,че иглата има значение .В интернет намерих само такъв тип и просто я поръчах. От Али екс ще си поръчам синята.Многооооо Ви благодаря ❤️

    За синята игла ,ще ти трябва и друга основа (друг плат )като хесен (hessian,monks cloth ) не знам точно как се водят  на бг език и дали ги има там. .Аз съм в Шотландия .Успех и ще чакаме да споделиш какво си изработила .Ето още неща от мене ,не знам дали съм ги пускала в групичката

    Само котето е направено с химикалка като твоята, другите са с като на снимката на Добри .


    # 64
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Откъде мога да си  купя само вдевачка?

    # 65
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Откъде мога да си  купя само вдевачка?

    Ползвам корда .

    # 66
    • Мнения: 9
    Ще споделя несъмнено, дано не ме спълне този monks cloth Simple Smile

    # 67
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Ще споделя несъмнено, дано не ме спълне този monks cloth Simple Smile

    Ако намериш monks cloth трябва да е 13 каунта .Успех !

    # 68
    • Мнения: 89
    Момичета здравейте. И аз съм се запалила от скоро. Обаче не мога да си намеря хубав плат за това което искам да направя. Може ли да ме посъветвате какъв трябва да е плата и от къде евентуално мога да го взема. Моята игла е дебела за килими. Искам да направя килим.

    # 69
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Момичета здравейте. И аз съм се запалила от скоро. Обаче не мога да си намеря хубав плат за това което искам да направя. Може ли да ме посъветвате какъв трябва да е плата и от къде евентуално мога да го взема. Моята игла е дебела за килими. Искам да направя килим.

    Здравей ,и добре доша при нас ! BlushЗа твоята игла ти трябва хесианов плат (hessian fabric  ) ,мисля ,че той най-лесно се намира и с дебела прежда ,ще се получи страхотно .Успех !

    # 70
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    това не е ли зебло?
    Simple Smile
    не съм сигурна, че е добра идея да се прави килим. не ме разбирайте грешно, ще е хубаво, ще е меко, но за да не се измъкнат клупчетата ще трябва някак да се "запечата" задната страна с някаво лепило.
    не съм го правила, моите "произведения бяха малки и се ползваха с декоративана цел - лепила съм гърба с двойно залепващо тиксо.
    за килимче не знам как ще стане.

    # 71
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri незнам как се казва на бг .език .Но няма нужда от лепене с лепило .Килимчето след като се направи може да се мине с ютия ,като преди това върху него се слага леко намокрен памучен плат и отгоре минаваш с ютията ,така се запечатва да не изкача преждата .Моята възглавница така я направих и не е помръднала а всеки ден е подхвърляна и дърпана от децата ми.

    # 72
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    А как се нарича дългата игла, на която единият край е кука, а другият има ухо? И дали у нас се продава?

    # 73
    • Мнения: 89
    Да точно за зебло мислех да опитам. Килим а отзад се маже с лепило за да не се разбрида. Моята игла е дебела и единствено ми се получи на плетива. Има и едно подложки които може да се сложат отдолу мисля, да не се плъзга. Ще опитам и.ще ви кажа🙂Благодаря много за инфото!

    # 74
    • Мнения: 292
    Здравейте, дами! И аз се запалих по този вид бродерия. Засега съм във фаза гледане на видеа, четене и търсене на добри инструменти и материали. Благодаря за споделеното. Малко ме смущава това, че конецът не е здраво вшит и ако се закачи, може да се издърпа. Първо ми харесаха изпълненията от гладката страна, мислех си, че това е лицето, после видях, че може и от рошавата страна, а може и комбинирано. Само вариантът с лепилото не ми харесва.

    Момичета здравейте. И аз съм се запалила от скоро. Обаче не мога да си намеря хубав плат за това което искам да направя. Може ли да ме посъветвате какъв трябва да е плата и от къде евентуално мога да го взема. Моята игла е дебела за килими. Искам да направя килим.

    За килим не е ли по-добре тази техника?
    http://www.balastra.com/index.php?option=com_mtree&task=view … mid=0&lang=bg

    # 75
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    на български и трите техники са "фъкане"
    на английски е по-лесно да се намерят разликите Simple Smile

    latch hook



    punch needle



    а третото не го намирам, може би защото не знам как да го търся.
    Sad използва се прежда на "бобчета", като букле. от опаковата страна са като синджирчета на една кука, а от лицевата са пухкави.

    старата тема Simple Smile https://www.bg-mamma.com/?topic=227368

    Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 16:20 от st. Dobri

    # 76
    • Мнения: 292
    на български и трите техники са "фъкане"
    на английски е по-лесно да се намерят разликите Simple Smile
    а третото не го намирам, може би защото не знам как да го търся.
    Sad използва се прежда на "бобчета", като букле. от опаковата страна са като синджирчета на една кука, а от лицевата са пухкави.
    Моля ви, намерете го това последното, което казвате, звучи интересно. Hands Pray
    П.П. Да не би да е това? http://embroideryaddict.blogspot.com/2008/08/chain-stich-in-tambour-work.html
    https://youtu.be/TV1J0FQKr1g

    Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 16:58 от dandree

    # 77
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Здравейте, дами! И аз се запалих по този вид бродерия. Засега съм във фаза гледане на видеа, четене и търсене на добри инструменти и материали. Благодаря за споделеното. Малко ме смущава това, че конецът не е здраво вшит и ако се закачи, може да се издърпа. Първо ми харесаха изпълненията от гладката страна, мислех си, че това е лицето, после видях, че може и от рошавата страна, а може и комбинирано. Само вариантът с лепилото не ми харесва.

    Момичета здравейте. И аз съм се запалила от скоро. Обаче не мога да си намеря хубав плат за това което искам да направя. Може ли да ме посъветвате какъв трябва да е плата и от къде евентуално мога да го взема. Моята игла е дебела за килими. Искам да направя килим.

    За килим не е ли по-добре тази техника?
    http://www.balastra.com/index.php?option=com_mtree&task=view … mid=0&lang=bg

    Здравей ,добре дошла при нас !За килимче фъкането е по-добра техника и според мене .Аз лепило не ползвам и не мисля и да ползвам ,до сега нищо не е помръднало и всичко е топ което съм направила .Ти какъв вид  пънч  искаш да правиш ?

    # 78
    • Мнения: 89
    Да различни техники са. Аз лично си избрах тази с голяма игла за килим. Като начинаеща да пробвам първо това пък ще видим☺️ а за лепенето не е задължително, доколкото си събрах информация, както и това с подложката за плъзгане. Всеки си преценява🙂

    # 79
    • Мнения: 292
    Ти какъв вид  пънч  искаш да правиш ?
    Искам да пробвам всички.🙂

    # 80
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    dandree тогава ,ще ти трябват различни игли  и прежда и конци .Дебелата игла ,ще я ползваш с преждата а тънката игла с конци за гоблен ,ще ти трябват и различни основи.

    # 81
    • Бургас
    • Мнения: 1 988
    Това пано го е правила майка ми. От една снимка в Бурда си нарисува модела. и  го изработи. А това е гърбът.
    Снимката я правих на ярко слънце и виждам, че не е много скопосана. Шито е върху зебло от чувал, с обикновена игла. Правеше през една линийка еднакви бримки, които после разрязваше през средата и изглежда като фъкано. На гърба се виждат редовете на конците. Правено е от някаква изкуствена прежда, която не беше много прецизно предена, но и не знам кой е свършил тази работа. За паното е ОК; Много години минаха и аз само свалям летвичката от горната страна, пера и отново окачвам на стената.

    # 82
    • Мнения: 12
    Здравейте, откъде мога да си взема такава игла за фъкане? Погледнах няколко сайта, но не знам към какво да се насоча. Освен това панама откъде си взимате? Гергефи на достъпни цени видях в М-арт, но по-големите са изчерпани. Всякаква информация би ми била полезна Simple Smile Много ми харесват изработените неща и бих искала да пробвам и аз. Правя различни пана и тази техника би ми била полезна.

    # 83
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Мисля, че намерих такава в Алиекспрес, защото и аз искам да си купя.

    # 84
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    котоьо, на каква цена е в алито?
    Simple Smile да се включа и аз?

    # 85
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Много евтина, едва ли не на стотинки го докарва. Но ще  питам детето, защото аз не се справих в Алито. Ако е възможно ще пусна линк.

    Ето линка, има ги Simple Smile https://www.aliexpress.com/af/punch-needle.html?d=y&origin=n … AS_20210327225541

    Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 10:57 от Котьо

    # 86
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    благодаря.
    и на детето също. Simple Smile
    ако не ви затруднява много, поръчайте и за мен. изобщо не мога да се оправя в алито.
    Simple Smile ще се разберем за плащането и вземането.

    # 87
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Момичета ,вземете си от тези дървените игли ,че тази пласмасовата не е много удобна .Ще чакам да показвате какво сте направили .Аз съм малко в почивка ,че довършвам гоблена който съм започнала преди много време ,но след това се заемам да работя с броиращата си игла .

    # 88
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    защо отворих! защо!
    сега искам толкова много неща. и на толкова много се ядосвам.
    преди Котьо да пусне линка разрових нета за пънч игли в България - от 11 до 30+
    тези, които намерих за 12 лЪва на сайта на дребно са по 2-3.
    със сменяемите игли 18 срещу 8.
    Sad и после защо купуваме от чужбина и не подкепяме българското.

    # 89
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Добри, искрено казано не посмях да си поръчам от Алито, защото плащането е с карта, аз  карта нямам. Детето има, но при тези неволи с източени карти не посмях да я ангажирам.
    Аз имам от иглите, които са  тънки и към пробвала - направих една рошава елхичка, но май платът не беше подходящ. А и вдевачката ми се разцепи.
    Обаче съм много мераклия на тази обложка за книги и съм твърдо решена да направя две за децата, ще са уникални подаръци, особено малката ще я оцени високо. Голямата не си пада по романтиката и все ми се подсмива, че харесвам дантелки, рози и панделки Simple Smile Та за тази обложка искам да питам как се прави. Основата ми е ясна, но с игла ли се изтеглят лентите? Виждат ми се неравномерно издърпани, а с онази игло-кука стават еднакви. Дай мнение, моля:

    # 90
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117



    Simple Smile друга техника е Simple Smile

    # 91
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Да , друга техника е ,ще ти трябват и други игли .

    # 92
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Точно тази техника имах предвид. А иглЪ отде?

    # 93
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Точно тази техника имах предвид. А иглЪ отде?

    пак там Wink - търси locker hooking needle

    https://www.aliexpress.com/i/4000112231691.html

    https://www.aliexpress.com/item/1005001520179925.html


    не ме питаш, но да си кажа.
    купих си бамбуков обръч за да не тежи, да е био-еко-... Sad
    преждата не се хлъзга гладко по него и е мъка.
    та по-добре си вземи метална

    # 94
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Плетаческият опит ме е научил, че най-добри са металните игли / куки. И то не на всяка фирма.

    # 95
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    трябваше да те питам преди да купя бамбуковите обръчки. щех да спестя някой лев и много ядове.
    Sad наистина са много леки, но не стават за плетене.
    не се плъзга преждата и всяко местене беше мъка.

    # 96
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Предполагам, че имаш предвид обръчите за плетене. Горещо ти препоръчвам на фирма "Ади". Плетивото направо лети в ръцете, страхотни са. Обаче не знам до кой номер са най-дебелите. Шапки например плета само с тях, обща дължина от връх до връх с кордата 40 см.

    # 97
    • Мнения: 9
    Месец по-късно,искам да споделя с вас първият ми опит. Смятам,че се получи прилично ,което ме зариби още повече. Проблемът наистина май се оказа иглата,а не основата.


    # 98
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Страхотно се е получило!

    # 99
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    чудна пролетна декорация Simple Smile Simple Smile Simple Smile

    # 100
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Много е красиво !

    # 101
    • Мнения: 9
    Много ви благодаря,за милите думи.Окуражаващи са много Simple Smile Исках да Ви попитам swetla99 , за направата на вашата възглавничка, какво използвахте за да опънете панамата, защото май с гергефа няма да стане . Гледах в алиекспре едни пластмасови правоъгълни рамки, които захващат и опъват.Та се чудя за по-големи размери дали не ми трябва такава рамка.

    # 102
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Пламена ММ ми направи дървена рамка от 4 плоскости и захванах основата с габърчета .Тези пласмасовите са по-удобни за гоблени или бродерия .Не мисля ,че е добра идея с пласмасовите рамки ,основата няма да седи като барабан и ще трябва постоянно да коригираш с дървото не помръдва .И много леко и лесно се работи .

    # 103
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    в гобленарската тема имаше момичета, които и бяха направили сами такива рамки.
    от пластмасови тръби и колена за парно Simple Smile
    и щипки за документи.

    # 104
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Dobri не мисля ,че ще издържи на натиска с иглата само с щипки за документи ,но е хубава идея за бродиране .В американските групи гледам си ги правят сами ,затова накарах ММ да ми направи като техните .

    Не намерих пост да съм слагала коледните си красоти .Ето ги Simple Smile


    Слънцето и луната са направени от моята щерка на 7 год е .



    И пак от нея ,този път подарък за баткото пица .

    Последна редакция: вт, 30 мар 2021, 14:40 от swetla99

    # 105
    • Мнения: 9
    Супер сте, ама наистина ! Много ви благодаря 😊

    # 106
    • Мнения: 12
    Здравейте отново от мен Simple Smile Успях само пластмасова игла да си намеря тук и направих няколко неща, но панамата явно ми е ситна и процесът е бавен и труден. Бихте ли споделили от къде и каква панама си взимате, за да си спестите мъките Grinning




    # 107
    • Бургас
    • Мнения: 1 988
    Много красиви!

    # 108
    • на брега на морето
    • Мнения: 6 254
    Особено последното, направо майсторски клас.

    # 109
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    чудесни са и двата, но ми  се струва, че това е фрии стайл бродерия. май се водеше crewel. Simple Smile
    Simple Smile името е с пънч техника.

    # 110
    • Мнения: 12
    чудесни са и двата, но ми  се струва, че това е фрии стайл бродерия. май се водеше crewel. Simple Smile
    Simple Smile името е с пънч техника.



    Всъщност тук само името е комбинирано с бродерия. Първото си е изцяло пънч, котето е принтиран текстил и около него отново си е с тази игла правено.

    # 111
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    чудни са. Simple Smile

    # 112
    • Мнения: 9
    Здравейте отново от мен Simple Smile Успях само пластмасова игла да си намеря тук и направих няколко неща, но панамата явно ми е ситна и процесът е бавен и труден. Бихте ли споделили от къде и каква панама си взимате, за да си спестите мъките Grinning








    Аз използвам панама 14, която ми върши работа само с едната ми игла. Аз все още се лутам ,защото този Monks cloth в бг не можах да го намеря.Мисля ,че с ленена панама става.А имам и една голяма игла ,с която успях да фъкам на зебло. Много са красиви вашите неща.Може ли да ми кажете как направихте щампата с котето?😊

    # 113
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Здравейте отново от мен Simple Smile Успях само пластмасова игла да си намеря тук и направих няколко неща, но панамата явно ми е ситна и процесът е бавен и труден. Бихте ли споделили от къде и каква панама си взимате, за да си спестите мъките Grinning






    Много са хубави ,но това  мисля ,чв не се води punch needle .Красота за окото Heart

    # 114
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Здравейте ,група !Фъкате ли ?Току що завърших ето това ,дано да ви хареса .

    # 115
    • Мнения: 48 009
    Искам да си поръчам punch needle или направо комплект от Али, ако някой скоро е взимал и е доволен от конкретна,ще съм благодарна за линк

    # 116
    • Мнения: 12
    Аз използвам панама 14, която ми върши работа само с едната ми игла. Аз все още се лутам ,защото този Monks cloth в бг не можах да го намеря.Мисля ,че с ленена панама става.А имам и една голяма игла ,с която успях да фъкам на зебло. Много са красиви вашите неща.Може ли да ми кажете как направихте щампата с котето?😊

    Щампата с котето е залепена за панамата. Бях си поръчвала от Алиекспрес най-различни и котетата ми бяха останали.

    # 117
    • Мнения: 48 009
    Поръчах комплект и дойде много бързо
    Проблема е, че monks cloth още го няма Blush
    Панама 14 къде да търся Simple Smile

    # 118
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    8888bg.com, аксиома, "от игла до конец" под колоните на Пиротска, двата магазина за конци и панами срещу колоните.... Simple Smile

    # 119
    • Мнения: 48 009
    Златна си, както винаги Heart Eyes

    # 120
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    вече съм сребърна... в косата. Simple Smile

    # 121
    • Мнения: 48 009
    В сърцето и ръцете си злато...ох, ще изчета нацяло темата

    # 122
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687


    Дами,да ви покажа какво направих последните дни .Хайде показвайте и вие ако сте направили нещо новично да го видим всички .

    # 123
    • Мнения: 36
    Здравейте, плета играчки от прежда  и много искам да ги персонализирам. Първо мислих да поръчвам на фирма, която прави бродерии да ми правят сърчица с имена, но сега мисля ако си взема писалка дали ще мога да се справя сама? Може ли да ми кажете какво ми е необходимо, освен писалка? На какъв плат се бродира дали ще стане на сатен или само на филц? Дали ако изписвам с молив примерно върху плата името и след това направя бродерията ще стане? И ако може да ми прикачите някое клипче, за да придобия някаква представа. Благодаря Ви педварително!

    # 124
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    https://www.youtube.com/watch?v=WdEwGUPD7GE

    Simple Smile  можеш да опиташ и ако не се получи винаги да се върнеш на първоначалната идея.
    успех

    # 125
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Здравейте Heart EyesЕто нещо ново от мене ,вчера го завърших.Дано да ви хареса.Весели празници от мене !

    # 126
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    Simple Smile Simple Smile Simple Smile много слънчево.
    Simple Smile ще ви топли до лятото. Simple Smile

    # 127
    • Бургас
    • Мнения: 1 988
    Много красиво! Свежо!

    # 128
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Благодаря ви момичета Heart Сега се трудя върху това :


    Някоя от вас да си е купувала килимче за фъкане от aliexpress ?Много се чудя дали да не си взема едно коледно ...

    # 129
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    взимай смело.
    няма какво да му объркат. Simple Smile
    аз имам едно, но не съм го започнала. даже сега не се сещам в коя от всичките къщи е.

    # 130
    # 131
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    моето е с другата техника - latch hook
    ако ти харесва не се отказвай. дори трудните неща стават лесни, когато се правят с желание.

    # 132
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    dobri твоето с каква техника е ?Да ,това което съм харесала е latch hook .Аз много искам да направя и покривало за елхата ,но незнам дали ще се справя .

    https://www.marymaxim.com/collections/latch-hook-patterns/produc … ree-skirt-pattern

    Това е покривалото ,но незнам точно какъв страмин ще ми трябва .Гледах има различни размери а ако си купя тази схема незнам дали ще пише на нея с каква точно основа се прави а готови комплекти не мога да намери за елха .

    # 133
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    моята "поличка" за елха е половинка Simple Smile не е кръгче.
    страмин можеше да се намери на много места, но отдавна не съм в София и не знам кое още работи и кое - не.
    тук има два каунта Simple Smile ще излязат различен размер.

    https://shop.sheherezada.com/index.php?id_category=161&contr … ory&id_lang=1

    прежди има специални за фъкане, но не е невъзможно да си ги отрежеш от прежда за плетене. като гледам имаш само около 8 цвята.

    # 134
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    Проблема е ,че незнам какъв каунт  ще ми трябва .Аз съм в чужбина и тука се намират готови срязани прежди точно за фъкане ,но какъв каунт да купя  незнам . Innocent

    # 135
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    вземи си иглата и опитай на кой каунт ще ти е по-лесно да влезе и излезе заедно с конеца. Simple Smile
    имам и от двата вида от линка горе. по-лесно ми е с разграфената 3 каунт - това значи 3 възелчета на инч.
    на по-дребната (5 каунт, са 5 възелчета на инч) ми е по-трудно да си изкарам иглата. но аз има само една игла и може би този размер е по-подходящ за по-едрата канава.

    # 136
    • Edinburgh-UK
    • Мнения: 687
    До сега си мислих ,че зависи от схемата кой каунт да се ползва ,но явно схемата няма значение а иглата .Нямам никакъв страмин в къщи ,освен да поръчам от двата и да пробвам ...

    # 137
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 117
    преди да излезете от ЕС си купувах от англия какво ли не. в ибея имаше много изгодни нещица. Simple Smile

    https://www.ebay.co.uk/itm/392867632816?hash=item5b78bc56b0:g:b3sAAOSwPjhbrjWE

    https://www.ebay.co.uk/itm/403439954443?hash=item5deee52a0b:g:vrQAAOSw9d5h9ZN5

    Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт